בנק ההשקעות הבינלאומי UBS מזהיר מפני השקעות בקריפטו

בבנק UBS הביעו חשש מפני השקעות של לקוחות במטבעות דיגיטליים

בנק ההשקעות הגדול UBS, המבוסס בשוויץ, הזהיר את לקוחותיו מפני השקעה במטבעות דיגיטליים. בעקבות נפילת המחירים כתוצאה מהפעולותיה של ממשלת סין נגד תעשיית המטבעות הדיגיטליים, הבנק חושש שמלחמה רגולטורית במדינות נוספות בעולם עשויה לגרום להמשך נפילות במחירים. 

יש לציין כי רק לפני כחודשיים UBS הביעו עניין לאפשר ללקוחותיהם האמידים להשקיע במטבעות דיגיטליים. אך כעת מהבנק נמסר כי הם חוששים שמה שהתחיל בסין עלול להוביל למלחמה רגולטורית נרחבת ברחבי העולם. קשה לדעת האם יש פה מניפולציה מכוונת או אזהרה כנה.

כך כתב הבנק בהודעה ללקוחותיו: "הרגולטורים הדגימו שהם יכולים ואכן יפעלו נגד קריפטו, לכן אנחנו ממליצים למשקיעים להתרחק מהתחום ולבנות את התיק שלהם סביב נכסים פחות מסוכנים. הזהרנו לאורך זמן שהשינוי בעמדת המשקיעים או דיכוי רגולטורי עשויים לפוצץ את שווקי הקריפטו דמויי הבועה." 

לפי הודעת הבנק, גם המינופים הגבוהים הקיימים בשוק הקריפטו, של פי 50 ואף פי 100, עומדים בסתירה לרגולציה הרווחת כיום בעולם ועשויים להוות בעייה מבחינה רגולטורית.

"אף על פי שאנחנו לא יכולים לשלול את האפשרות של רווחים עתידיים בקריפטו, אנו רואים אותו כשוק ספקולטיבי אשר מהווה סיכונים משמעותיים למשקיעים מקצועיים," נכתב. 

גם אם אנו רואים את הצד החיובי של המהלכים בסין בכך שהם יאפשרו לביטקוין להפוך ליותר ירוק ומבוזר, חשוב שנשים לב למתרחש משני צדי המטבע ונזהה סכנות אפשריות לשוק. 

בנוסף למלחמה הרגולטורית בסין, ברחבי העולם התחילו להינקט צעדים נגד זירת המסחר הגדולה בעולם בינאנס (Binance). כמו כן, חשש גדול עולה גם בנוגע ליציבות של הסטייבלקוין (מטבע יציב) טט'ר (Tether).

בינתיים באוקראינה – אור ירוק לביטקוין

אפליקציית הבנקאות האוקראינית מונובנק (Monobank) הגישה בקשה לבנק הלאומי של אוקראינה להשיק כרטיס דביט של ביטקוין בהמשך החודש (יולי). מונובנק הושקה בשנת 2017 ויש לה מעל 2.5 מיליון לקוחות. 

על פי אולג גורוקובסקי, אחד ממקימי מונובנק, האפליקציה סיימה פיילוט של שילוב עם זירת מסחר של מטבעות דיגיטליים. השילוב עם זירת המסחר יאפשר למשתמשי מונובנק לקנות ולמכור ביטקוין.

ביטקוין אוקראינה

גורוקובסקי, אשר כיהן גם כסגן יושב ראש הדירקטוריון של הבנק המסחרי הגדול באוקראינה PrivatBank, הביע את האופטימיות שלו בנוגע לביטקוין בעבר. בפוסט מחודש פברואר השנה, כתב שהרכישה של טסלה שכנעה אותו שביטקוין לא הולך לשום מקום, והוסיף: "יש לי מזוודה די גדולה של ביטקוין כבר זמן רב ואני ממליץ לקנות גם לכם. אני משתף בתחזיות הכי אופטימיות לגבי המחיר שלו ואני מאמין במחיר של 100 + (אלף דולר) השנה או שנה הבאה."

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן