נכנסת לעולם הקריפטו: סיילספורס מכריזה על הקמת פלטפורמת NFT

סיילספורס (Salesforce), ענקית התוכנה האמריקנית העוסקת בשירותי מחשוב ענן ובמערכות CRM (ניהול יחסי לקוחות), משיקה את NFT Cloud.
Salesforce

אדם קפלן, סמנכ"ל בכיר לטכנולוגיה חדשה בסיילספורס, הודיע אתמול (ד') כי החברה משיקה פיילוט של שירותי NFT בענן. מדובר בפלטפורמה אשר תאפשר ללקוחות החברה להנפיק ולמכור NFTs (טוקנים ייחודיים או Non Fungible Tokens).

לדברי קפלן, החברה זיהתה את הצורך של חלק מלקוחותיה להכנס אל עולם ה-Web3 והחליטה לאפשר זאת באמצעות הפיכת המסחר ב-NFTs לנגיש. פלטפורמת NFT Cloud תאפשר לחברות להנפיק, לנהל ולמכור NFTs באופן פשוט ואינטואיטיבי מבלי צורך להשתמש בקוד או להבין בטכנולוגיה המורכבת שמאחורי הקלעים, שלמעשה תהיה שקופה למשתמשים.

כניסה למים העמוקים

ב-2018 סיילספורס הודיעה כי היא מפתחת מוצר הנשען על טכנולוגיית בלוקצ'יין. שנה לאחר מכן היא הציגה כלי פיתוח לרשתות בלוקצ'יין. יחד עם זאת, עד היום החברה לא נחשבה לכזו שיש לה זיקה לעולם המטבעות הדיגיטליים וההכרזה הנוכחית נתפסת ככניסה הראשונה שלה לתחום.

קפלן אמר כי החברה הבחינה בעניין הגובר ב-NFT במגוון תחומים כגון קמעונאות, מדיה, אופנה ומוצרי צריכה, אך הנחת העבודה היא כי הפלטפורמה החדשה תשמש את לקוחות החברה פחות כדי למכור פריטי אספנות באמצעות NFT ויותר כדי לייצר מעורבות וקהילתיות סביב המותגים שלהם.

ביצועי השוק

שוק ה-NFT געש במהלך 2021 עם נפח מסחר של כ-25 מיליארד דולר, אך השנה חווה עליות ומורדות הקשורות, כמובן, לתנודתיות בשוק הקריפטו כולו. יחד עם זאת נראה כי נפח המסחר ב-NFT יעבור השנה את זה של 2021, כאשר רק באפריל הוא הגיע ל-6.3 מיליארד דולר.

התנגדות פנימית למהלך

הרעיון להקמת ה-NFT Cloud עלה בסיילספורס לראשונה בפברואר ובתגובה כתבו 400 מעובדי החברה מכתב פתוח להנהלה ובו הביעו את התנגדותם למהלך. הם ציינו כי הנפקת NFTs והמסחר בהם דורשים כוח חישוב רב אשר מזהם את הסביבה והדגישו כי מדובר בתחום ספקולטיבי, תנודתי וחסר רגולציה, אשר נתון לריבוי מקרים של הונאות וגניבות.

האם אתריום לא על הפרק?

בדבריו אתמול (ד') קפלן הגיב על שאלת הזיהום הסביבתי ואמר כי סיילספורס תפעל בהתאם לערכיה ותעזור ללקוחותיה להעריך כיצד להכנס לתחום ה-NFT באופן אתי ובר קיימא.

ואכן, בהכרזה על המהלך באתר החברה נאמר, בין השאר, כי שירות NFT Cloud לא ישען על רשתות בלוקצ'יין הפועלות במנגנון הוכחת עבודה (Proof of Work, המשמש לכריית מטבעות דוגמת הרשת של ביטקוין), ולכן תקטין את הזיהום הסביבתי ב-99%.

סיילספורס עדיין לא ציינה באילו רשתות בלוקצ'יין היא תשתמש כדי להנפיק את ה-NFTs, אך ניתן להניח כי האמירה המפורשת לפיה לא יעשה שימוש במנגנון הוכחת עבודה מעידה על כך שאתריום לא נמצאת על הפרק. הרשת אמנם נמצאת בתהליך מעבר למנגנון הוכחת החזקה, אך עדיין לא נקבע לכך מועד סופי.

חברות שירצו להתנסות בשירות NFT Cloud יאלצו לחכות. נכון לעכשיו מדובר בפיילוט שיהיה זמין רק למספר מצומצם של לקוחות החברה, אך התוכנית היא להפוך את השירות לזמין לכל כבר באוקטובר.

גם עליבאבא בתמונה

היום דווח כי גם חברת Alibaba Cloud, המספקת שירותי מחשוב ענן ושייכת לקבוצת עליבאבא (Alibaba) הסינית, משיקה פתרונות למסחר ב-NFT במטרה לאפשר לאמנים ויוצרים לסחור ביצירות שלהם. פתרונות אלו יאפשרו בניית זירות מסחר ל-NFT ויספקו שירותי אחסון לאתרים, אפיקי שיווק (דוגמת תקשורת עם לקוחות באמצעות SMS), ושירותי רשת להעברת תוכן (CDN או Content Delivery Network).

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן