אתריום חוזר ל-$3,800 לאחר ש-3 מיליארד דולר שווי ETH נמשכו מבורסות

היצע ETH בזירות המסחר ירד לשפל של שנים, ואנליסטים צופים שיא חדש לאתריום עם השקת קרנות הסל; מחיר אתריום חוזר אל מעל 3,800 דולר וביטקוין מתבסס סביב 69,000 דולר
Ethereum אתריום אתר ETH

אישור קרנות הסל לאתריום בחודש שעבר עורר אופטימיות בשוק בנוגע להשפעה החיובית הצפויה על מחיר אתריום, ובעקבות זאת גם לצמצום דרמטי בהיצע המטבעות הזמינים למכירה בזירות המסחר ובבורסות הקריפטו: מאז שרשות ניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) אישרה את הבקשות לרשום למסחר קרנות סל על אתריום משקיעים החלו לרוקן את בורסות הקריפטו ממטבעות אתריום. 

על פי נתוני חברת מחקר שוקי הקריפטו CryptoQuant, מאז ה-23 במאי, היום שבו ה-SEC הודיעה על מתן האישור לקרנות סל עוקבות אתריום (Spot ETH ETF) כמות האתריום המוחזקת בבורסות צנחה בכ-797,000 מטבעות, ששוויים כ-3.02 מיליארד דולר.

בעקבות זאת מחיר אתריום חזר לעלות אל מעל 3,800 דולר, וכעת הוא נסחר ב-3,816 דולר. מחיר ביטקוין שומר על יציבות יחסית, ונסחר סביב 69,000 דולר.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

כמה משיכות כספים היו בולטות במיוחד. כך למשל, ביום ג' שעבר בוצעו שלוש העברות גדולות של ETH מארנקים לא ידועים לבורסת OKEx. מדובר בהעברות בסך כולל של 58,373 ETH בשווי של כ-218 מיליון דולר. 

המשמעות של המשיכות הללו היא שאחוז מטבעות האתריום במחזור שמוחזק בבורסות נמצא ברמה הנמוכה ביותר מזה שנים, ועומד על 10.6% בלבד.  כך על פי נתונים שהביא האנליסט לאון ואידמן, על בסיס מידע של חברת ניתוח האונצ'יין Glassnode.

היצע מטבעות אתריום בזירות המסחר. מקור: cryptoquant.com
היצע מטבעות אתריום בזירות המסחר. מקור: cryptoquant.com

הערכות בשוק: קרנות הסל יושקו עד סוף החודש

הבחירה של המשקיעים להעביר את המטבעות הדיגיטליים שלהם משירותי המשמורן של זירות המסחר לאחזקה עצמית בארנקים דיגיטליים מעידה על היעדר כוונה למכור אותם בטווח המיידי והקצר, מה שצפוי ללחוץ את המחיר כלפי מעלה.

באופן היסטורי, העברות גדולות לבורסות קדמו לעתים לפעולות מחיר משמעותיות, בין אם בשל מכירות צפויות או מיצוב אסטרטגי לקראת אירועי שוק משמעותיים.

אריק בלצ'ונס, אנליסט קרנות סל בבלומברג, מעריך שקרנות הסל על אתריום יושקו עד סוף יוני. האישור הראשוני אמנם ניתן אבל ישנם עוד טפסים לאשר ותהליכים שעל החברות להשלים מול הרגולטור על מנת שקרנות הסל לאתריום יהיו זמינות למסחר, וההערכה היא שזה יארוך עוד כמה שבועות.

על פי ניתוח של האנליסטית RLinda ב-TradingView, אם אתריום יתבסס מעל 3,827 דולר ויעבור את רף 4,095 דולר, סביר שהוא יכוון לשיא חדש. עם זאת, RLinda הזהירה כי "ההיסטוריה עשויה לחזור על עצמה, בדומה לדפוס שנצפה עם ביטקוין לאחר אישור קרנות הסל. עושי שוק עשויים ליצור מלכודת ולגרום לנפילה מהירה במחיר לפני תנועה כלפי מעלה".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן