רשות ממשלתית בגרמניה העבירה ביטקוין בשווי 425 מיליון דולר – חלקם לבורסות קריפטו

העברת הענק בוצעה ע"י המשטרה הפדרלית של גרמניה, שהחרימה כ-50,000 BTC ממפיצי תוכן פיראטי. ביטקוין בשווי של כ-100 מיליון דולר הופקד בבורסות, כנראה מתוך כוונה למכור
גרמניה ביטקוין

רשות ממשלתית גרמנית, ככל הנראה משרד המשטרה הפדרלית (BKA), ביצעה היום סדרה של העברות ביטקוין בהיקף כולל של 425 מיליון דולר בין כתובות ארנק שונות. חלק מהכספים הופקדו גם בבורסות קריפטו, מה שעשוי להצביע על כוונה למכור אותם בקרוב.

חברת ניתוח הבלוקצ'יין Arkham Intelligence, שהבחינה בתנועת הכספים החריגה, שייכה את כתובת ארנק הביטקוין שממנו בוצעה ההעברה כשייכת ל-BKA. לפני כשנתיים החרימה הרשות הגרמנית כמעט 50,000 ביטקוין מאתר להפצת תוכן פיראטי. הנתונים מלמדים כי הרשות העבירה היום 6,500 BTC לכתובת חדשה, ולאחר מכן גם בחזרה לארנק המקורי.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

בין ההעברות שנצפו מהארנקים המשויכים ל-BKA ניתן לזהות כמה טרנזאקציות לבורסות קוינבייס, קראקן וביטסאטפ. אתמול בוצעו שלוש העברות לכל אחת מזירות המסחר האלה, בהיקף של 500 ביטקוין כל העברה. כלומר בסך הכל הופקדו בבורסות מארנקי הסוכנות מטבעות ביטקוין בשווי כולל של כמעט 100 מיליון דולר על פי שער הביטקוין היום, שעומד על 65,400 דולר.

העברות הכספים לבורסות שזוהו כמשויכות לסוכנות הגרמנית
העברות הכספים לבורסות שזוהו כמשויכות לסוכנות הגרמנית

מיגל מור, מנכ"ל Arkham, ציין בהודעת טלגרם כי העברות בהיקפים כאלה ל"ארנקי שירות" של בורסות מרמזות בדרך כלל על "כוונה למכור בעתיד הקרוב".

ייתכן שהסכום שבכוונת הרשות הממשלתית למכור גבוה יותר, שכן היתרה המלאה הוסתרה על ידי העברות מורכבות בין ארנקים שונים. אמנם הסיבות המדויקות למהלכים טרם ידועות, אך סביר להניח שמדובר בצעדים ראשונים למימוש המטבעות שהוחרמו.

ההתפתחות מדגישה את חשיבות הניטור של תנועות מטבעות דיגיטליים בידי גופים ממשלתיים, שלרוב שולטים בכמויות גדולות של נכסים מוחרמים. פעולות מכירה בהיקפים משמעותיים יכולות להשפיע על השווקים, ולכן עוקבים רבים, כולל גופים כמו Arkham, מנטרים מקרוב ארנקים ידועים של רשויות אכיפת החוק.

כך למשל בתחילת אפריל השנה בוצעה העברה מארנק המשויך למשרד המשפטים האמריקני והוצאו ממנו ביטקוין בשווי של יותר מ-2 מיליארד דולר. מיד לאחר מכן נפל אז שער הביטקוין ב-7% בתוך שעות ספורות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן