בעקבות אזהרת קוינבייס: ממשל ביידן ידרוש מבורסות קריפטו להגן על הון המשקיעים

בעקבות האזהרה של בורסת קוינבייס על סיכון של המשקיעים במקרה של פשיטת רגל, ממשל ביידן ככל הנראה ידרוש מבורסות בתחום להפריד בין ההון שלהן לזה של המשקיעים.

הודעת בורסת המטבעות הדיגיטליים קוינבייס (Coinbase) על הסיכון ללקוחותיה במקרה שהחברה תפשוט רגל, הובילה פקידים פדרליים בארצות הברית לקרוא לחקיקה של הקונגרס אשר תדרוש מגופי מסחר בתחום הקריפטו להפריד בין ההון שלהן לזה של לקוחותיהן.

האזהרה של קוינבייס

לפני כשבוע התפרסמה ידיעה לפיה קוינבייס ציינה בדוח שהגישה לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) כי לקוחותיה עלולים לאבד את הנכסים הדיגיטליים שלהם במידה והחברה תפשוט רגל. במקרה כזה לקוחות החברה יהפכו לנושיה והנכסים שלהם עלולים להישאר נעולים או לעבור לנושים אחרים.

מנכ"ל קוינבייס, בריאן ארמסטרונג, מיהר להרגיע וצייץ שהכל בסדר. הוא הסביר כי ההצהרה באה כתשובה לדרישה של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) וכי החברה לא נמצאת בסיכון לפשיטת רגל. יחד עם זאת נראה כי הדברים עוררו דאגה בקרב פקידי ממשל.

הממשל דורש הפרדה

ממשל ביידן ככל הנראה ידרוש מהקונגרס לנסח חקיקה אשר תחייב בורסות מטבעות דיגיטליים להפריד בין ההון שלהן לזה של לקוחותיהן, כדי לצמצם את הסיכון לכספם של משקיעים. דרישה זו מיושמת בפלטפורמות מסחר אחרות בשוק ההון ובמקרים בהם גופי מסחר כן מערבבים בין שני סוגי ההון, ההשקעות נמצאות תחת רגולציה מחמירה.

נראה כי מהלך זה של הממשל נשען על המסמך שהציגה לפני שנה קבוצת עבודה של הנשיא בנושא שוק ההון ומטבעות יציבים (Stablecoins) ובה נאמר, בין השאר, כי פלטפורמות מסחר בתחום הקריפטו צריכות להיות נתונות תחת פיקוח פדרלי.

ה-SEC מכתיבה את הטון

אי אפשר להתעלם מכך שפקידי הממשל ככל הנראה מושפעים גם מדבריו של גארי גנסלר, ראש הרשות לניירת ערך האמריקנית, שאמר בכנס כלכלי ביום שני האחרון כי כדאי למשקיעים לא לחשוב שאם יש ברשותם ארנק דיגיטלי יש להם בעלות אמיתית על הטוקנים שלהם והציע להם לעמוד בתור של בתי המשפט לפשיטות רגל במידה והפלטפורמה בעזרתה הם סוחרים תפשוט את הרגל.

נראה כי הירידות החדות בשווקי המטבעות הדיגיטליים בשבועות האחרונים יקשו על פוליטיקאים להתנגד לאג'נדה של גנסלר נגד תחום הקריפטו. יחד עם זאת, ייתכן שבורסות קריפטו עדיין לא צריכות להילחץ מהשמועות על המהלך הקרוב של הממשל וזאת משום שהקונגרס עסוק כיום במאבק כוחות מפלגתי פנימי והמחוקקים מכינים את עצמם למאבק המרכזי של בחירות אמצע הקדנציה אשר יתקיימו בנובמבר השנה.

הצעות נוספות

דייב וייסברגר, מנכ"ל חברת המסחר בקריפטו CoinRoutes, הציע שעל המחוקקים לנסח הצעת חוק להגנה על משקיעים בנכסים דיגיטליים, אשר תשקף את החוק להגנה על משקיעים בניירות ערך (SIPA או Securities Investors Protection Act) מ-1970.

חוק זה מגן על משקיעים מפני מקרים בהם זירות המסחר אחראיות להפסדים. לדבריו, חקיקה כזו יכולה, בין השאר, לדאוג לכך שגופי מסחר יחזיקו הון שיהיה מיועד אך ורק לכיסוי הפסדים.

לסיכום

קריסתה של רשת טרה (Terra) וקריסת UST ו-LUNA, עליהן דיווחנו בשבועיים האחרונים, בהחלט העלו את השאלה בדבר הנחיצות של רגולציה אשר תגן על משקיעים. יחד עם זאת, קשה שלא להבחין בלהיטותם של פוליטיקאים לנצל את האירועים בעולם המטבעות הדיגיטליים כדי לחזק את המשך היכולת שלהם לקבוע מדיניות, כפי שניתן לראות, בין השאר, בדיווח שלנו מאתמול (ד') על הדיון של נציגי המדינות המתועשות בנושא שוק הקריפטו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן