ארנק אקסודוס – המדריך המלא לארנק התוכנה

ארנק אקסודוס

ארנק המטבעות הדיגיטליים אקסודוס מככב בכותרות מאז השקתו ב-2015 ע"י צוות המפתחים ג'יי.פי ריצ'רדסון ודניאל קסטגנולי. ריצ'רדסון אחראי על החלק הטכנולוגי, פרסם יותר מ-200 ספריות של קוד פתוח ותרם לקוד של ביטקוין.

קסטגנולי בעל ניסיון עשיר מחברות כמו Apple, BMW, Disney, Louis Vuitton ו-Nike ואחראי על האנימציות, הסאונד וחווית משתמש פשוטה ועשירה, המתאימה למשתמשים מתחילים שאינם טכנולוגיים. 

בזכות הניסיון של צמד המפתחים, הפך הארנק במהירות לשחקן משמעותי למרות מגוון מתחרים רחב של ארנקי תוכנה דומים כמו Jaxx, Green Address ו-Bread Wallet. אך הפשטות והבידול מגיעים עם מחיר, ארנק אקסודוס בנוי מ-30% קוד תוכנה סגור, וישנם רבים בתעשייה שרואים זאת כהשפעה שלילית על אבטחת הארנק, לכן לא מומלץ להחזיק בו כסף רב למשך זמן ממושך – כפי שיוסבר בהמשך המדריך.

במדריך זה נסקור את הייחודיות של הארנק, המטבעות בהם הארנק תומך, עמלות, תמיכה, אבטחה, יתרונותיו וחסרונותיו של הארנק. בנוסף, יצרנו מדריך למשתמש הכולל פתיחת ארנק חדש, שימוש, מסחר ודרכי אבטחת המטבעות בו. 

הפיצ'רים של ארנק אקסודוס

אקסודוס מבדיל את עצמו בהשוואה לשאר ארנקי תוכנה רבים שזמינים בשוק. האלמנטים שמייחדים אותו הם:

עיצוב

ממשק נקי ופשוט שיוצר חווית משתמש נעימה ומזמינה. הפיצ'רים המרכזיים שלו הם שליחה וקבלת מטבעות, צפייה בפורטפוליו במלואו, פעולות מסחר והיכולת לגיבוי ושחזור המפתח הפרטי של הארנק. בנוסף, משתמשים יכולים לבחור לממשק את העיצוב האהוב עליהם מתוך מגוון תבניות מעוצבות ואלגנטיות, ולשנות את רקע התצוגה של הארנק. 

עיצוב אקסודוס

שירות לקוחות ותמיכה

שירות לקוחות היא אחת מהחולשות הגדולות של ארנקים שנכתבו בקוד פתוח והסיבה לכך היא פשוטה: מפתחי הקוד של הארנק יצטרכו לשלם לאנשים כדי שיענו לשאלות ויתמכו בלקוחות ואין להם את יכולת המימון הזו כי הקוד פתוח וחופשי לכל אחד לצפות ולהשתמש בו שנכתב ע"י מפתחים שתרמו מזמנם ליצירתו. 

בשונה משאר הארנקים הדיגיטליים בשוק, אקסודוס מייצרת רווחים מעמלות מסחר בבורסה שהינה חלק מובנה בתוך הארנק ולכן יכולה להרשות לעצמה שירות לקוחות ברמה גבוהה מסביב לשעון. מרבית ביקורות הגולשים ברשת מעודדות וחיוביות המעידות על כך שאקסודוס עושה עבודה מצוינת.

אקסודוס

בנוסף לשירותי התמיכה, יש למעלה מ-100 מאמרים שרובם מלווים בסרטי וידאו ברורים המסבירים את הפונקציונאליות המלאה של הארנק, הפיצ'רים שלו, העמלות ותשובות לשאלות נפוצות בתפעול הארנק. 

כלי מסחר מובנים בארנק

זירת המסחר של Shapeshift מספקת את כל הפיצ'רים למסחר באמצעות אלמנטים מובנים בתוך הארנק של אקסודוס, ומאפשרת החלפת מטבעות באופן מהיר ופשוט. אולי המחיר שלהם לא יהיה הנמוך מבין זירות המסחר המובילות כמו בינאנס, קראקן ו-FTX, אבל לסוחרים לא מנוסים זהו פתרון מעולה לרכישה של מגוון מטבעות. 

מגוון מטבעות

ארנק אקסודוס תומך ביותר מ-115 מטבעות וביניהם הפופולריים – ביטקוין (BTC), את'ריום (ETH), ריפל (XRP), לייטקוין (LTC), ביטקוין קאש (BCH), בי.אנ.בי (BNB) ועוד רבים.

האם ארנק אקסודוס בטוח לשימוש?

לשימוש יומיומי אקסודוס מעניק למשתמשים אבטחה יחסית טובה אבל מאחר והארנק מבוסס תוכנה וקוד סגור הוא לעולם לא יהיה בטוח כמו ארנק קר (ארנק חומרה כגון לדג'ר ננו X או טרזור T).

שחזור הארנק

בארנק ניתן להגדיר מפתח פרטי סטנדרטי בן 12 מילים איתן ניתן לשחזר את המפתח הפרטי של הארנק במידה והטלפון אבד, נפרץ או פרטי הגישה אליו אבדו. דרך נוספת לשחזור היא דרך חשבון המייל. בעת יצירת החשבון יישלח מייל הכולל לינק גיבוי. לחיצה על הלינק תשחזר את החשבון ורק צריך להכניס שם משתמש וסיסמה.

מלבד זאת, לא קיימות אופציות אבטחה מתקדמות, ודי בסיסיות, הקיימות בארנקים מתחרים. 

עמלות 

העמלות גבוהות ביחס לארנקים אחרים בעיקר כי הן משמשות למימון צוות הפיתוח ושירות הלקוחות וכי הארנק שואף להיות הכי מהיר ויעיל ולאו דווקא הזול מביניהם. 

את העמלות אקסודוס גובה כחלק מעמלת ההמרה של המטבע והטווח שלהן נע בין 2-4%. בעת ביצוע העיסקה תוצג העמלה המדויקת.  

יתרונות ארנק אקסודוס

  1. פשוט לשימוש. ארנק אקסודוס הוא אחד מהארנקים למטבעות דיגיטליים הידידותיים ביותר לשימוש.
  2. מגוון רחב של מטבעות. החזקה של תיק השקעות מגוון במקום אחד מאפשר מסחר מהיר וקל. 
  3. זירת מסחר וניהול תיק השקעות. יכולת מסחר, החלפה בין מטבעות שונים ומעקב אחר הרווחים וההפסדים בהשקעות הן פעולות פשוטות מאוד באקסודוס. 
  4. גובה עמלות רשת נקבע אוטומטית. בדרך כלל משתמשים מתחילים לא מרגישים בטוחים בהגדרת עמלות רשת מתאימות עבורם. אקסודוס עושה זאת עבורם ומחשב אותה באופן אוטומטי. 
  5. שירות לקוחות ותמיכה 24/7. נדיר ביותר בארנקים ובשירותי קריפטו באופן כללי. 
  6. ארנק תוכנה. הרבה יותר בטוח מארנק ווב. ארנקי ווב, הם ארנקים שהכי חשופים למתקפות שונות. יש בהם סיכוני אבטחה שאין בשום ארנקים אחרים כמו שרתי זירות המסחר שאינם מבוזרים וחשופים לפריצות או פשיטת רגל של החברה שהארנק בבעלותה. מסיבות אלו, לסוחרים שמחפשים להחזיק מטבעות לזמן קצר, ארנק אקסודוס הוא אפשרות עדיפה. 
  7. חיבור ארנק חומרה. זהו ארנק קר, כלומר כזה שאינו מחובר לרשת האינטרנט, והמפתחות הפרטיים שלו (הוכחת הבעלות על המטבעות) לעולם לא עוזבים את הארנק עצמו, גם אם הוא מחובר למחשב נגוע בוירוסים. תוכלו להתממשק לארנק שברשותכם או לרכוש אחד. 

חסרונות ארנק אקסודוס

  1. שכבות אבטחה מוגבלות. אין אימות דו שלבי המגן מפני פריצה קלה לארנק והאפשרות ליצירת ארנק מולטי-סיג לא קיימת. מולטי-סיג הוא ארנק עם הרשאות למספר אנשים בו נדרשות חתימות של X מתוך Y בארנק יחיד. 
  2. תוכנה בקוד סגור. בכל מוצר שנכתב בקוד תמיד יכולים להיות חולשות אבטחה, אם בגלל באג או בגלל האקרים מתוחכמים יותר ממתכנני הקוד. קוד סגור, מסוכן אף יותר, בגלל שהוא סגור בפני מפתחים וחוקרים שמחוץ לחברת האם ואי אפשר באמת לדעת האם יש בו פרצות אבטחה במודע או לא. שירותים שנכתבו בקוד פתוח נבדקים ע"י חברי קהילת המפתחים שלה וגופי מחקר שונים שזו התמחותם באופן קבוע. 
  3. עמלות גבוהות יחסית לשאר האלטרנטיבות בשוק.
  4. השחזור באמצעות אי-מייל. יכול לשמש כפרצת אבטחה שלמה בפני עצמה ולכן הקפידו שיהיה לכם גם אימות דו-שלבי במייל עצמו.

איך להשתמש בארנק אקסודוס?

בסרטון הוידאו הבא ניתן ללמוד:

 •  איך נכנסים ופותחים חשבון
 •  כיצד לקבל את המפתח הפרטי ודרכי הגיבוי שלו 
 •  שליחה וקבלה של ומטבעות 
 •  איך ניתן למצוא את המפתח הפרטי באקסודוס 

לסיכום

אקסודוס הוא ארנק מעולה למשתמשים חדשים בתחום, הכי פשוט וקל לשימוש עם שירותי תמיכה מעולים. הוא מתאים להתנסות במסחר במגוון רחב של מטבעות דיגיטליים, בלי לקחת את הסיכון שבהחזקת כספים בבורסות למסחר.  

אבל אבטחת המטבעות חשובה אף יותר וזו לא החוזקה של הארנק, ולכן לא מומלץ להחזיק בו סכומים גבוהים לפרק זמן ארוך. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן