רשת BBC: פייסבוק תשיק את המטבע GlobalCoin בשנת 2020

לאחר שהקימה השבוע חברת טכנולוגיה-פיננסית חדשה בשוויץ, הרשת החברתית הפופולרית פייסבוק נמצאת בשלבים האחרונים של השקת המטבע שלה, כך על פי דיווח של רשת החדשות BBC.

Libra Networks היא חברת בת חדשה של פייסבוק אשר מתמקדת בבלוקצ’יין, תשלומים, השקעות וניתוח מידע. על פי הידיעות – ליברה היא חלק אינטגרלי מ-GlobalCoin, המטבע שצפויה פייסבוק להשיק בשנת 2020.

הכירו את GlobalCoin – המטבע של פייסבוק, וואטספ ואינסטגרם

לאחר שהתייעץ עם נגיד הבנק המרכזי באנגליה ועם משרד האוצר האמריקני על הסיכונים, ההזדמנויות, הרגולציה והקשיים האופרציונליים הכרוכים במטבע דיגיטלי, מארק צוקרברג מצפה להשיק את הרשת הניסויית של GlobalCoin כבר ברבעון האחרון של שנת 2019.

על פי BBC, המטבע ישמש לתשלומים נוחים, זולים ומאובטחים ללא צורך בחשבון בנק. המטרה שלו, כך אומרים, היא לשבש את מערכות התשלומים הקיימות ע”י הסרת חסמי כניסה פיננסיים, תחרות עם בנקים והפחתת המחירים לצרכן.

פייסבוק אף נמצאת בשיחות עם חברות העברת תשלומים כגון Western Union וחברות מסחר אלקטרוני כדי לחפש דרכים זולות ומהירות יותר להעביר כספים, ולספק אפשרויות שימוש במטבע כבר בשלב מוקדם.

בנוסף, הסברה הרווחת היא שפייסבוק ושותפיה ירצו למנוע תנודתיות גבוהה בערך המטבע ע”י הצמדתו לסל של מטבעות חוץ כולל הדולר, האירו והין היפני.

האם מטבע של פייסבוק הוא מה שאנחנו רוצים או צריכים?

בקצרה, כנראה שלא.

פייסבוק הוכיחה בשנים האחרונות שהיא איננה יודעת לשמור על המידע והפרטיות שלנו, ואף פעלה עמם בצורה שהיא לכל הפחות לא מוסרית. מדוע שנרצה שהיא תהיה אמונה על הכסף שלנו?

גם וועדת הסנאט והבנקאות תוהה לגבי אותה שאלה. בתחילת החודש היא שלחה מכתב פתוח למארק צוקרברג ושאלה כיצד המטבע יעבוד, מה תהיה ההגנה לצרכן וכיצד יישמר המידע ובינתיים לא קיבלה מענה.

לסיכום, אמנם תחרות לבנקים היא מבורכת, אך כאשר יש אלטרנטיבות מבוזרות וטובות יותר כמו ביטקוין, אין שום טעם למטבע מאת חברה גדולה נוספת. ההבדל בינו לבין הדולר או השקל לא יהיה גדול – אם בכלל – ואילו הרעיון העומד בבסיס המטבעות הדיגיטליים הוא להציע אלטרנטיבה כלכלית, ולא את אותה הגברת בשינוי אדרת.

עם זאת, צעדים מן הסוג הזה הם אלה שיסייעו להביא לכותרות ולשיח את הדיון במטבעות דיגיטליים, ועל כך ניתן לברך.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂

30% הנחה!
הקורס שלנו במבצע מיוחד :)