ממשלת הודו תציע חוק האוסר על שימוש במטבעות דיגיטליים; יכלול קנסות

מכה פוטנציאלית למיליוני משקיעים שנכנסים לעולם הקריפטו. הודו תציע חוק האוסר על שימוש במטבעות דיגיטליים, כך שיוטל קנס על מי שסוחר במדינה או אפילו מחזיק מטבעות דיגיטליים, כך נמסר מגורם בכיר בממשל לסוכנות הידיעות רויטרס.

הצעת החוק, כפי שנמסר מגורם פנימי, תפליל החזקה, הנפקה, כרייה, מסחר והעברת נכסי קריפטו, הפללה הנחשבת מאוד מחמירה כנגד מטבעות דיגיטליים. אך בעוד סדר היום הממשלתי שקרא לאסור מטבעות דיגיטליים פרטיים כמו ביטקוין, תוך בניית מסגרת למטבע דיגיטלי רשמי, העלו את תקוות המשקיעים כי הרשויות עשויות להקל על השוק בשל תגובותיה העדכניות של הממשלה ובמקום זאת, הצעת החוק תקנה למחזיקי מטבעות דיגיטליים חלון של עד חצי שנה בו הם יוכלו למכור את המטבעות שלהם, ולאחר מכן יוטלו קנסות. כך מסר גורם פנימי בכיר, שביקש שלא להיחשף מאחר והצעת חוק זו עדיין לא ציבורית.

גורמים רשמיים בטוחים כי ההצעה אכן תיחקק מאחר שממשלתו של ראש הממשלה נרנדרה מודי מחזיקה ברוב הקולות בפרלמנט. אם בסופו של דבר ההצעה תהפוך לחוק, הודו תהיה הכלכלה הגדולה הראשונה שתהפוך את החזקת המטבעות ללא חוקית. אפילו סין, שאסרה על כרייה ומסחר, אינה מענישה את החזקה.

חמדנות על פני פאניקה

ביטקוין, שהגיע לשיא של למעלה מ-60,000 דולר ביום שבת, וכמעט הכפיל את ערכו השנה, חווה תהליך אימוץ גלובלי וזאת מצד חברות ותאגידים גדולים ברחבי העולם.

למרות האיומים הממשלתיים של הודו על האיסורים הנ"ל, היקפי העסקאות בה הולכים וגדלים וכיום כ-8 מיליון משקיעים מחזיקים במטבעות דיגיטליים בשווי של 100 מיליארד רופי (1.4 מיליארד דולר),זאת על פי הערכות בלבד.

בנוסף, נמסר ממנכ"ל חברת Unocoin, אחת הבורסות הוותיקות ביותר בהודו וממנהל השיווק הראשי של ZebPay שגם היא מתפקדת כבורסה למטבעות דיגיטליים, כי למרות החששות מפני הצעת החוק והרגולציה, מספר המשתמשים החדשים ונפח המסחר בהן ממשיך לזנק בקצב היסטרי. 

גורמים בכירים בהודו ממשיכים לכנות מטבעות דיגיטליים כ"הונאת פונזי", אך שר האוצר נירמלה סיטאראמן הקל החודש על חששות המשקיעים ואמר כי תתקבל עמדה מדודה בנוגע לשינויים שיכולים לקרות בעולם הקריפטו. 

החמרה עד כדי כלא?

בשנת 2019 אחד מהדיונים הממשלתים בהודו המליץ ענישת כליאה של עד 10 שנים שתחול על אנשים הכורים, מחזיקים, מוכרים, קונים, מנפיקים או עוסקים במטבעות דיגיטליים. הגורם הרשמי סירב לומר אם הצעת החוק החדשה כוללת מאסרים וקנסות, אך אמר כי הדיונים נמצאים בשלבים האחרונים.

מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי

במארס 2020 בית המשפט העליון של הודו דחה את צו הבנק המרכזי לשנת 2018 האוסר על בנקים לסחור במטבעות דיגיטליים, מה שגרם למשקיעים לנהור אל השווקים. בית המשפט הורה לממשלה לנקוט עמדה ולנסח חוק בנושא.

הבנק המרכזי של הודו הביע את דאגתו שוב בחודש שעבר, וציין לדבריו כי ישנו סיכון ליציבות כלכלית בשל עלייתם של המטבעות הדיגיטליים. במקביל, הבנק המרכזי עובד על השקת מטבע דיגיטלי משלו, צעד שהצעת החוק הממשלתית תעודד גם היא, כך מסר הגורם הרשמי.

למרות האופוריה בשוק, המשקיעים מודעים לכך שהתנופה עלולה להיות בסכנה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן