פלוקי (Floki) על שלטים באיילון: כל מה שצריך לדעת

שלטי חוצות בישראל מתמלאים בפרסומת עידוד השקעה של פלוקי (FLOKI), מטבע ספקולטיבי בדומה לשיבא ודוג'קוין.
פלוקי אינו

פלוקי אינו (Floki Inu) הוא המימ-קוין (Memecoin) הבא שמנסה לתפוס את הכותרות, אך הפעם בעזרת קמפיינים של שלטי חוצות אגרסיבים ברחבי העולם, וכן, גם פה בישראל.

הבוקר שלטי חוצות מרובים התפרסמו ברחבי הארץ: בתל אביב (כולל על בניינים), בצומת סגולה, ובמקומות נוספים.

"פספסתם את ביטקוין? רכשו פלוקי" רשום, בצורה לא אחראית על השלטים, ותוך עידוד השקעה במטבע דיגיטלי ספקולטיבי.

פלוקי
מקור: מתן חמיליס

על פי קבוצת הטלגרם של הפרויקט, הקמפיין אמור להימשך חודש ובמסגרתו 8 קירות עם חשיפה גבוהה ו-180 שלטי חוצות ברחבי 20 הערים הגדולות בישראל יהיו מלאים בפלוקי.

בין הקירות נמנה בניין הבורסה ברמת גן, אזור ההייטק של יקנעם, על איילון ועוד.

פנינו ב-CryptoJungle לרשות לניירות ערך ולרשות שוק ההון לתגובה האם הן מכירות את השלטים והאם פועלים להורדתם, שכן באנגליה כבר החלו.

מרשות לני"ע נמסר:

"רשות ניירות ערך בוחנת את הנושא. ככל שמדובר בהצעת השקעה לציבור הטעונה היתר או רישיון מאת רשות ניירות ערך, הדבר יטופל בהתאם לסמכויות הרשות. חשוב לציין כי סוגיית תחום הפיקוח על השקעות בנכסים דיגיטליים בישראל היא סוגייה מתפתחת שנדונה בין הרגולטורים הפיננסים השונים ביתר שאת. יתרה מכך, לאור ההתפתחויות המהירות והידע שהצטבר בשוקי העולם ובארץ, יו״ר הרשות, ענת גואטה, מינתה וועדה שבוחנת את הנושא על מנת לגבש מדיניות סדורה. הוועדה, בראשה עומד הכלכלן הראשי של הרשות, אילן גילדין, דנה במספר היבטים, ובראשם אפשרות החשיפה באופן מפוקח למוצרי השקעה בנכסים דיגטליים למשקיעים בישראל. לאחר סיום עבודת הוועדה נפרסם את המסקנות."

בינתיים טרם התקבלה תשובה מרשות שוק ההון, והכתבה תתעדכן במידה ותתקבל.

פלוקי טלגרם

מה זה פלוקי אינו? 

במהלך תקופת ההייפ של מנכ"ל טסלה אילון מאסק סביב דוג'קוין, התחילה 'חגיגה' של מימ-קוינס שכל מטרתם היא לרכוב על אפקט רשת של בדיחות ומימים כדי לגרום לערכו של המטבע לעלות, בצורה שהיא ספק חוקית. במקרה של פלוקי, הטרנד נמשך.

לפני מספר חודשים צייץ מאסק כי הוא רוכש כלב מסוג שיבא אינו, בדומה לשם המטבע שיבא אשר שמו מבוסס על זן הכלב מהסמל של דוג'קוין. ימים בודדים לאחר מכן, הוסיף כי הוא מתכוון לקרוא לו פלוקי, על שם דמות בתוכנית הטלוויזיה 'ויקינגים'.

תוך ימים בודדים, ב-25 ביוני 2021, כבר הושק המטבע פלוקי אינו, בעל הסימול FLOKI, כשכל המטרה כאמור היא לרכוב על ההייפ. במקרה הזה, הלוגו של המטבע מורכב מכלב חובש קסדה ויקינגית, ואחד הפרויקטים שעליהם עובדים מפתחי המטבע הוא נקרא וולהלה (Valhalla), מתוך רפרנס לסדרה. חובבי הטוקן נקראים אף "ויקינגים".

הפרויקט פועל על הרשת של אתריום ועל הרשת של בינאנס וחותר לבנות קהילה בדומה לשיבה אינו.

ב-12 בספטמבר, כאשר אילון מאסק הודיע ​​שמשפחתו סוף סוף אימצה את הגור, הטוקן FLOKI כבר נסחר בשוק.

באתר הרשמי, ישנו הסבר הנוגע לשימושיו של פלוקי ע"י 3 קצוות שונים:

ה-Meme: "הקהילה שלנו אוהבת וחיה עבור הממים, ואנחנו מאמינים מאוד שהדרך היחידה באמת לקחת את המיינסטרים של מטבעות דיגיטליים ולהבטיח אימוץ מיינסטרים היא על ידי מינוף כוחם של הממים."

השימוש (Utility): "מפת הדרכים של פלוקי מייצגת פונדמנטליות חזקה". ובנוסף, נכתב באתר כי יש לפלוקי שימושים נוספים כמו במשחקים מסוג Play-to-earn, כלכלת ניפטיז (NFTs) ופלטפורמת חינוך כדי להפיץ את בשורת המטבעות הדיגיטליים והבלוקצ'יין.

צדקה (Charitability): "פלוקי שואפת לחצות פערים, גזע וגבולות כדי לעזור להקל על חייו של האדם הממוצע…תורמים לכך שהעולם יהיה מקום טוב יותר".

עם זאת, בינתיים לא השיקו דבר פרט למימים.

FLOKI פלוקי
מקור: טוויטר

היסטוריית מחיר פלוקי 

במהלך החודשים הראשונים לקיומו, FLOKI חווה עליית מחירים משמעותית. הוא החל להיסחר במחיר של כ-$0.0000015, אך מאז נסק מאות אלפי אחוזים לשיא בגובה $0.00034. לאחר מכן, קרס מעל 50% לשער של כ-$0.00012 בו נסחר נכון לכתיבת מלים אלו. 

על פי החוזה החכם, ישנה אספקה ​​כוללת של 10 טריליון טוקני FLOKI, שחולקים על פני 51,000 מחזיקים בלבד. על פי הערכות קרוב ל-15% מהמטבעות 'נשרפו' בכך שנשלחו לכתובת אבודה, כחלק ממנגנון הפרוטוקול של מימקוינים מהסגנון הזה אשר מעודדים את הפחתת ההיצע כדי להגדיל בצורה מניפולטיבית את המחיר.

למרות הנ"ל, עדיין קשה להעריך את שווי השוק של פלוקי מאחר ולא ברור בדיוק מהו מספר המטבעות הקיימים בסירקולציה, ומכיוון שהשווקים בו נסחר המטבע לא נזילים ונמצאים בעיקר בבורסות מבוזרות. ומאחר והמחיר מאוד תנודתי.

בנוסף לבורסות מבוזרות כגון יוניוסוואפ (Uniswap), המטבע נסחר גם בבורסת כגון Gate.io ופולוניאקס.

נורות אזהרה רבות

שיווק אגרסיבי
זוהי לא הפעם הראשונה וגם לא הפעם האחרונה שאנחנו נתקלים במטבע Meme כזה, עם הבטחות של הרים וגבעות, שאיפות חסרות פרופורציה ושיווק אגרסיבי. האסטרטגיה הזו של מכירת החלומות אמנם עשויה להוביל לרווחים בטווח הקצר, אך על פני זמן היא מועדת לכישלון.

מידע עמום ולא ברור

באתר הרשמי ניתן לראות עיצוב יפה ומקצועי שמסתמן שנוצר בעיקר כדי למכור את הטוקן ואת החלום של התעשרות מהירה כ-"הביטקוין הבא".
לא ברור מי צוות הפרויקט ומי מייסדיו, אין את הוויטפייפר (המסמך המתאר את פעילות הפרויקט) ואין שקיפות כלל. עיקר התמקדות האתר עוסקת במכירה כאשר כפתורים רבים מאפשרים דרכי רכישה מגוונות של הטוקן.

לכן, רצוי לנקוט באקסטרה זהירות.

צוות פלוקי

האם זאת באמת הונאה? מה הסיכונים?

"הפרויקט" של פלוקי אינו הוא לאו דווקא הונאה, ואכן יכול להיות שאפשר להרוויח ממנו – כמו שרוב מחזיקי פלוקי מקווים, אך חשוב להבין שאין זה שונה מהימור בקזינו. תמיד אפשר לזכות בסכומי כסף שיעשו אותנו שמחים, אך בדרך כלל רצוי שנהמר על מה שלא אכפת לנו להפסיד. 

לסיכום, בתעשייה חדשה וצעירה יש הזדמנויות רבות אך יש גם סיכונים רבים. היו חשדנים, חקרו ולמדו כיצד לזהות באמת את הפרויקטים עם השימושים האמיתיים על מנת להבין טוב יותר במה השקעתם. במידה והחלטתם שאתם רוכשים מימקוין כזה או אחר, רצוי שלא תשקיעו סכום שיכאב לכם אם תאבדו אותו ושתתייחסו לרכישה כאל מילוי כרטיס לוטו.

אנחנו לא נספק מדריך רכישה למטבע, ולמען הסר הספק, בהתאם לתקנון האתר – אין לראות באמור כייעוץ השקעות או המלצה לפעולה, התוכן נועד להעשרה ובידור בלבד, ואתם פועלים באחריותכם הבלעדית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן