איך קונים מטבעות דיגיטליים שהם לא ביטקוין ואתריום?

שוק הקריפטו כולל אלפי מטבעות דיגיטליים שונים מלבד ביטקוין ואתריום. איך ומאיפה קונים מטבעות דיגיטליים אלטרנטיביים? מדריך
קניית מטבעות דיגיטליים

מאז שנכרה מטבע הביטקוין הראשון בתחילת 2009 עוד ועוד מטבעות דיגיטליים נוצרו, צברו מומנטום ועניין, רובם קרסו ונעלמו אבל גם היו כאלה ששרדו והניבו רווחים יפים למשקיעים בהם. 

זמן קצר אחרי שאתריום הצטרף לחגיגה ב-2015 הוא סומן כמטבע הדיגיטלי מספר שתיים המובהק של ביטקוין, ומאז שמר על מעמדו ככזה. בעיני רוב שוק הקריפטו עולם המטבעות הדיגיטליים מתחלק לשניים: ביטקוין ואתריום מצד אחד, וכל השאר מצד שני. 

לכן בעוד שכמעט לא תמצאו בורסה או זירת מסחר בקריפטו שאין בה אפשרות לרכוש ביטקוין ואתריום, להשיג מטבעות דיגיטליים אחרים יכול להיות קצת יותר מאתגר. לכן כתבנו עבורכם מדריך ייעודי לקניית מטבעות דיגיטליים שאינם ביטקוין או אתריום.

קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים

אז מהם השלבים לרכישת מטבעות שאינם ביטקוין או אתריום?

  1. וודאו כי ברשותכם ארנק קריפטו התומך במטבע הספציפי אותו אתם מעוניינים לרכוש
  2. אתרו את כתובת הארנק אליו אתם מעוניינים לשלוח את המטבעות (תחת לשונית ה-receive)
  3. גשו לאחת מזירות המסחר ובחרו את הכמות אותה אתם מעוניינים לרכוש
  4. הזינו את כתובת הארנק שלכם ואת פרטיי התשלום הרלוונטים והמטבעות יגיעו לארנקכם

קניית מטבעות דיגיטליים שאינם ביטקוין או אתריום

ישנן 4 אפשרויות מובילות לרכישת מטבעות שאינם ביטקוין או אתריום: דרך חלפן בצורה ישירה, דרך זירת מסחר, באמצעות ביטקוין ואתריום או ישירות אל מול אנשים פרטיים.

שימו לב, בכל אחת מהאפשרויות שיצוינו לפניכם תיאלצו לעבור תהליך שנקרא "הכר את הלקוח" (Know your customer) ובו תזדהו אל מול החלפן או זירת המסחר דרכו תרכשו. הסייג יהיה ברכישה מאנשים פרטיים, בו ככל הנראה תזדהו אל מול המוכר לצורכי גישור על אמון אך לא מתוקף החוק.

קניית מטבעות דיגיטליים בצורה ישירה

אם ברצונכם לרכוש מטבעות בצורה מהירה ונוחה, עליכם לקחת בחשבון שהעלות תהיה גבוהה יותר. ברוב המקרים האפשרויות הנוחות ביותר יהיו באמצעות כרטיס אשראי, תהליך שכרוך בעמלות סליקה והמרות מט"ח שבמקרים מסוימים יכולות אף להגיע גם ל-8% עמלה.

להלן האפשרויות לקנייה מהירה ונוחה של מטבעות דיגיטליים:

בורסת ביטוסי (Bit2C)

bit22

ביטוסי הינה בורסה ישראלית של מטבעות דיגיטליים המאפשרת קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים שונים.

בורסת בינאנס (Binance)

bnb-2

בינאנס הינה הבורסה המובילה בעולם המטבעות הדיגיטליים בעלת נפח המסחר הגבוה ביותר.

קניית מטבעות דרך זירת מסחר

זירות מסחר הן פלטפורמות אשר מחברות בין קונים למוכרים וגובות עמלה עבור גישור האמון. ישנן זירות מסחר שמאפשרות רכישה של מטבעות אחרים מלבד ביטקוין ואתריום, באמצעות דולר, אירו או שקל.

להלן האפשרויות:

  1. זירת המסחר הישראלית ביטוסי (Bit2C) – ביטוסי הינה זירת המסחר הוותיקה בישראל ופועלת מאז 2013. מלבד ביטקוין ואתריום, היא מאפשרת בפלטפורמה רכישה של לייטקוין והמטבע היציב USDCהעמלות במסחר בבורסה הינן נמוכות (1%), אך ישנן עמלות משיכה והפקדה שאינן מגולמות במחיר. הכנו עבורכם את המדריך המלא לזירת המסחר ביטוסי, כולל סרטון היכרות מקיף.
  2. בורסת קראקן – היא אחת מזירות המסחר הפופולריות למסחר במטבעות דיגיטליים, הבורסה מציעה עמלות נמוכות, אפליקצית מובייל טובה וכלים לסוחרים מתקדמים. קראקן היא אחת מהזירות הותיקות בשוק, אשר הוקמה בשנת 2011 ומבוססת בארה"ב. למדריך המלא לזירת המסחר קראקן
  3. זירת המסחר בייביט –  בורסה לנגזרים פיננסיים של מטבעות קריפטוגרפיים המתמחה במסחר של חוזים עתידיים והראשונה שקוראת תיגר על הדומיננטיות בשוק של Bitmex. היא נוסדה בסינגפור בסוף 2018 ע"י בן ז'ואו (Ben Zhou), בעל עבר עשיר בתעשיית הפינטק, ומנוהלת על ידו. המדריך המלא לבורסת בייביט
  4. בורסת קוקוין – בורסת קוקוין (KuCoin) נוסדה במהלך 2017, ומאפשרת מסחר בלמעלה מ-200 סוגי מטבעות דיגיטליים. נכון לכתיבת מילים אלו, בורסת קוקוין ממוקמת במקום ה-5, לפי הדירוג של Coinmarketcap לזירות מסחר, ובמקום ה-13 מבחינת נפח המסחר היומי. למדריך המלא לזירת המסחר קוקוין
  5. זירת המסחר בינאנס (Binance) – לאחרונה החלה זירת המסחר בינאנס לאפשר קנייה בכרטיס אשראי לא רק של ביטקוין ואתריום, אלא גם של מטבעות נוספים. לפי הודעות החברה, בזמן הקרוב מאגר המטבעות שניתן לרכוש באשראי אף צפוי לגדול. על הנייר, העמלה הכרוכה במקרה זה תהיה 3.5%, אך בפועל היא תצא גבוהה יותר. לרשותכם הכנו את המדריך המלא לזירת המסחר בינאנס.

רוצים ללמוד הכל על עולם הקריפטו – בתוך שעתיים בלבד?

הירשמו לקורס המזורז שילמד אתכם שלב אחר שלב – בחינם!

קניית מטבעות באמצעות ביטקוין או אתריום

ניתן לרכוש מטבע דיגיטלי שאינו ביטקוין או אתריום, באמצעות ביטקוין או אתריום עצמם. הכוונה היא שעל ידי רכישה של ביטקוין או אתריום תחילה ניתן להיחשף למאגר רחב יותר של מטבעות בזירות המסחר שציינו דלעיל, וברוב המקרים גם בעמלות נמוכות יותר.

לדוגמה, ניתן יהיה לרכוש ביטקוין דרך זירת המסחר הישראלית ביטוסי, להעבירו לזירת מסחר בינלאומית אחרת כגון בינאנס, ושם לבצע את הרכישה.

איך יודעים היכן המטבע שאני מחפש נסחר?

מטבע הביטקוין נוצר בתחילת שנת 2009, ומאז התווספו לשוק המטבעות הדיגיטליים אלפי מטבעות. כיצד תוכלו לדעת היכן המטבע שאתם מחפשים נסחר?

ובכן, האתר CoinMarketCap מספק בדיוק את המידע הזה. כל שעליכם לעשות להיכנס לאתר, לחפש את המטבע שאתם צריכים וללחוץ על לשונית 'Markets'. שם, תוכלו לראות את כל זירות המסחר אשר מאפשרות מסחר במטבע המסוים שחיפשתם. אם אינכם מכירים את האתר, אתם מוזמנים להרחיב עליו במדריך המלא של CoinMarketCap שהכנו עבורכם.

כך זה ייראה עבור המטבע איאוס למשל:קוינמארקטקאפ

סיכום

כעת אתם יודעים כיצד ניתן לרכוש מטבעות דיגיטליים שאינם ביטקוין או אתריום.

עליכם לזכור שאחזקת מטבעות דיגיטליים בזירת מסחר איננה דבר בטוח לעשות, במיוחד אם הנכם מתכוונים להחזיק את המטבעות לתקופה ארוכה. עבור כמות גדולה, מומלץ להעביר את המטבעות שלכם לארנק חומרה ייעודי. במידה ואתם מעוניינים בארנק תוכנה בלבד, ארנק אדג' (Edge) הינו ארנק המאפשר החזקה בטוחה של רוב המטבעות הפופולריים, אך במידה והמטבע אותו אתם מחפשים לרכוש אינו נתמך על ידי הארנק, רצוי שתחפשו ארנק מומלץ.

במידה ויש לכם שאלות נוספות, הרגישו חופשי להשאיר אותן בתגובות ונסייע כמיטב יכולתנו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן