ארנק לדג’ר הוא אחד מארנקי החומרה המובילים בשוק המטבעות הדיגיטליים, ומאפשר את רמת אבטחת האחסון הגבוהה ביותר. במידה ופספסתם את סקירת ארנק לדג’ר שכתבנו או מדריך ההגדרה שלו, חזרו אליהם באמצעות לחיצה על הקישורים הרלוונטיים. כמו כן, אם טרם רכשתם את הארנק אתם מוזמנים לעשות זאת ממש כאן.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet

מדריך השימוש בארנק לדג’ר

נתחיל ממסך ההגדרות, שהוא הכללי ביותר.

הגדרות

לדג'ר

תחילה נלך ל-Settings, שם יהיו לפנינו 4 אפשרויות:

1. תצוגה (Display) – בתפריט התצוגה יש לנו 3 אפשרויות:

2. אבטחה (Security) – בתפריט האבטחה יש לפנינו 4 אפשרויות גם כן:

3. מכשיר (Device) – שתי אפשרויות כאן – לבדוק את הגרסה הנוכחית של התוכנה, ולאפס את המכשיר.

4. עזרה (Assistance)הקישור ליצירת קשר עם תמיכת הארנק לדג’ר.

אפליקציות לדג’ר

חלק זה במדריך יחולק לשניים, כאשר חלקו הראשון הוא הורדת אפליקציית הארנקים ל-Google Chrome וחלקו השני הוא התקנת אפליקציית המטבעות במכשירכם.

אנא היכנסו לקישורים הבאים והורידו והתקינו את הרחבות ה-Google Chrome הבאות בהתאם לרצונכם.

שימו לב, על מנת שתוכלו לגשת בעתיד בצורה נוחה יותר לאפליקציות הללו (שכן הן ממשק המשתמש) – לאחר ההתקנה של האפליקציה, חזרו למסך ההתקנה (לפניכם), לחצו על 3 הנקודות בצד ימין למעלה (מסומן באדום), בחרו ב-More tools וסמנו Add to Desktop כך שתהיה לכם גישה לאפליקציה דרך שולחן העבודה.

כעת נעבור לחלק השני – התקנת אפליקציית המטבע בארנק. לטובת זאת, חזרו אל ה-Ledger Manager ולחצו על הורדת אפליקציית הביטקוין לארנק כפי שמוצג בתמונה שלפניכם. שימו לב, עליכם לאשר ל-Ledger Manager לתקשר עם ארנקיכם.

שליחה וקבלה של מטבעות

את הדוגמה נראה על המטבע ביטקוין, אך התהליך כולו תקף לכלל המטבעות פרט למטבע ריפל ולטוקני ERC20 שנוצרו על גבי את’ריום (עבורם מצורף מדריך נוסף).

ראשית, התחברו לאפליקציית ארנק הביטקוין.

חברו את הארנק למחשב והזינו את קוד ה-PIN.

בחרו באפליקציית הביטקוין בארנקיכם.לדג'ר

בחרו ב-Bitcoin.

בחרו ב-SegWit. שימו לב, ההבדלים בין SegWit ל-Legacy הם עמלות זולות יותר, העברות מהירות יותר ותמיכה בבעיית הסקלאביליות של הרשת.

כעת תגיעו למסך הראשי שהוא גם מסך מספר 1 (Accounts). במסך Accounts תוכלו לראות את היסטוריית הטרנסקציות שתבצעו (תחת Last Operations) ולהתעדכן ביתרת הביטקוין/דולר שבארנקיכם.

2. שליחה (Send) – דרך תפריט זה נשלח את הביטקוין. ב-Amount נזין את הסכום אותו אנו מעוניינים לשלוח. תחת Recepient Address נזין את כתובת הארנק אליה אנו מעוניינים לשלוח. שימו לב שמומלץ תמיד לוודא את שלושת התווים הראשונים והאחרונים של כתובת הארנק, לוודא שהיא הוזנה בצורה תקינה.

תחת Transaction Fees (עמלות העברה) ניתן לבחור את גודל העמלה שאנו מעוניינים לצרף לטרנסקציה, בהתאם למידת הדחיפות שלנו. להרחבה על עמלות ביטקוין.

לחצו Send ואשרו את הפעולה בארנקיכם.

3. קבלה (Receive) – לחיצה על Receive תפתח עבורנו את החלון הבא. לחצו על Display Address on Device.כעת ייפתח לפניכם החלון הבא שמראה את כתובת הארנק שלכם (המחרוזת הארוכה של האותיות והמספרים) ואת קוד ה-QR במידה ותרצו לסרוק את כתובת הארנק.

במקביל, כתובת הארנק תופיע על צג ארנקיכם ועליכם לוודא שהיא זהה לזו שמופיעה במחשב ולאשר במכשיר.

לדג'ר

4. הגדרות (Settings) – לפניכם יופיעו שישה תפריטים כפי שמוצג בתמונה הבאה:

כעת סיימנו עם מדריך השימוש בארנק לדג’ר באמצעות המחשב האישי.

אם ברצונכם להבין כיצד לשלוח ולקבל טוקני ERC20 (שנוצרו על גבי פלטפורמת את’ריום) – לחצו כאן.

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!