ממשלת גרמניה העבירה לבורסות עוד 9,634 ביטקוין בשווי יותר מחצי מיליארד דולר

בסך הכל העבירה הממשלה הגרמנית ביטקוין בשווי 1.44 מיליארד דולר לזירות המסחר. בעקבות המהלך האשימה חברת פרלמנט את הממשלה בחוסר אסטרטגיה במימוש המטבעות
גרמניה ביטקוין

הממשלה הגרמנית מגבירה את קצב העברת מאגרי הביטקוין שלה לבורסות. מניתוח של תנועות כספים און-צ'יין עולה כי מממשלת גרמניה העבירה היום 9,634 ביטקוין בשווי 537 מיליון דולר לבורסות קריפטו, ביניהם קראקן, קוינבייס, Bitstamp ואחרים. 

מאז ה-19 ביוני העבירה הממשלה הגרמנית סך כולל של 24,304 ביטקוין, שערכם כ-1.35 מיליארד דולר. חשוב לציין כי העברות אלו לא בהכרח מעידות על מכירה מיידית, אך הן מעלות חשש לגבי כוונות הממשלה. למרות ההעברות המאסיביות, ברשות הממשלה עדיין נותרו 28,988 מטבעות בשווי של כ-1.61 מיליארד דולר לפי שער הביטקוין העדכני.

בפוסט שהועלה לחשבון ה-X של Lookonchain מפורטת רשימת הארנקים שבבעלות ממשלת גרמניה וההעברות מהם.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

יואנה קוטאר, חברת פרלמנט עצמאית בבונדסטאג מתחה ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה. בראיון ל-Forbes היא אמרה: "אני יכולה רק לשער מדוע הממשלה מעבירה כספים עכשיו. מכיוון שיש לנו כרגע חוסרים תקציביים עצומים בגרמניה, זו יכולה להיות אחת הסיבות. גם הבחירות הקרובות עשויות לשחק תפקיד." 

קוטאר הדגישה את חוסר המודעות של הממשלה להשלכות האפשריות של פעולותיה, והוסיפה: "אני לא בטוחה בכלל אם הממשלה הייתה או מודעת להשלכות של ההעברות שלה. נראה גם שהיא לא ידעה שעסקאות כאלה לא נעשות בהכרח דרך בורסות, אלא דרך OTC." עסקאות OTC – "עסקאות מעבר לדלפק" – נוטות להשפיע פחות על מחיר הנכס, שכן הן אינן נעשות בזירות המסחר אלא ישירות בין ספקים – במקרה של ביטקוין, הכורים – ובין הרוכשים.

ההעברות מממשלת גרמניה, בשילוב עם החזרי כספים מקרן הפשיטת הרגל של בורסת הקריפטו Mt. Gox, מעוררות חשש להגברת לחץ המכירה על ביטקוין בימים הקרובים. משתמשי Mt. Gox ממתינים להשבת כספים בסך של עד 7.7 מיליארד דולר שאבדו עקב פריצה לפני יותר מעשור, כאשר ההחזרים החלו להימסר בשבועות האחרונים.

למרות המכירות המסיביות, הממשלה הגרמנית ביצעה לאחרונה מהלך מפתיע כאשר העבירה בחזרה לארנקיה 1,915 ביטקוין בשווי 111.5 מיליון דולר. צעד זה, שבא בעקבות שבועות של מכירות ביטקוין בהיקף גדול, עורר גל של השערות על כך שהממשלה שינתה מדיניות, אולם השערות אלה לא זכו לאישור. סביר יותר שמדובר בארגון מחדש של אופן ניהול הכספים ולא בביטול התוכניות למכירת המטבעות.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן