רגע לפני המיזוג: בוצע המעבר להוכחת החזקה על רשת הניסוי Goerli, אתריום מזנק 14%

השלב השלישי והאחרון לפני המיזוג (אתריום 2.0) הסתיים בהצלחה עם השלמת המעבר של רשת Goerli למנגנון הוכחת ההחזקה (PoS).
אתריום

היום (ה') לפנות בוקר בוצע בהצלחה המעבר של רשת הניסוי גוארלי (Goerli) למנגנון הוכחת החזקה (PoS או Proof of Stake). מעבר זה היה השלב השלישי והאחרון לפני המעבר של רשת הבלוקצ'יין של אתריום ממנגנון הוכחת עבודה (PoW או Proof of Work) למנגנון הוכחת החזקה. מעבר זה, אשר נקרא "המיזוג" (The Merge) או אתריום 2.0, צפוי לקרות בחודש ספטמבר הקרוב.

בעקבות הצלחת המעבר של גוארלי למנגנון הוכחת החזקה והתחזקות התחושה האופטימית לקראת המיזוג, זינק אתריום (ETH) ב-14% והגיע גם למחיר של 1,900 דולר. נכון לכתיבת שורות אלה מחיר אתריום הוא 1,891 דולר.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה המטבע מגיב בעליה לאחר ידיעות הקשורות למעבר לאתריום 2.0. לפני מספר שבועות אתריום נסק בעקבות התבטאות של אחד ממפתחי הליבה של אתריום, שלפיה המיזוג צפוי להתבצע בספטמבר.

המיזוג

רשת הבלוקצ'יין של אתריום, אשר נקראת גם שכבת הביצוע, פועלת על פי מנגנון הוכחת עבודה. לצדה קיימת ה-Beacon Chain, אשר נקראת גם שכבת הקונצנזוס והיא פועלת על פי מנגנון הוכחת החזקה. אתריום 2.0 הוא המיזוג בין רשת הבלוקצ'יין של אתריום לבין ה-Beacon Chain ומעבר של הרשת המאוחדת כולה למנגנון הוכחת החזקה. על פי קרן אתריום (Ethereum Foundation), המיזוג יצמצם את צריכת האנרגיה של אתריום ב-99.95%. בנוסף, המיזוג צפוי להרחיב את יכולות המדרגיות של הרשת (סקיילביליות או Scalability) ולהוזיל משמעותית את עלויות השימוש בה.

המעבר של גוארלי (Goerli)

במהלך החודשים האחרונים ביצעו מפתחי אתריום שני מעברים למנגנון הוכחת החזקה ברשתות הניסוי Sepolia ו-Ropsten. רשתות אלו עבדו על פי מנגנון הוכחת עבודה והמעבר שלהן למנגנון הוכחת החזקה נועד לבדוק האם תוכנת ההפעלה המשמשת להרצת הצמתים ברשת הבלוקצ'יין אכן פועלת כראוי וללא תקלות.

גוארלי היא רשת ניסוי המאפשרת למפתחי ווב 3.0 (Web3) לבדוק עליה אפליקציות לפני השקתן על רשת הבלוקצ'יין של אתריום. להבדיל מ-Sepolia ו-Ropsten, גוארלי עבדה על פי מנגנון הוכחת סמכות (PoA או Proof of Authority).

לעומת שני שלבי המעבר הקודמים, המעבר הנוכחי של גוארלי למנגנון הוכחת החזקה דרש ממפעילי הצמתים לעדכן בו-זמנית גם את תוכנת הקצה שלהם (Client) הנוגעת לשכבת הביצוע וגם את זו הנוגעת לשכבת הקונצנזוס ולא רק אחת מהן.

שלב זה היווה את ההזדמנות האחרונה למאמתים (Validators) על רשת הבלוקצ'יין של אתריום לוודא שהמערכת שלהם הוגדרה נכון לפני המיזוג.

המיזוג של אתריום נדחה פעמים רבות בעבר וכעת נותר יהיה להמתין ולראות האם אכן יתרחש בספטמבר וכיצד ישפיע לא רק על המחיר של אתריום אלא גם על עולם המטבעות הדיגיטליים כולו.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן