שרת הכלכלה של אל סלבדור בישראל: "45 חברות בינלאומיות הגיעו למדינה בזכות ביטקוין"

שרת הכלכלה של אל סלבדור עלתה לנאום בכנס קריפטו ישראל וסיפרה על תהליך ההתקדמות והשפעותיו של אימוץ הביטקוין כהילך חוקי
שרת הכלכלה של אל סלבדור על אימוץ ביטקוין

היום (ד') בשעה 10:30 בבוקר, עלתה על במת הכנס של 'קריפטו ישראל' (ICC-Israelcrypto.io) בבית ציוני אמריקה בתל אביב, מריה לואיסה היים, שרת הכלכלה של אל סלבדור – המדינה הראשונה שאימצה את ביטקוין כהילך חוקי בשטחה.

השרה הגיעה כחלק ממשלחת שנועדה לחזק את הקשרים בין ישראל לאל סלבדור, בדגש על הזדמנויות השקעה ופיתוח הדדי בהיבטים טכנולוגיים וכלכליים, כמו גם בדגש על ביטקוין.

בבלעדיות ל-CryptoJungle אמרה השרה כי "מעל 39 מיליון דולר בשווי תשלומים בינלאומיים הועברו לאל סלבדור מאז ביטקוין אומץ כמטבע," עלייה של מעל 1,000% מאז חודש אוקטובר 2021, כחודש לאחר שהועבר חוק ההילך החוקי.

אם לא די בכך, כשנשאלה היים מהו הדבר שמרגש אותה ביותר באימוץ הביטקוין במדינה, אמרה כי "ההזדמנויות הפיננסיות של התחברות לכלכלה הגלובלית ולשווקי החוב, כמו גם השתלבות החברות הבינלאומיות בתעשייה המקומית והצמחת כוח העבודה," הם הדבריפ שמרגשים אותה ביותר.

בנוסף, ציינה היים כי ביטקוין נמצא על סדר היום במשרד הכלכלה בצורה די שוטפת, ובנאומה אף ציינה כי בימים אלה עוברת טיוטה של הצעת חוק בפרלמנט המקומי אשר עוסקת בהקמת ארגז חול רגולטורי לתמיכה באקוסיסטם, הטבות כלכליות ומבני תמריצים שימשכו עסקים בינלאומיים, ואף יאפשרו להם לפנות לכל אמריקה הלטינית מתוך אל סלבדור."

דברי השרה

"נהדר להיות כאן בתל אביב, הייתה לנו כאן חוויה מאוד פרודקטיבית עם נציגים מקומיים ואנחנו חוזרים לאל סלבדור עם הרבה השראה. אני יכולה להרגיש את הוייב החיובי באוויר ואת החדשנות בכל מקום שאני הולכת כאן… לאל סלבדור ולישראל יש קשר טוב, הן גם חולקות דברים דומים – גישה לחוף, כמות האוכלוסיה והגודל הגיאוגרפי של המדינה."

"כפי שאתם יודעים, אל סלבדור נמצאת בחזית של חדשנות טכנולוגית שזה נוגע לאימוץ הביטקוין כהילך חוקי. בשבילנו, מדינה עם אחוז גבוה של אנשים ללא גישה למערכת הבנקאית, הדבר מאפשר לנו לפתח מערכת תשלומים עבור כולם… לאור נחישותו ומחויבותו של נשיא המדינה נאיב בוקלה התהליך הזה מתאפשר."

שינויים לאחר 9 חודשים בלבד

השרה המשיכה בנאומה כשהתייחסה גם לשינויים מאז אימוצו של ביטקוין, שעליו היו ביקורות רבות.

"אנחנו רואים את גדילה של השקעות זרות ותיירים באל סלבדור בעקבות השינוי בזמן קצר של 9 חודשים".

בנוסף, ציינה השרה כי דברים נוספים צומחים, כמו השימוש בארנקים דיגיטליים ממשלתיים וארנקים אחרים: "עסקים ואינדיבידואלים יכולים לחסוך ולצבור הון בפעם הראשונה, ישנם אזרחים שבפעם הראשונה יכולים להיכנס לדוחות הפיננסים שלהם ישירות מהטלפון."

בנוגע להשקעות והתפתחות עסקית, הוסיפה השרה: "יותר מ-45 ישויות מקומיות של חברות בינלאומיות הוקמו באל סלבדור ונכון לעכשיו הן חלק מהאקוסיסטם של ביטקוין בתחום הארנקים, זירות מסחר, חוזים חכמים, פתרונות תשלומים ועוד. החברות הללו רואות הזדמנות מצויינת לנסות את המוצרים שלהן באל סלבדור, כמקום קטן וניסיוני."

"כהשראה מנאיב בוקלה, הגיעו נציגים ממדינות רבות כדי להבין את התהליך שקורה במדינה, ובדומה למצרים, ירדן ומדינות נוספות, היינו רוצים לראות גם את ישראל."

נדל"ן, תיירות ואנרגיה

מאחר ונאום השרה היה באורך מספר דקות, ההתייחסות להתפתחות תחומים שונים במדינה הייתה קצרה: "בנדל"ן אנחנו רואים ביקוש אפילו לדירות שטרם נבנו…
בתיירות אנחנו רואים עניין רב ובאנרגיה גם כן – במיוחד אנרגיה מתחדשת".

"לאחר שביטקוין אומץ, אנחנו רואים גדילה בהכנסות של עסקים מקומיים שנובעות מתשלומים של אנשים שמשלמים בביטקוין – דבר בהחלט פנומנלי."

השרה סיימה את נאומה בכך שהדגישה את חזון המדינה להמשיך לפתח את התחום בכלל ואת הביטקוין בפרט מאחר ועכשיו ישנן מגבלות רבות שאינן מגבילות אותה והזמינה את אורחי הכנס להצטרף למסע ולהגיע לראות את השינויים במו עיניהם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן