למרות התאוששות המחירים: נפח המסחר ב-NFTs יורד בכ-30% במהלך חודש יולי

נפח המסחר ב-NFT ירד בכ-30% במהלך יולי לעומת החודש הקודם. NFTs של אתריום שומרים על יציבות יחסית מבחינת מספר המכירות.

נכון ליום שישי (ו'), נפח מכירות NFT (טוקנים יחודיים או Non Fungible Tokens) בזירות המסחר השונות במהלך חודש יולי הגיע ל-626.11 מיליון דולר. נפח המכירות באותן זירות מסחר ביוני הגיע ל-884.68 מיליון דולר. שינוי זה משקף ירידה של קרוב ל-30%.

OpenSea ממשיכה להיות הזירה המובילה למסחר ב-NFTs, עם מעל 77% מנפח הפעילות בשוק. במהלך יולי נפח המכירות ב-OpenSea היה 484.79 מיליון דולר, לעומת כ-695 מיליון ביוני. גם שינוי זה משקף ירידה של כ-30%. ביוני, נפח המסחר בפלטפורמה ירד בכ-70% לעומת נפח המסחר במאי.

הירידות במכירות NFT במהלך יוני היו בין השאר תוצאה של הטלטלות בשוק הקריפטו וביטאו את חוסר העניין של משקיעים בטוקנים הייחודיים. יחד עם זאת, הנתונים מצביעים על כך כי משקיעים עדיין קונים ומוכרים NFTs בקצב קבוע אך במחירים נמוכים בהרבה לעומת החודשים המוקדמים יותר של השנה.

ב-2021 שווי שוק ה-NFT היה 25 מיליארד דולר, אך כבר בחצי הראשון של 2022 שוויו הגיע לכ-20 מיליארד דולר.

NFTs של אתריום

אתריום היא רשת הבלוקצ'יין הגדולה ביותר מבחינת נפחי המסחר ב-NFT. אמנם הירידות במכירות מבחינת הערך הדולרי שלהן באו לידי ביטוי גם ב-NFTs של אתריום, אך מספר המכירות ומספר המשתמשים הייחודיים נותרו יציבים ואף הראו עליה קלה.

נתונים מ-OpenSea מראים כי ביולי נמכרו 1.61 מיליון NFTs של אתריום וזאת בהשוואה ל-1.54 מיליון שנמכרו ביוני. מספר המשתמשים הייחודיים הסוחרים ב-NFTs של אתריום הגיע ביולי ל-400,000 לעומת 393,000 ביוני.

הנתונים מראים מחיר ממוצע של 451 דולר ל-NFT של אתריום בכל זירות המסחר במהלך יולי וזאת לעומת מחיר ממוצע של 691 דולר ל-NFT של אתריום ביוני. לשם השוואה, במאי המחיר הממוצע היה 2,436 דולר ובאפריל 3,109 דולר. שינויים אלה מבטאים, בין השאר, גם את הנפילות במחיר אתריום (ETH). באפריל המטבע נסחר במחיר של מעל 3,000 דולר ונכון לכתיבת שורות אלה מחירו נע סביב 1,700 דולר. 

נתונים נוספים

נפח המסחר ב-NFT ברשת סולאנה (Solana) הגיע ביולי ל-52.4 מיליון דולר לעומת 91.5 מיליון דולר ביוני – ירידה של כ-43%. מבחינת מספרי מכירות ומשתמשים ייחודיים, ביולי נמכרו 1.45 מיליון NFTs של סולאנה, לעומת 1.56 מיליון ביוני. כמוכן ביולי נספרו פחות מ-110,000 משתמשים ייחודיים הסוחרים ב-NFTs של סולאנה לעומת 136,000 ביוני.

מחיר NFT ממוצע של סולאנה הגיע ביולי ל-36 דולר לעומת 59 דולר ביוני ו-212 דולר במאי. גם כאן השינוי מבטא ירידה במחיר של SOL, המטבע של הרשת.

מבחינת אוספי NFT, סך המכירות של אוסף מועדון היאכטות של קוף משועמם (BAYC) הגיע ביולי ל-52 מיליון דולר, מכירות אוסף CryptoPunks הגיעו ל-49 מיליון דולר ומכירות NFTs של משחק הכדורגל Sorare הגיעו ל-33 מיליון דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן