האם מייסד את’ריום, ויטליק בוטרין, ‘נפטר’ מ-30,000 את’ר?

דיווחים שהחלו להתפרסם בעולם רומזים שבוטרין, מייסד ומפתח פלטפורמת את’ריום, העביר 30,000 מטבעות את’ר לזירת המסחר Bitstamp מתישהו באמצע חודש דצמבר 2017. המהלך מן הסתם מעלה המון תהייה ואי-וודאות בעולם המטבעות הקריפטוגרפים.

משיכה המונית שמפזרת דאגה

אכן, אם נחקור את כתובת הארנק של בוטרין (אשר ידועה לכול), נוכל לראות ש-3 טרנזקציות בוצעו בזמן האחרון, כאשר בכל אחת מהן הועברו 10,000 ETH בדיוק. מניתוח הנתונים לומדים כי ההעברות קרו ב-15 בדצמבר, לפני כשלושה שבועות.

אם בוטרין אכן מימש סכום כה גבוה מאחזקותיו, זה יהפוך אותו למייסד המרכזי השני בעולם המטבעות הקריפטוגרפים אשר עושה זאת, אחרי צ’ארלי לי – מייסד המטבע לייטקוין. לי, הודיע ב-20 בדצמבר בפורום Reddit שמכר או תרם את כל אחזקותיו ב-LTC לאור “ניגוד אינטרסים” כך אמר. על אף זאת, הוא הצהיר שהוא ימשיך לעבוד על המשך פיתוח הלייטקוין.

עוד לא ידוע האם העברת מטבעות האת’ר של בוטרין ל-Bitstamp אכן נעשתה מסיבות דומות, ונכון לרגע זה אין הצהרה פומבית שלו בנושא. כמו כן, מכיוון שהצעיר הקנדי-רוסי בן ה-23 לא מוכר כסוחר קריפטו, האפשרות הזו נשללה אף היא.

עם זאת, לפני שממהרים עם ספקולציות, חשוב לשקול את כל הנתונים. ייתכן שבוטרין השתמש בכספים הללו כדי לשלם למפתחים העובדים על הפרויקט. מספר ימים לפני ההעברות המדוברת, צייץ ויטליק בטוויטר:

I just paid ~10 contractors in ETH with amounts calculated based on exchange rates from USD, SGD and TWD today

הסבר זה הוא ככל הנראה ההגיוני ביותר לאור החוסר בתיאוריות משכנעות אחרות. חשוב לציין שבשבועות האחרונים ויטליק התבטא בצורה חריגה נגד המצב הנוכחי בשוק הקריפטו. באחד מציוציו בטוויטר הוא אף הטיל ספק בשוויו הגדול של שוק המטבעות הקריפטוגרפים, אשר הגיע למעל חצי טריליון דולר, אך כל זה קרה בעיניו עוד לפני שהטכנולוגיה הוכיחה את עצמה כשימושית או מעשית עבור ההמונים.

כיום, הונו של בוטרין מוערך ב-375,003 מטבעות את’ר, שהם כ-375 מיליון דולר נכון לכתיבת מילים אלו. זהו כמובן הון משמעותי מאד, וכיום היחיד שניתן לשער שמחזיק בשווי קריפטו גבוה יותר הוא ממציא הביטקוין הלא ידוע, סטושי נקמוטו בכבודו ובעצמו.

הפעם האחרונה בה מייסד את’ריום עשה שימוש בארנקו היה באפריל 2016, כאשר מטבע האת’ר היה שווה 10$ בלבד. לאחר מכן הבהיר שמכר 25% מאחזקותיו כדי לגוון את תיק ההשקעות שלו.

אם מתחשבים בהצלחה היחסית של פלטפורמת את’ריום, ושחרורו הקרב ובא של פרוטוקול קספר – ויטליק בוטרין כנראה לא בורח לשום מקום בקרוב.

פורסם במקור ב-btcmanager

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!