הכירו את אופיר בייגל – מייסד 99Bitcoins [ראיון בג’ונגל]

אופיר בייגל, מייסד 99bitcoins

אנחנו שמחים להשיק את המדור החדש שלנו – ראיון בג’ונגל. מדי שבוע, נארח כאן אנשים שחשוב להכיר מתעשיית הבלוקצ’יין והמטבעות הקריפטוגרפיים כדי לשמוע את הסיפור האישי שלהם והפעילות שבה עוסקים\מנהלים. רוצים להתארח לראיון בג’ונגל? צרו קשר ונשמח לשתף את הסיפור האישי שלכם.

את הפוסט הראשון בסדרה נפתח עם היזם אופיר בייגל, מי שעומד מאחורי האתר המצליח 99Bitcoins. מעבר לעובדה שמדובר בגאווה ישראלית, אופיר הצליח להקים את אחד האתרים החשובים והמשפיעים ביותר בתעשיית הקריפטו שמארח מדי חודש 2-4 מליון גולשים!

אהלן אופיר, ספר קצת על עצמך בכמה משפטים…

בן 37, נשוי לאיריס ואבא של אור, יש לי שתי כלבות – טאקי ונינה. הרקע המקצועי שלי הוא רקע שיווקי ולא טכנולוגי. בזמני ה״פנוי״ אני מרצה במרכז הבינתחומי על שיווק באינטרנט, שוחה ומשחק פוקר. לאחרונה גם התחלתי לתת הרצאות לקהל הרחב על מה זה ביטקוין ומדוע הוא מחולל מהפכה בכסף כפי שאנחנו מכירים אותו.

מה הוביל אותך להיכנס לעולם הביטקוין ולהקים את 99bitcoins?

כשהייתי מובטל איפשהו באמצע 2013 קראתי מאמר ב-Techcrunch על מטבע דיגיטלי שהצליח לשבור את שווי השוק של מיליארד דולר. כיוון שרוב הידע שהיה לי בזמנו התרכז סביב שיווק שותפים ניסיתי למצוא דרך לראות אם יש מודל עסקי שאפשר לייצר מהמטבע הזה. עד אותה התקופה חוויתי הרבה מאוד כשלונות כמשווק וכיזם וניסיתי לקחת את השיעורים שלמדתי מאותם כשלונות בשביל לבדוק את הרעיון החדש שלי.

כל האתר התחיל בכלל מ-Facebook Note שכתבתי בשביל לבדוק את ההתכנות של הרעיון העסקי. מהר מאוד ראיתי שיש התכנות והקמתי את האתר במתכונת ה MVP שלו (Minimal Viable Product). האתר כלל עמוד אחד שמסביר איך לקנות ביטקוין עם פייפאל, וידאו קצר ולא מקצועי שמסביר את התהליך ועוד עשרה מאמרים מאוד בסיסיים שכותב תוכן כתב לי על ביטקוין. במבט לאחור המאמרים האלה היו די מביכים…

99bitcoins בתחילת דרכו
ככה נראה האתר שלי בתחילת דרכו

המשכתי לעבות את האתר ולקרוא על הנושא עד שכבר הרגשתי שאני באמת מתחיל להבין על מה אני מדבר 🙂 בסוף 2013 היתה בועה מאוד גדולה במחיר של ביטקוין והוא קפץ מאיזור ה-$150 ל-$1200 בתקופה של חודש וחצי. הבועה הזאת הביאה איתה גל מאוד גדול של גולשים חדשים ומאז האתר הפך להיות העבודה העיקרית שלי.

לקחתי את הידע שהיה לי בהדרכה ושיווק והפכתי אותם לנכס העיקרי שיש לאתר – להסביר את הנושא המסובך והמסורבל הזה בצורה פשוטה ובלי מילים מסובכות.

לקח לי כמה שנים טובות להידבק בחיידק הקריפטו. בהתחלה זה היה יותר מיזם עסקי ופחות אידיאולוגיה, לפני שנתיים בערך משהו השתנה אצלי (לא ממש יודע להגיד למה) והתחלתי לקרוא על כלכלה עולמית ולקחת את כל הנושא הרבה יותר ברצינות. היום אני יכול להגיד שביטקוין זה אחד התחומים שהכי מעניינים אותי ביום יום.

מדובר באחד האתרים הגדולים בתחום, תוכל לשתף קצת במספרים ובמה הוא שונה מאתרים אחרים?

עד היום עברו באתר מעל 25 מיליון איש, הרוב המוחלט הגיע בשנה האחרונה כמובן. כיום יש לנו כל חודש בין 2-4 מיליון גולשים (תלוי בכמה הביטקוין עולה).

האתר מתוחזק על ידי הרבה פרילנסרים מסביב לעולם. יש כותבי תוכן, מתכנתים, שירות לקוחות, מתרגמים וכו׳.
אני חושב שיש כמה דברים שמבדילים את 99Bitcoins מאתרים אחרים אבל העיקרי שבהם הוא מה שתמיד שמנו עליו דגש – להסביר נושאים מסובכים בצורה פשוטה ובלי מילים מבלבלות. ברוב האתרים שתכנס אליהם כיום תתקל לפחות במושג אחד או שניים שלא תבין מה הם אם אין לך רקע בקריפטו. אצלנו המטרה היא שכל מאמר יעמוד בפני עצמו ולא ידרוש ידע מקדים (כמובן שלא תמיד אנחנו פוגעים). ועל כן המוטו שלנו Translating Bitcoin into plain English.

יש לך טיפים לאנשים שרוצים להיכנס לתחום ולהשקיע במטבעות קריפטוגרפיים?

אני לא מציע להשקיע בדברים שלא מבינים איך הם עובדים, ועל כן 95% מהאנשים כנראה שבכלל לא צריכים להשקיע בקריפטו 🙂 אני מכיר את ביטקוין מ-2013 והתחלתי להשקיע בעצמי רק ב-2016, פשוט כי עד אז לא הבנתי כל כך את הערך שיש למטבע.

היום, כשאני כבר מבין את הערך אני משקיע רק בביטקוין, פשוט כי ברוב המקרים אינני רואה את הערך שיש למטבעות אחרים. ערך בעיניי זה לא רק ערך טכנולוגי – זה היכולת לתת פתרון לבעיה ממשית שאנשים באמת ישתמשו בו. החלק של ה״אנשים באמת ישתמשו בו״ הוא אולי הדבר שבעיני רוב האנשים מפספסים, כי הם מתרכזים בעיקר בטכנולוגיה. רמת האימוץ של מטבע על ידי הקהל הרחב והשימוש היומיומי בו יותר חשובה מהיתרון הטכנולוגי שלו.

לכן, אם אתה רוצה להתחיל:

  1. תקרא על המטבע שאתם רוצים להשקיע בו ותראה שאתה מצליח להסביר לחבר שלך את ההגיון שבו (איך הוא עובד, למה צריך אותו וכו׳)
  2. תתחיל בקטן, תמיד! אל תגרר ל (FOMO (Fear of missing out שיש בחוץ. השקעה שנעשית בחיפזון ברוב המקרים לא תסתיים בטוב. תתחיל מלקנות ביטקוין ב-500 שקל בשביל להבין איך הוא עובד לפני שתשקיע 50,000 שקל.
  3. תמיד תהיה האיש הכי פחות גרידי בחבורה. רוב האנשים מחפשים ״לעשות את המכה״ ובגלל זה מחפשים מטבעות אחרים, כי ביטקוין כבר לא יעשה 10,000% בשנה. כשאני מסתכל על השקעה, הרפרנס שלי הוא לא מה ביטקוין עשה בעבר או איך מטבע שאף אחד לא שמע עליו קפץ פי 100, אלא מה האלטרנטיבות שלי בשוק על פני אותה רמת סיכון. אם מחוץ לעולם הקריפטו אני יכול לקבל על השקעה מסוכנת יחסית 20% בשנה ובביטקוין אני יכול לעשות 100% בשנה אז הבחירה היא קלה. נכון, מטבעות אחרים אולי יעשו יותר רווח אבל הם גם הרבה יותר מסוכנים מביטקוין (בגלל שאין להם אימוץ מספק והיסטוריה ארוכה מספיק).

אומרים שהבלוקצ’יין והמטבעות הקריפטוגרפיים ישנו את העולם – איך אתה רואה את עתיד הקריפטו?

לא יודע כמה יש לי לחדש בנושא הזה אבל אנסה. ביטקוין יהפוך להיות סוג של זהב דיגטלי – מטבע רזרבה עולמי. הדולר, האירו ושאר מטבעות הפיאט לא יעלמו מהעולם אבל גרסאות קריפטוגרפיות שלהם יצוצו עם השנים. לגבי טכנולוגיית הבלוקצ׳יין, אני לא חסיד גדול שלה מעבר למימוש שלה בביטקוין. נכון, אפשר להשתמש בה לדברים אחרים, אבל צריך למצוא מטבע שיניע אותה (ושיש לו הצדקה), מה שכרגע עוד רחוק מהמציאות.

אני מאוד מקווה שבעתיד נוכל לבזר הרבה מאוד דברים ריכוזיים ובעיקר ממשלות. כיום צורת השליטה הדמוקרטית היא לא באמת שלטון של העם, אלא שלטון של נבחרי העם. אם נוכל להגיע למצב בו השלטון עצמו הוא מבוזר וכל אזרח יכול ״להצביע״ בעזרת טוקן מסויים וכך לקבל תמונת מצב אמיתית של שלטון הרוב זה הישג משמעותי כמעט כמו ביטקוין עצמו.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פופ-אפ-קורס-זום-קריפטו1

מסלולי ההכשרה של CryptoJungle

מעוניינים ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק המטבעות הדיגיטליים?

מצויין, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו עוד היום לקורס ולקהילת המסחר וההשקעה המקצועיים שלנו