יו"ר הפדרל רזרב: דו"ח בנושא מטבעות דיגיטליים יפורסם בקרוב

בשימוע שהתקיים אתמול (ג'), יו"ר הפדרל ריזרב הודיע שבקרוב יפורסם דו"ח בנושא מטבעות דיגיטליים והתייחס למספר שאלות בתחום

בשימוע אתמול (ג') מול חברי ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקני, יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, הודיע שהדו"ח בנוגע למטבעות דיגיטליים כמעט מוכן והוא יפורסם בשבועות הקרובים. פאוול עומד לפני הצבעה של חברי הסנאט אשר תקבע אם ימשיך לכהן בתפקידו לתקופה של 4 שנים נוספות. הדיון התמקד בעיקר בשיעור האבטלה והאינפלציה הגבוהה בארה"ב ובהתנהלות של הפדרל רזרב עם הנושאים הללו, ובנוסף עלו מספר שאלות בנוגע למטבעות דיגיטליים.

פאוול הסביר שהבנק המרכזי מתעכב עם פרסום הדו"ח מאחר והם היו מאוד עסוקים במדיניות המוניטרית ונושאים אחרים, אך שהדו"ח יפורסם בקרוב. לדבריו, הדו"ח יהיה יותר "תרגול של שאילת שאלות וחיפוש אחר מידע מהציבור מאשר לקחת הרבה עמדות בנושאים שונים, למרות שאנחנו כן לוקחים כמה עמדות."

מטבע דיגיטלי של הפדרל ריזרב

לא ברור מה יכלול הדו"ח, אך יש להניח שתהיה התייחסות לאפשרות של הבנק המרכזי להשיק מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי (מדב"מ). עד כה התייחס פאוול אל מדב"מ אמריקני בתור אפשרות שהם לא ממהרים להשיק. לדבריו, הם עובדים על מחקר ברמה הכלכלית והטכנולוגית כדי לגבש עמדה בנושא. 

כאשר נשאל, בראיון בשנה שעברה, אם הוא לא חושש שארה"ב נשארת מאחור ביחס למדינות כמו סין אשר החלו כבר להשתמש במדב"מ, הוא ענה: "אני לא חושב שאנחנו נשארים מאחור. אני חושב שזה יותר חשוב לעשות זאת נכון מאשר לעשות זאת מהר. אנחנו מטבע הרזרבה העולמי." 

פאוול הסביר שזה תהליך שדורש הסכמה רחבה עם הדרגות הבכירות ביותר בארה"ב. "אנחנו נרצה שתהיה לנו תמיכה מאוד רחבה לזה. זו חדשנות מאוד חשובה ואני חושב שאנחנו נזדקק לה כדי לנוע קדימה, וזה התהליך שאנחנו מעורבים בו כעת," הוסיף.

השקת מדב"מ הוא עניין מורכב ביותר. אחת השאלות הגדולות היא מי ינהל את הפרויקט וישלוט בכסף הדיגיטלי הזה. לקראת סוף השימוע פאוול נשאל על ידי פאט טומיי, סנאטור הידוע בתמיכתו בתעשיית המטבעות הדיגיטליים, האם הוא מסכים שלפדרל ריזרב אין שום "היסטוריה, מומחיות, ניסיון או יכולות" שיהפכו אותו לבנק באופן ישיר עבור אזרחי ארה"ב – פאוול ענה שזה נכון.


מטבעות יציבים

טומיי שאל שאלה נוספת: האם השקת מדב"מ תמנע ממטבעות יציבים (סטייבלקוינס) של חברות פרטיות, העומדים ברגולציה מתאימה, להתקיים לצד המטבע הדיגיטלי הממשלתי? פאוול ענה בפשטות: "לא, בכלל לא." בדצמבר פאוול התייחס אל מטבעות יציבים בתור "חלק שימושי ויעיל של המערכת הפיננסית, במידה והם מוסדרים כראוי."

מטבע יציב הוא אחד הנושאים הכי מדוברים בקונגרס האמריקני בכל מה שקשור לתחום המטבעות הדיגיטליים. כאשר זומנו שישה מנכ"לים בכירים בתעשייה להעיד בפני הקונגרס, תחום המטבעות היציבים תפס את קדמת הבמה. המסר שניסו להעביר היה שתעשיית הקריפטו המשגשגת יכולה לתרום רבות לצמיחה הכלכלית של ארה"ב, ושעל ידי שיתוף פעולה עם הממשלה השימוש במטבעות יציבים עשוי אף לחזק את מעמד הדולר בתור מטבע הרזרבה העולמי.

אישור בנקאי לקראקן

חברת הסנאט מטעם מדינת ויומינג, סינתיה לומיס, שאלה מדוע הפדרל ריזרב לא מכיר בבנקים החדשים של קריפטו שהוכרו על ידי מדינתה. מספר מצומצם של חברות קריפטו, ביניהן Avanti וקראקן (Kraken), קיבלו אישור מיוחד בשם SPDI מטעם ועדת הבנקים של ויומינג אשר למעשה מתיר להן לפעול בתור בנק מפוקח.

עם זאת, האישור ברמת המדינה לא התקבל על ידי הפדרל ריזרב. כדי שהחברות יוכלו לפעול בתור בנק, הן נדרשות לפתוח חשבון ראשי אצל הפדרל ריזרב, אך הבנק המרכזי סירב לבחון את הבקשות שלהן. לומיס, הידועה בתמיכתה בביטקוין ובתחום הקריפטו, הביעה את האכזבה שלה מכך שהבקשות עומדות ללא מענה כבר למעלה משנה. 

פאוול התייחס לעניין והסביר שאישור של החברות הללו כבנקים ע"י הפדרל ריזרב יוביל מהר מאוד למאות בקשות דומות. לדבריו, יש "טיעונים טובים" מאחורי הבקשות, אך הצעד התקדימי הזה דורש חקירה מעמיקה ולכן הוא "לוקח את הזמן" בנוגע אליו.

בחודש שעבר לומיס דחקה בחבריה לועדת הבנקאות של הסנאט לשקול למנוע מפאוול את המשך כהונתו בעקבות התייחסותו, ואתמול ביקשה מפאוול לתת לו תקווה בנושא. על אף האיום המרומז, נראה שפאוול ישאר בתפקידו מאחר וסנאטורים רבים כבר הביעו את תמיכתם בו.

לסיכום

יש להניח כי הדו"ח הצפוי להתפרסם בשבועות הקרובים יחשוף מעט יותר על העמדה של הפדרל ריזרב בנוגע לתעשיית המטבעות הדיגיטליים ולאפשרות ההשקה של מדב"מ בארה"ב, אך כפי שאמר פאוול – נראה שהדברים עדיין בשלבים ראשוניים של מחקר וגילוי. על פי ההתייחסויות של פאוול בכל הנוגע למטבעות דיגיטליים, לא נראה שיש כוונה כלשהי לאסור או למנוע התפתחויות בתחום באופן גורף.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן