“ביטקוין לעולם לא ינטוש אותך”: עיתון בהונג קונג יוצא נגד הממשל והבנקים עם מודעה נוקבת

china fud

מגזין פופולרי בהונג קונג, Apple Daily, הקדיש את העמוד הראשי שלו הבוקר לטובת פרסומת של ביטקוין , לאחר שבעל העיתון – מיליארדר מקומי – נעצר בידיי הרשויות.

לפי אתר החדשות Decrypt, לפני מספר שבועות נעצר ג’ימי לאי, המייסד ובעלים של מגזין מקומי בהונג קונג בשם Apple Daily, בידי הרשויות המקומיות. לאי נעצר משום שמחה נגד חוק הביטחון השנוי במחלוקת שהכילה סין על הטריטוריה שנמצאת במוקד מאבקים בינלאומיים.  

ההצהרה הפוליטית בעיתון שלו לא איחרה לבוא, ובאופן מפתיע – היא כללה את ביטקוין. “ביטקוין לעולם לא ינטוש אותך”, נכתב בכותרת העמוד הראשי של המגזין, ומיד אחריו התווסף המשפט “בנקים, זה לא אתם שנוטשים אותי. זה אני שנוטש אתכם.”

מעצרו של לאי בתחילת החודש היה זעזוע עבור מספר משקיפים פוליטיים. עמדתו הפרו-דמוקרטית והמגזין שלו, עם קהל מקוון של כחצי מיליון גולשים, צברו מספר גדול של תומכים שנשבעו לתמוך בעמדתו לאחר המקרה.

ביטקוין הונג קונג
מקור: Reddit

סין מהדקת אחיזה

המודעה כוונה לבנקים העירוניים שלפי דיווחים קודמים, מהדקים את אחיזתם בלקוחות שתומכים בעצמאות הונג-קונג. במודעה גם נכתב: “אף אחד לא יכול לעצור אותך מלבצע העברות ברשת ואף אחד לא יכול לכבות אותה. ביטקוין זמין לכולם, ללא קשר למין, לזהות או לאמונות שלהם”.

המודעה המשיכה ב”ביטקוין התחיל בראשית הבלוק הראשון ב-2009. עכשיו הזמן שלו הגיע”.

כבר כשנה ששורר בהונג-קונג אי שקט בנוגע לחוק הביטחון הלאומי, שתורם לתהליך איבוד זכויותיהם של אזרחי הונג קונג הנתונים תחת החקיקה הקפדנית של סין.

עד עכשיו נעצרו רק סטודנטים ומפגינים על ידי המשטרה המקומית, אך מעצרו של לאי בתחילת החודש, האיר מציאות חדשה עבור תושבי הונג-קונג: אם תבקרו את מדיניות סין בפומבי, לא נפסח עליכם – גם על המיליארדרים המפורסמים של העיר, כמו במקרה של לאי. 

עבור חלק, לאי הוא ילד הפוסטר מאחורי סיפור ההצלחה של הונג-קונג. לאי נולד למשפחה מהמעמד הבינוני ופילס את דרכו בעבודה קשה. נכון לזמן זה, הונו מוערך בכ-1.2 מיליארד דולר.

50 מיליארד דולר בשווי מטבעות דיגיטליים ברחו מסין

בעיר שנאבקת בצנזורה ומושפעת מסנקציות ממשלתיות שליליות, אין זה מפתיע שחלק מהאנשים מוצאים בביטקוין כהפוגה, ולא רק בהונג קונג. 

על פי מחקר של חברת Chainalysis אזור מזרח אסיה אחראי לכ-31% מכל הטרנסקציות בעולם הקריפטו ב-12 חודשים האחרונים, שבמהלכם נצפו כ-50 מיליארד דולרים נודדים מכתובות מבוססות בסין אל מחוצה לה. למרות שחלק גדול מנפח המסחר ורוב כוח הכרייה מקורם במזרח אסיה, נרשמת מגמת ירידה החל מאוקטובר אשתקד. 

ממשלת סין מאפשרת לאזרחיה להוציא הון בגובה של עד $50,000 בשנה מגבולות המדינה, אך ניכר שבעלי הון סיניים מוצאים דרכים יצירתיות לגבור על הצנזורה הזו.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!