ג׳י פי מורגן: ביטקוין הוא יותר נכס ‘סיכון’ מאשר נכס ‘בטוח’

בעקבות התנהגותו של ביטקוין במהלך השנה האחרונה כגידור לכסף הפיאט כגון השקל והדולר, אסטרטגי בנק ההשקעות ג’יי.פי מורגן, שבראשם עומד ניקולאוס פניגירצוגלו, פרסמו הערה ביום שישי ובה כתבו שמאז מרץ 2020 התנהגות מחיר הביטקוין ומדד ה-S&P 500 דומה במהותה. כמו כן, ציינו כי הם  מאמינים שמשקיעים רבים מעדיפים את האופציות ה׳אלטרנטיביות׳ האלו, מאשר אופציות גידור סטנדרטיות שנתפסות כבטוחות יותר.

גם מחיר הזהב מתנהג בצורה דומה יותר למדד ה-S&P 500 ולכן, גם ביטקוין וגם זהב יכולים להיחשב יותר כנכסי סיכון ופחות כנכסים בטוחים, לטענת האסטרטגים.

ביטקוין S&P
מתאם פירסון בין ביטקוין ל-S&P. מקור: TheBlock Research ו-CoinMetrics

למרות הביקוש המוסדי והתאגידי הרב שהתחיל להגיע לביטקוין, אסטרטגי ג’יי.פי מורגן רואים את החזרה של ביטקוין לאיזור ה-40,000$ כקשה מאוד בעתיד הקרוב. “נכון לרגע זה, קצב הגידול בכספים שזורמים ממשקיעים מוסדיים לקרן הנאמנות של גרייסקייל אינו חזק מספיק על מנת שביטקוין יפרוץ את ה-40,000$,” הם כתבו בדוח. “נדמה שקצב הגידול בביקוש ב-4 שבועות האחרונות במניית GBTC הגיע לשיאו. לכן, הסיכון הוא שסוחרי מומנטום ימשיכו לסגור פוזיציות בחוזים עתידיים.”

ביטקוין גרייסקייל
זרימות כספים מוסדיים ל-GBTC. מקור: BYBT

מוקדם יותר החודש, אמרו האסטרטגים שמחירו של ביטקוין יכול להגיע למעל 146,000$ למטבע עד סוף שנת 2021, בתנאי שהתנודתיות של ביטקוין תדמה את עצמה יותר לזו של הזהב. על כך חזרו גם בהודעה האחרונה ביום שישי, והוסיפו שזהו ככל הנראה תהליך רב שנתי שתלוי בכך שבעלי ביטקוין יתחילו להיות יותר מוסדיים ופחות קמעונאים לאורך השנים הקרובות.

״בסך הכל ביטקוין נסחר כרגע בטווח המחירים ההגיוני שלנו: בין 11,000$ לבין 35,000$ (בתנודתיות הנוכחית של ביטקוין). הן השיא הנוכחי של קצב זרימת הכספים למניית GBTC והן אות היפוך המגמה שאנחנו מקבלים עד סוף מרץ, שניהם מצביעים על כך שבטווח הקצר מאזן הסיכון עדיין נוטה מטה.”

הכתבה תורגמה מ-TheBlock.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
איתמר אריאלי

איתמר אריאלי

צלם ווידאו תדמית למגזר העסקי, משקיע וחובב מטבעות דיגיטליים
איתמר אריאלי

איתמר אריאלי

צלם ווידאו תדמית למגזר העסקי, משקיע וחובב מטבעות דיגיטליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂

30% הנחה!
הקורס שלנו במבצע מיוחד :)