אתריום בשווי 246 מיליון שח: פיירבלוקס במוקד תביעת ענק

פיירבלוקס הישראלית איבדה ללקוח 246 מיליון שקל במטבעות דיגיטליים כתוצאה מרשלנות של אחד מעובדי החברה
מפתח פרטי

חברת המטבעות הדיגיטליים סטייקהאונר תובעת את חברת פיירבלוקס הישראלית בטענה כי התרשלה ולא אבטחה מטבעות דיגיטליים בשווי של 246 מיליון שקל שזו הפקידה אצלה, כך התפרסם הבוקר (יום ג') ב"כלכליסט".

על פי התביעה, פיירבלוקס, אשר מספקת תשתית מאובטחת לניהול אחסון מטבעות דיגיטליים, התרשלה בתפקידה ולא ביצעה גיבוי למטבעות שחשודים כאבודים.

סטייקהאונד טוענת בכתב התביעה כי "אין מדובר במצב פשוט בו המפתחות הפרטיים פשוט 'אבדו' לנתבעות מסיבה זו או אחרת, אלא שהלכה למעשה הנתבעות עוד מלכתחילה, לא העבירו את המפתחות הפרטיים הרלבנטיים לאותו מתחם עבודה כמתחייב וכמוסכם, לצורך גיבוי."

המשמעות הינה כמובן דרמטית והרת אסון ונזק: הנתבעות איבדו לתובעת למעשה באופן בלתי הפיך את הגישה לנכסים הדיגיטליים שהתובעת הפקידה בארנק הדיגיטלי שסופק על ידי פיירבלוקס, וכתוצאה מכך, 38,178 מטבעות את'ר (ETH) של התובעת ירדו לטמיון.

החשיבות של המפתח הפרטי

המפתח הפרטי הוא למעשה הוכחת הבעלות על המטבע הדיגיטלי בפני שרשרת הבלוקים. גיבוי וניהול נכון של המפתח הפרטי יאפשר שחזור של המטבעות הדיגיטליים בכל ארנק אחר. אם משתמש מאבד את המפתח הפרטי, בעיני מערכת המטבעות המבוזרים – אין למשתמש מטבעות בבעלותו, כיוון שאין לאותו משתמש את ההוכחה הדרושה לכך שהמטבעות אכן בבעלותו.

סטייקהאונד מתארת את הפתרון של פיירבלוקס כסוג של מנעול שעל מנת לפתוח אותו נדרשים שלושה מפתחות בעלי קידוד שונה, שרק שילובם יחדיו יאפשר גישה למטבעות בהצלחה. לכך יש להוסיף, כי כל מפתח נשמר אצל גורם אחר כדי להגביר את רמת האבטחה.

חברת פיירבלוקס הוקמה ב-2018 על ידי המנכ"ל מיכאל שאולוב שייסד את Lacoon Mobile Security, שנמכרה לצ'ק פוינט לפני כ-6 שנים תמורת 100 מיליון דולר. בשיחה עם כלכליסט אמרו מנהלי החברה בעת הגיוס כי "הם נותנים מענה ביטוחי להעברות של עד 30 מיליון דולר".

החברה גייסה 133 מיליון דולר במרץ השנה ממשקיעים גדולים כגון Coatue, Ribbit ו-Stripes.

תגובת החברה

באתר החברה נכתב כי המוצר בו הלקוחה השתמשה מנוהל מחוץ לחברה ואינו קשור אליה ישירות. בנוסף נכתב כי כל המפתחות הפרטיים של לקוחות החברה בטוחים וניתנים לשחזור וכי החברה כעת חוקרת את המצב ומנסה לעזור לכל הצדדים לפתור את הבעיה.
פיירבלוקס

ההודעה באתר החברה

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן