לראשונה מאמצע מאי: ביטקוין ב-$45,000, את'ריום מעל $3,000

לאחר שבועות ארוכים של חוסר ודאות, ווליום נמוך וכיוון הנוטה לירידות, שוק המטבעות הדיגיטליים חוזר לעמוד על הרגליים כשהפחד נעלם והאופטימיות מציצה שוב.
עליות בשוק הקריפטו

לפני 19 ימים, ממש לאחר הכנס The B word המפורסם בו התארחו מנכ"ל טסלה אילון מאסק, מנכ"ל טוויטר וסקוור ג'ק דורסי ומנכ"לית ARK Invest קתי ווד, התחיל שוק המטבעות הדיגיטליים לחזור לעצמו.

לאחר חודשיים ארוכים של אי וודאות, פחד תקשורתי ודשדוש חסר כיוון שנבעו מציוצים שליליים בטוויטר, איסורים חדשים בסין ואכיפתם, אזהרות נגד הבורסה הגדולה בעולם ועוד – המומנטום החיובי חזר לשוק.

מיום הכנס עלה ביטקוין ביותר מ-50%, מ-$29,500 ועד $45,000 נכון לכתיבת מילים אלו. רק 4 ימים במהלך התקופה נגמרו כשליליים (נרות אדומים) עבור ביטקוין.

גם את'ר (ETH), המטבע השני בגודלו, לא נשאר מאחור. שער אתריום רשם תחתית באותו שבוע כמו ביטקוין באזור ה-$1,700, ומאז כמעט השלים עלייה של 100% שכן נסחר כעת בשער של $3,140.

שער הביטקוין מגיע לממוצע 200 ימים

מבחינת ניתוח טכני, אשר מאפשר לאנליסטים להבין היכן צפויים להימצא קונים (ברמות תמיכה) ומוכרים (ברמות התנגדות), ביטקוין נמצא בנקודה חשובה. שער הביטקוין בוחן מחדש את ממוצע 200 ימים (באדום) שמהווה קו התנגדות שאמור להיות חזק יחסית.

בנוסף, נכון לכתיבת מילים אלו, נשארו עוד 16 שעות לסגירת הנר השבועי, וכפי שזה נראה עכשיו, הנר עומד להיסגר מעל ממוצע 20 שבועות (MA-20) שנמצא באיזור ה-$43,600.
ניתוח שוק
גרף יומי של ביטקוין (BTC), כל נר מסמל יום אחד.

במידה ויחול היפוך במחיר לאור ההתנגדות, איזור התמיכה המרכזי נמצא בטווח של $40,000-$42,000 שהיווה כהתנגדות במהלך תקופת הדשדוש. במידה ונפרוץ את ממוצע 200 ימים עם סגירת נר יומי מעליו (מעל $45,000), הדרך ל-$49,000 יכולה להיות קצרה ומהירה. רמות המפתח לאחר מכן הן $52,000 ו-$56,000.

שער אתריום חוצה את $3,000

אם נדבר גם כאן על אותה נקודת היפוך לפני 19 ימים, המומנטום של את'ריום היה מפלצתי. גם לאור העובדה שביטקוין מתחזק וגם בגלל השלכת עדכון לונדון של הרשת (EIP-1559). חשוב לשים לב שמאז, היו אך ורק יומיים אדומים, לעומת 17 ימים ירוקים מנגד.

את'ריום נסחר מעל שלושת הממוצעים (MA 20, 50, 200) עם מומנטום חיובי חזק ולאחר שבירת 2 רמות התנגדות חשובות ב-$2,600 ו-$2,900.

ניתוח אתריום

גרף יומי של את'ריום (ETH), כל נר מסמל יום אחד.

כפי שזה נראה, מרמת המחירים הנוכחית ועד $3,550, נמצאים מוכרים, ומשם הדרך לשיא כל הזמנים שנמצא ב-$4,380 נראית מהירה ללא התנגדויות משמעותיות.אך לאחר רצף גדול של ימים ירוקים ברצף, הסיכוי הסטטיסטי להיפוך זמני כלפי מטה, עולה.

מה לגבי הדומיננטיות של ביטקוין?

מדד הדומיננטיות של ביטקוין (BTC.D) הוא מדד שמעריך בקירוב את גודל שווי השוק של ביטקוין ביחס לכל השוק. המדד נע באחוזים בין 0 ל-100.
לפני מספר ימים שבר המדד קו מגמה עולה חשוב, אחת מהאינדיקציות לעונת אלטים. על פי הגרף היומי נראה כי קו הגמה נבחן מחדש כהתנגדות אך טרם התקבלה החלטה אם ממשיכים למטה.

דומיננטיות של ביטקוין

גרף יומי של דומיננטיות ביטקוין (BTC), כל נר מסמל יום אחד.

שבירה של ה-44.5 למטה תתן חיזוק לכך שאנחנו בדרך ל-41 ואולי גם ל-39 אם לא נמוך יותר. עם זאת, השתלטות מחדש על 48 תעיד על חיזוק נוסף לביטקוין כנגד האלטים.

יש גם מדד דומיננטיות לאת'ריום

למרות שבפריצה האחרונה של ביטקוין, לא ראינו את כל האלטים נסחפים לעליות משמעותית ואף רבים מהם הראו חולשה נגדו. אך למטבע את'ריום יש גם דומיננטיות משלו, והיא נראת חזקה.

דומיננטיות אתריום
גרף שבועי של דומיננטיות את'ריום (ETH), כל נר מסמל שבוע אחד.

הדומיננטיות של את'ריום (ETH.D) פורצת בשבוע שעבר קו מגמה יורד שנבחן כ-4 פעמים וחוצה את ה-20. על פי הגרף השבועי, מצפה לנו התנגדות חזרה באיזור ה-21.5. אם פריצה תתרחש שם, במקביל להתחזקות של ביטקוין, נוכל לצפות לשאר האלטים לדמם.

בהתייחסות אל מול ביטקוין (ETH/BTC), את'ריום מראה חוזקה גם לאחר שבירת קו מגמה מאוד דומה לדומיננטיות שלו ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר ברמת ה-7 מיליון סאטושי שהם 0.07 ביטקוין.

עונת אלטים בפתח?

בשבוע האחרון, קיבלנו מספר טריגרים שבעבר סימנו כי זו תחילתה של עונת אלטים, למרות שאלטים רבים נראים די רדומים, ישנם מספר מטבעות שמתחזקים כנגד ביטקוין ו"מתפוצצים". בניהם: VGX ו-RVN שעולים בשבוע האחרון מעל ל-40%. אליהם מצטרפים גם ICP, QTUM, EGLD, LUNA, BTT עם עליות של למעלה מ-30% בשבוע.

למי מכם שעדיין לא מבין מהי עונת אלטים, עונת האלטים היא תקופה בה אלטים משתלטים על נתח שוק גדול יותר בשוק המטבעות הדיגיטליים, וזה קורה על חשבון ביטקוין. בדרך כלל זה אומר שמחיריהם נוסקים על פני תקופה קצרה, הן נגד הדולר והן נגד ביטקוין. עונות אלטים הן תקופות זמן בהן ישנם הזדמנויות רבות בשוק שכדאי לנצלן.

עונת האלטים האחרונה התרחשה בין חודש מרץ לחודש מאי השנה. על מנת להבין יותר כיצד אפשר לזהות את בואה של עונת האלטים הבאה, צפו בוובינר עונת האלטים מאת בן סמוחה (בתשלום סמלי).

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן