בכיר במנהלת הנכסים פידליטי משיק קרן השקעות בביטקוין

האם פידליטי, מנהלת הנכסים מהגדולות בעולם אשר מנהלת 8.3 טריליון דולר עבור לקוחותיה, עושה בצעד נוסף לקראת אימוץ ביטקוין בקרב משקיעים מוסדיים?

אתמול, בהודעה לרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC), התגלה כי בכיר בחברה הקים את “Wise Origin Bitcoin Index Fund, LP” – קרן להחזקת ביטקוין.

הקרן, שהוקמה ע”י ראש האסטרטגיה של פידליטי, פיטר ג’ובר, תהיה נגישה למשקיעים מוסמכים בלבד (לפי ההגדרה הרשמית) ותכלול מינימום השקעה של $100,000. נכון לעתה טרם גויסו אליה כספים.

פידליטי נכנסת חזק לביטקוין

הקרן, שטרם ברור האם רשמית שייכת לפידליטי או לג’ובר לבדו, מוקמת כחודש לאחר ששחררה פידליטי את תזת ההשקעה שלה בביטקוין. בתזה פירטה מדוע בעיניה לביטקוין יש מאפיינים של אמצעי לשמירה על ערך בטווח הארוך, ומנתה סיבות רבות לאימוץ פוטנציאלי שלו ולפיכך לעלייה גדולה בערכו.

בין הסיבות שנמנו היו המדיניות חסרת התקדים של בנקים מרכזיים וממשלות אשר מדפיסים כסף ללא מעצורים, דה-גלובליזציה, והעברת ההון הגדולה מהדור הפורש לדור המיליניאלז.

“כוחות חיצוניים אשר מאיצים עניין והשקעה בביטקוין כוללים רמות חסרות תקדים וצורות אקזוטיות של מדיניות מוניטרית ופיסקלית בעולם, עם השלכות בלתי ידועות”, אמר הדו”ח. “מצב זה מחריף את הדאגות שבעקבותיהן ביטקוין נוצר, ומושך יותר משקיעים ומשתמשים לעבר ביטקוין כתעודת ביטוח אשר עשויה לשמש כהגנה נגד ההשלכות הבלתי ידועות”.

60% מהנסקרים רוצים מטבעות דיגיטליים

בסקר שערכה פידליטי בקרב 800 מלקוחותיה שממוקמים בארה”ב ובאירופה, מצאה מנהלת הנכסים כי 36% מהם כבר מחזיקים במטבעות דיגיטליים, ו-60% מהם בהחלט רואים מקום למטבעות דיגיטליים בתיק ההשקעות שלהם.

אין זה מפתיע בהתחשב בכך שביטקוין הניב את התשואה הגבוהה ביותר בעשור הקודם.

נכון לעתה אין אימות רשמי מפידליטי לידיעה – כלומר ייתכן שמדובר במהלך עצמאי של ג’ובר אשר מסתמך בין היתר על שירותי האחסון, הברוקרז’ ואף משרדי החברה.

בראש הקרן החדשה עומדת חברת FD Funds GP, אשר ג’ובר הוא נשיאה.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂