עושים סדר במטבעות דיגיטליים

הנפקת טוקן ני”ע הראשונה יוצאת לדרך: INX תנסה לגייס 117 מיליון דולר

וול סטריט

חברת INX היא חברת ישראלית שמפתחת בורסה מפוקחת למסחר במטבעות דיגיטליים, טוקני ניירות ערך (המוכרים גם כ-Security tokens) ונגזרים פיננסים. כעת, היא בדרך לנסות לגייס כ-117 מיליון דולר.

INX, שרשומה בגיברלטר, דיווחה במסיבת עיתונאים בשלישי האחרון כי היא מתכוונת לתמחר את 130 מיליון הטוקנים שתציע למשקיעים במחיר של 90 סנטים לטוקן.

זוהי הנפקת טוקן נייר הערך הראשונה שתתקיים תחת אישורה ובכפוף לפיקוח של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). כלומר היא תהיה זמינה למשקיעים מן השורה.  

עד כה, הנפקות טוקני ניירות ערך מסוג זה הגיעו התבצעו באופן בו הפרויקט מודיע לרשות לני”ע ומגביל את השתתפות בה למשקיעים מאושרים ומוסדיים בלבד – אך לא מקבל אישור רשמי. 

פיתרון היברידי

טוקני INX הם פיתרון היברידי, וישמשו גם לצורכי תועלת וגם כני”ע: מחזיקי הטוקן יוכלו להשתמש בו בכדי לשלם את עמלות המסחר שלהם, ובו זמנית הם ישמשו גם בתור מניות החברה. 

ההון שיגויס ישמש לבניית פתרונות שוטפים של שירות, אבטחה ומסחר בבורסה. כמו כן, תוקם קרן מזומנים של 62 מיליון דולר לטובת טיפול באירועים חריגים כגון פרצות אבטחה, בעיות במנגנון המסחר ופשיטות רגל פוטנציאליות של משקיעים בבורסה.

על פי המסמכים שהוגשו ע”י החברה, מייסד ונשיא החברה שי דתיקה, מחזיק כרגע 9.4 מיליון טוקנים (INX) המהווים כ-7.2% מההיצע הכולל, בעוד שדורון כהן, מנכ”ל חברת A-Labs שהיא הברוקר בהנפקה, מחזיק כ-4.55 מיליון טוקנים המהווים כ-3.5% מההיצע הכולל.

אם יגויס אך ורק סכום ההנפקה המינימלי של 7.5 מיליון דולר, החברה תקבל רק כ-2 מיליון דולר לאחר הוצאות, אך תמשיך בפיתוח אם כי חלק מתוכניותיה כבר לא יקבלו מימון, כמו קרן המזומנים.

המעורבות הישראלית

בריאיון ל’גלובס’ באפריל השנה סיפר דתיקה ש-INX יהיה טוקן ERC-20 שבנוי על פלטפורמת טוקן. לשאלה על המסחר במטבע לאחר שיושלם ה-IPO, ענה דתיקה: “בשלב הראשון, יהיה אפשר לסחור ב-INX Token לא דרך פלטפורמה, אלא ‘מעבר לדלפק’ (Over the counter). מכירת OTC יכולה להתבצע ישירות בין משקיעים, בלי מעורבות של אף צד שלישי, בתנאי שהיא נרשמת דרך Registrar (רשם ניירות ערך), ובדרך זו העסקה מפוקחת על ידי הרגולציה”.

בשלב זה, חשוב לומר, של-INX טרם יש הכנסות, או מוצר או שירות שכלל מוצעים. כמו כן, בניגוד למניות רגילות בחברה, המצב כאן שונה. מחזיקי הטוקנים אינם בעלי מניות, ואינם בעלי זכות הצבעה בפלטפורמה. במקום זאת, תהיה להם זכות ל-“40% מתזרים המזומנים הנובע מתפעול הפלטפורמה”.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!