פידליטי אינטרנשיונל הנפיקה קרן כספית על רשת הבלוקצ'יין של ג'יי פי מורגן

שת"פ בין חברת הנכסים הבריטית וענק הבנקאות האמריקני לטוקניזציה של נכסים פיננסיים; במקביל, פיירבלוקס חברה לקוינבייס אינטרנשיונל ליצירת ממשק בקרה ושליטה לנכסים דיגיטליים
ג'יי. פי מורגן morgan

חברת ניהול הנכסים הבריטית פידליטי אינטרנשיונל השלימה פיילוט להנפקת טוקנים של קרן כספית על גבי רשת הבלוקצ'יין הפרטית של ג'יי פי מורגן. החברה בחרה ברשת הבלוקצ'יין Onyx המבוססת על אתריום לטובת הנפקת קרן כספית (Money Market Fund) בניהולה.

Onyx פותחה על ידי ענק הבנקאות האמריקני במטרה לשפר את היעילות והמהירות של תשלומים בינלאומיים על ידי ניצול היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, אולם בשונה מרשתות פומביות כמו ביטקוין או אתריום מדובר ברשת פרטית, סגורה וריכוזית לחלוטין.

במסגרת הפיילוט בוצע הליך הנפקה של מניות קרן הסל, שהושלם באופן מיידי ע"י חיבור בין סוכן העברה של הקרן לבין Tokenized Collateral Network – אפליקציה על רשת ה-Onyx המתווכת בין מקבל לספק בטוחות.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

סטיבן ויימן, ראש שוקי החוב בפידליטי אינטרנשיונל, הגדיר את המהלך כ"צעד טבעי וחשוב בהרחבת השימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין". לדבריו, "היתרונות ללקוחות ולשוק הפיננסי בכלל ברורים, בפרט בשיפור היעילות של העמידה בדרישות בטחונות ובהפחתת עלויות התפעול והסיכון".

טוקניזציה היא תהליך המאפשר להנפיק ולסחור בנכסים פיננסיים מסורתיים על גבי רשתות בלוקצ'יין. מדובר ביצירת ייצוג דיגיטלי של נכסים כמו מניות, אג"ח, נדל"ן, ואף יצירות אמנות על גבי טוקן המונפק על רשת בלוקצ'יין. ג'יי פי מורגן נמצאת בחזית המגמה ומפתחת פתרונות טוקניזציה מתקדמים כבר מספר שנים, כאשר הישימות הוכחה במיוחד עבור ניירות ערך כמו מניות ואג"ח.

כיום ישנם יותר מ-1.5 מיליארד דולר שווי אגרות חוב אמריקניות קצרות מועד אשר נעולות בקרנות כספיות על גבי רשת אתריום, ומנוהלות ע"י הגופים מהגדולים ביותר בוול סטריט, כגון בלקרוק ופרנקלין טמפלטון.

כמו כן, באפריל 2021 הנפיק בנק ההשקעות האירופי (EIB) סדרה דיגיטלית של אג"ח בהיקף של 100 מיליון אירו על בסיס רשת אתריום. גם בישראל נבחנת האפשרות להנפקת אג"ח ממשלתי באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין, ואף הושלם פיילוט בשיתוף משרד האוצר והבורסה לניירות ערך ובשיתוף חברת המשמורן הישראלית פיירבלוקס ו-VMWare.

יותר בקרה, יותר שליטה ויותר אבטחה במסחר בכספים דרך משמורן

עוד נודע היום כי חברת המשמורן (Custody) הישראלית פיירבלוקס, המספקת פתרונות אבטחה למוסדות פיננסיים המחזיקים במטבעות דיגיטליים, יוצאת בשיתוף פעולה עם בורסת הקריפטו קוינבייס אינטרנשיונל ליצירת ממשק ניהול מתקדם לבקרה ופיקוח על העברות ומסחר בנכסים דיגיטליים המנוהלים על ידה.

לפי ההסכם, לקוחות פיירבלוקס, המספקת פתרונות אבטחה למוסדות פיננסיים המחזיקים קריפטו, יוכלו להתחבר ישירות לחשבונם בקוינבייס אינטרנשיונל דרך פלטפורמת המשמורן. דרך הממשק של פיירבלוקס יוכלו לקוחות החברה להיעזר במערכת ניהול הרשאות בנוגע להעברות והפקדות וכך ליהנות מיכולת בקרה ושליטה מוגברת על תהליכי המסחר והניהול של המטבעות הדיגיטליים, ומרמת אבטחה גבוהה ואמינה.

השירות החדש יאפשר ללקוחות פיירבלוקס גם להתאים את הגדרות האבטחה, ההרשאות וניהול הכספים שלהם לצרכים הייחודיים של כל לקוח ולקוח באמצעות ממשק מדיניות ייעודי.

"ככל שאנו ממשיכים להרחיב את השירותים שלנו ללקוחות מוסדיים ופרטיים, שיתוף הפעולה הזה מדגיש את המחויבות שלנו לספק תשתית מסחר חזקה ואמינה ללקוחותינו ברחבי העולם", אמר עוסמן נעים, מנכ"ל קוינבייס אינטרנשיונל אקסצ'יינג', בהודעה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן