נשיא אל סלבדור: נגייס מיליארד דולר להקמת עיר ביטקוין ללא מסים

נשיא אל סלבדור הודיע על תוכניתו להקים עיר ביטקוין ראשונה בעולם באל סלבדור, אשר תקבל אנרגיה ירוקה מהר געש ותאפשר לתושבים לחיות ללא מיסים מיותרים
עיר הביטקוין

נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, הודיע שהוא מתכנן להקים את "עיר הביטקוין" הראשונה בעולם – עיר ללא מיסים אשר תקבל את החשמל שלה מאנרגיה גיאותרמית. כדי להקים את העיר, אל סלבדור תנפיק אגרות חוב מבוססות ביטקוין באמצעות רשת Liquid.

בשלב הראשון המדינה מתכננת להנפיק אגרות חוב לעשר שנים בשווי של מיליארד דולר אשר ייוצגו באמצעות טוקן דיגיטלי. ההנפקה של האג"ח הדיגיטלי, אשר פותח על ידי חברת בלוקסטרים (Blockstream), תעובד על ידי זירת המסחר ביטפינקס (Bitfinex). 

על פי ההודעה של בלוקסטרים, אל סלבדור עובדת על חוקי ניירות ערך חדשים כדי לאפשר לביטפינקס לעבד את הנפקת האג"ח. אגרת החוב הראשונה תקרא הר געש (Volcano).

עם מחצית מהסכום אשר יגויס באמצעות האג"ח – 500 מיליון דולר – המדינה תרכוש עוד ביטקוין, והחצי השני ישמש לצורך הקמת תשתיות האנרגיה של העיר וכריית ביטקוין על ידי האנרגיה הגיאותרמית של הר הגעש אשר לידו היא תוקם. העיר תמוקם במפרץ פונסקה, בסמיכות לחוף.

אג"ח מבוסס ביטקוין לצורך הקמת עיר חדשה

אגרות החוב מבוססות ביטקוין יעניקו למשקיעים ריבית שנתית של 6.5%. בנוסף, לאחר תקופת נעילה בת 5 שנים, הממשלה תתחיל למכור את הביטקוין כדי להעניק דיבידנדים נוספים למשקיעים. 

אגרות החוב הללו למעשה ינעלו ביטקוין בשווי של 500 מיליון דולר מחוץ לסירקולציה למשך חמש שנים. אם עוד אגרות חוב דומות יונפקו על ידי אל סלבדור ומדינות נוספות – חלק משמעותי מההיצע של ביטקוין עשוי להיות נעול לתקופות ארוכות, מה שיהפוך באופן זמני את ביטקוין לנכס נדיר אף יותר.

המשקיעים באגרות החוב יקבלו תושבות קבע ויוכלו לעלות על "המסלול המהיר לאזרחות" באל סלבדור. בוקלה אמר שהנפקת אגרות החוב יתחילו ב-2022, ושהמס היחיד בעיר יהיה 10% מע"מ שישמש לבנייה ותחזוק של העיר. לדבריו, מלבד המע"מ לא יהיו מיסים כלל – לא מס רווח הון, לא מס הכנסה, לא מס מעסיק ולא מס רכוש.

אלכסנדריה של ביטקוין

בשבוע הביטקוין באל סלבדור, בוקלה עלה לבמה כדי להכריז על הבשורה. הוא אמר: "חשבתי לעצמי – יש את האירוע האדיר הזה, עם כל האנשים האדירים האלה, אז חשבתי שאנחנו צריכים להודיע הודעה אדירה… כבר הפכנו את ביטקוין להילך חוקי, אז מה זה יכול להיות? זה צריך להיות משהו טוב לפחות כמו זה."

בוקלה המשיך ודיבר על אלכסנדריה העתיקה בתור ההשראה לערים עתידניות אשר יהיו מגדלור לשאר העולם. "אם אנחנו רוצים שביטקוין יתפרש על כל העולם – עלינו לבנות כמה אלכסנדריות," אמר והכריז שה"אלכסנדריה" הראשונה של ביטקוין תיבנה באל סלבדור.

לדברי הנשיא הצעיר, עיר הביטקוין תהיה מטרופולין גדול – עם אזורי מגורים, אזורי מסחר, מסעדות, מוזיאונים, נמל, רכבות וגם שדה תעופה. העיר תבנה בצורת עיגול אשר במרכזו תהיה כיכר גדולה בה יוצג הסמל של ביטקוין אשר אותו יוכלו לראות מהאוויר. האנרגיה הגיאותרמית של הר הגעש תספק חשמל בצורה ירוקה ובת קיימא לכל צרכי העיר.

זו רק ההתחלה

ככל שהזמן עובר אנחנו מתחילים לראות שאכן ביטקוין יכול לעודד מעבר לשימוש באנרגיה ירוקה. כעת, עיר ירוקה גדולה מתוכננת להיבנות בקרבת הר געש בזכות כריית הביטקוין. סביר להניח שנמשיך לראות בעתיד מצב שבו במקום להעביר אנרגיה על פני מרחקים גדולים כדי שיגיעו אל התושבים – ערים רבות יבנו סביב מקורות אנרגיה מתחדשים אשר כבר יהיו זמינים לצרכי העיר בזכות תעשיית כריית הביטקוין.

בוקלה הוא נשיא צעיר אשר מאמין בביטקוין ובמהפיכה שהוא מביא לעולם. בזכות הפתיחות והאומץ שלו, בוקלה ממשיך לקחת את אל סלבדור קדימה בניסוי הראשון מסוגו בעולם. על אף האתגרים הכרוכים בכך, המהלכים הללו עשויים להפוך בזמן קצר יחסית את אל סלבדור למדינה עשירה עם כלכלה מפותחת בהרבה ממצבה כיום. אם אכן כך יהיה, מדינות נוספות לא יוכלו לעמוד מהצד ויצטרפו גם הן למרוץ של אימוץ הביטקוין.

"אי אפשר לעצור את האבולוציה. היא פשוט מתרחשת. זה לא משנה אם נבנה את עיר הביטקוין או לא בשביל האבולוציה של ביטקוין. או אם ננפיק את אגרות החוב, או אם נעשה את האירוע הזה – ביטקוין יתפתח בכל מקרה," אמר בוקלה. "אבל זה נחמד יותר אם אנחנו חלק מזה. זה נחמד יותר אם אנחנו דוחפים את זה קצת קדימה."

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן