עושים סדר במטבעות דיגיטליים

בורסה מהסרטים: מעילה במיליונים, ניסיון רצח וחטיפת הטעייה ב-Bitsonar האוקראינית

חטיפה ביטקוין

ירוסלב שטדצ’נקו, נעלם ביום רביעי האחרון, עם עדויות המצביעות על כך שהוא נחטף, כולל סרטון וידאו מטושטש. שטדצ’נקו עבד בבורסה האוקראינית למסחר במטבעות דיגיטליים Bitsonar, ואשתו אימתה שהוא לא חזר הביתה ושחפציו נמצאו על הכביש במקום החטיפה.

לדבריה, מספר ימים לפני שנעלם התקשר שטדצ’נקו למנכ”ל Bitsonar, מריוס זיובקה, וציין בפניו שהוא הולך להגיש תלונות על החברה לרשויות אכיפת החוק במדינות שונות, כולל הלשכה הפדרלית לחקירות בארה”ב (ה-FBI). 

על פי Coindesk, שטדצ’נקו התראיין באנונימיות למגזין רוסי בחודש יולי, ושם דיווח כי מנכ”ל החברה, זיובקה, מעל ב-2.5 מיליון דולר מכספי משקיעים בבורסה על פני מספר חודשים. ב-6 באוגוסט ירד אתר הבורסה, ועמו גם גישת המשקיעים לחשבונותיהם. 

ביום רביעי, יום החטיפה, עורך דינו של המנכ”ל יצר עמו קשר והציע “ליישב את הסכסוך בשלום”. בדרכו הביתה מן הפגישה נחטף שטדצ’נקו, והחשד המידי, כמובן, הופנה למייסד Bitsonar.

טוויסט בעלילה

ביום שני (אתמול) יצר שטדצ’נקו קשר עם אתר החדשות CoinDesk. לדבריו, שירות הביטחון של אוקראינה (SSU) ביים את אירוע החטיפה לאחר שהחברה בה עבד, Bitsonar, הוציאה עליו חוזה התנקשות.

שירות הביטחון של אוקראינה פרסם הודעה לעיתונות אף הוא, בה צוין כי הסוכנות “מנעה התנקשות של איש עסקים בתחום ה-IT”. פרטי המקרה תואמים את זהותו של עובד Bitsonar לשעבר.

בדיווח מוסרת הסוכנות כי עלה צורך להשתמש בטקטיקה זו כדי לסכל את ניסיון הרצח בטענה שנטמנה לו מלכודת על ידי החברה. למרות הדיווח, לא צויין אף אחד מהמעורבים. 

הטוויסט המוזר והקיצוני הזה בהחלט מתברג לראש סיפורי האזהרה אודות תוכניות מפוקפקות של השקעה במטבעות דיגיטליים. 

עסק שנראה לגיטימי

Bitsonar הוצגה כאמינה, לפחות בהתחלה. החברה פרסמה את עצמה כסטארטאפ המשתמש בבוטים למסחר כדי להניב רווחים גבוהים במטבעות הדיגיטליים של המשקיעים. פאבל לרנר, יועץ קריפטו ידוע ממוצא אוקראיני, עבד עם Bitsonar, מה שהעניק לארגון אמינות נוספת.

החברה משכה משקיעים מארה”ב, קנדה, בריטניה, דנמרק, נורבגיה, הולנד, פינלנד ומדינות אחרות, והגיעה לחלקם באמצעות סרטוני יוטיוב. בפברואר הקפיאה את משיכות הכספים עבור המפקידים בה, ומאז המשקיעים מנסים למשוך את הונם בשווי מיליוני דולרים. מאוחר יותר, ב-6 באוגוסט כאמור, אתר החברה הפסיק לעבוד.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דור אופיר

דור אופיר

סטודנט לכלכלה ומדעי המחשב, סוחר במטבעות דיגיטליים מזה 3 שנים, מגיע מעולם הדיגיטל ובעל אמונה גדולה בעתיד האינטרנט בכלל ובתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו בפרט
דור אופיר

דור אופיר

סטודנט לכלכלה ומדעי המחשב, סוחר במטבעות דיגיטליים מזה 3 שנים, מגיע מעולם הדיגיטל ובעל אמונה גדולה בעתיד האינטרנט בכלל ובתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו בפרט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!