פידליטי בדרך להשקת קרן סל עם התחשבנות פיזית על ביטקוין בקנדה

פידליטי אינה ממתינה יותר לאישור ה-SEC ומשיקה בקנדה קרן סל על ביטקוין בהתחשבנות פיזית (Bitcoin Spot ETF) כדי לענות על הביקוש של לקוחותיה
פידליטי

פידליטי (Fidelity), אחת ממנהלות הנכסים הגדולות בעולם עם נכסים מנוהלים בשווי של למעלה מ-4 טריליון דולר, קיבלה אישור להשיק קרן סל על ביטקוין בהתחשבנות פיזית (Bitcoin Spot ETF) בקנדה. החברה, אשר ממוקמת בארה"ב אינה ממתינה יותר לאישור של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) כדי לספק קרן סל פיזית על ביטקוין ללקוחותיה.

אריק בלצ'ונס, מנתח קרנות סל בכיר בבלומברג, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה צריך להיות מביך עבור ה-SEC שנכפה על אחד מהשמות הגדולים והמדוברים בהשקעות באמריקה לעלות צפונה כדי לשרת את לקוחותיו. אבל זה כנראה לא ישנה."

קרן סל פיזית על ביטקוין

המשמעות של קרן סל פיזית היא שהחברה תקנה ותחזיק בביטקוין עצמו ולא בנגזרים או כלים פיננסיים אחרים הקשורים במטבע המבוזר. קרן הסל תיקרא Fidelity Advantage Bitcoin ETF והסימול שלה יהיה FBTC. קרן הסל FBTC לא תהיה הראשונה מסוגה בקנדה, אבל היא תהיה הראשונה עם אישור רשמי של ארגון הרגולציה של תעשיית ההשקעות של קנדה (IIROC). בנוסף, פידליטי כנראה תהיה מנהלת הנכסים הכי גדולה בעולם המספקת קרן סל כזו כיום.

בשלב הראשון קרן הסל תהיה זמינה למשקיעים מוסדיים בלבד, אך החברה מתכוונת להשיק קרנות נאמנות אשר יאפשרו גישה גם למשקיעים פרטיים. השקת קרן הסל בקנדה מגיעה כתוצאה מביקוש גובר למטבעות דיגיטליים בכלל ומצד גופים מוסדיים קנדיים בפרט. 

על פי ההודעה של פידליטי, יש ביקוש רב מצד המשקיעים המוסדיים בקנדה "לסחור בסוג הנכסים המתהווה הזה על גבי פלטפורמה אמינה ובטוחה." על פי בכירים בחברה רוב המשקיעים המוסדיים רוצים להשקיע במטבעות דיגיטליים ובעיקר בביטקוין.

נשיא השלוחה הקנדית של פידליטי, סקוט מקנזי, אמר שבחברה "אנו שמחים להציע את הפתרון החדש שלנו, למנף את המומחיות העולמית של פידיליטי ואת הידע העמוק בנכסים דיגיטליים עבור משקיעים מוסדיים קנדיים."

קרן סל על ביטקוין עם תשואה חודשית הושקה בקנדה

במקביל להודעה של פידליטי, חברת Purpose Investments השיקה בקנדה קרנות סל על ביטקוין ואתריום עם תשלומי תשואות למשקיעים על בסיס חודשי. על פי החברה, אשר הייתה הראשונה שהשיקה קרן סל פיזית על ביטקוין בקנדה, קשה יהיה להעריך את התשואה החודשית בעקבות התנודתיות של הנכסים הללו. היא לא תוכל להבטיח את הכמות שתשולם, אך היא צופה תשואה שנתית של בין 8 ל-10 אחוז על שתי קרנות הסל. 

עמלת ניהול קרנות הסל של Purpose Investments תהיה 1.1 אחוז. קרן הסל עם התשואה החודשית של אתריום תסחר תחת הסימון ETHY.B, וזו של ביטקוין תחת הסימון BTCY.B. התשואה החודשית למשקיעים תבוא כמובן על חשבון תשואה בטווח הארוך, אך גם תצמצם את ההפסדים בשווי הדולרי בחודשים של ירידות.

קרנות סל וכלים פיננסים נוספים מושקים במדינות נוספות ברחבי העולם ומצביעים על הביקוש הגובר מצד משקיעים פרטיים ומוסדיים. אף על פי שכלים אלו יאפשרו לגופים גדולים ומשקיעים רבים להצטרף להשקעה בביטקוין, יש החוששים גם מפני ההשפעות השליליות הפוטנציאליות על ביטקוין מקרנות הסל הפיזיות הללו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן