קאראטברס בצרות: הרשויות בגרמניה דורשות הפסקתה פעילותה – ההונאה קורסת?

קאראטברס (Karatbars), החברה הגרמנית אשר גייסה 100 מיליון דולר לטובת מטבע דיגיטלי מגובה זהב ואשר חשודה כהונאה מזה תקופה ארוכה, נמצאת בצרות.

לאחר שדיווחנו לראשונה (ופורסם גם ב-Coindesk) על כך שקאראטברס נחקרת על ידי המשרד לפיקוח על רגולציה פיננסית בפלורידה (FLOFR) על הקמת בנק במיאמי שנמצא שאינו קיים ואינו רשום, ביום שני האחרון הכריזה ה-BaFin, הרשות הפדרלית לפיקוח פיננסי בגרמניה, על צו איסור פעילות לחברה לאור הפעלת עסק של כסף אלקטרוני בגרמניה ללא אישור. בהצהרה של ה-BaFin נמסר שהנפקת הטוקן הראשונית שביצעה קאראטברס בתחילת 2018 התבצעה בצורה לא חוקית אף היא, ושהצו נכנס לתוקפו באופן מידי.

מנכ”ל החברה, הרולד סייץ, מסר למגזין Handelsblatt שהוא לא יקשיב להוראות ה-BaFin: “אף אחד לא יכול להחזיר את הגלגל לאחור”. לטענתו, בהנפקה לא השתתפו משקיעים, אלא המטבעות התווספו כבונוס לעסקת חבילה שכוללת מוצרים של קאראטברס. בנוסף, הדגיש שהמאבק הזה מתנהל בגרמניה בלבד ולא בכל העולם. מהמגזין נמסר גם כי בשטוטגרט, העיר בה רשומה החברה, מקיים התובע הכללי חקירות נרחבות בהקשר של מספר תביעות נגד מנכ”ל החברה, אך טרם נמסרו פרטים נוספים.

קאראטברס
הראלד סייץ משוויץ באוסף המכוניות שקנה על חשבון משקיעים

למען הסר הספק, המאבק מתנהל במקומות נוספים, כאשר דרום אפריקה היא האחרונה להצטרף אליו. הרשות לפיקוח על המגזר הפיננסי במדינה הוציאה אזהרה נגד קאראטברס. על פי האזהרה, קאראטברס איננה חברה המאושרת לפעול בדרום אפריקה בהתאם לחוקים הפיננסיים במדינה, ושיש להיזהר ממנה ומפעילותה.

המסווה של “עסקת חבילה שכוללת מוצרים של קאראטברס” עבד להונאה במאבק המשפטי בקנדה, בה ניצחה החברה כאשר נאלצה לשלם קנסות בלבד – אך ספק שיעבוד גם בגרמניה. לאחר חקירה בפלורידה, אזהרות מהולנד, קנדה, נמיביה, דרום אפריקה וגרמניה, זיופי מסמכים וסרטונים ועוד – קשה לראות כיצד פעילות החברה תוכל להימשך כשאמצעי השיווק שלה ייתקלו בקשיי האמת ולא יוכלו לסייע בגיוס משקיעים חדשים.

בינתיים, המטבע הדיגיטלי של החברה (KBC), שלכאורה מגובה בזהב, מגיב בירידה של 3% ונסחר כעת ב-$0.022, 82.5% פחות משיאו.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

3 תגובות

 1. חבל שהאתר הזה מתיימר להיות מבין וסוקר מטבעות קריפטו להעתיק כתבות מחו”ל זה לא חוכמה גדולה ומי שלא נמצא בחברה יכול לבלבל את המוח בלי כיסוי לדברים שלו אין שום תביעה בגרמניה וגם הכתבה הראשונה מלאה בשקרים ומסקנות לא אמיתיות על החברה כי בהחלט כן אפשר להמיר מטבעות לזהב ובהחלט יש מכרות זהב ורישיונות לכריית זהב ואם בcoin market cap המטבע מדורג בתוך השבעים והאתר שם יש לו אמינות יותר מהבלוג הזה אז נראלי שמישהו כאן צריך לבדוק אם הוא לא עוד איזה אתר של פירסום פייק ניוז כדי לקדם את הבלוג האישי שלו ולא באמת מתוך סיקור של מקצועיות אם באיזה שהו מקום אתה מפחד מהחברה הזאת בגלל שבמקרה אתה גם מוכר מטבעות אז אולי תעשה את זה בצורה יותר חכמה ופשוט תיקנה ותיסחור במטבע הזה ופתאום תראה שהסיפור הוא אחר כי לעמוד בצד ולהכפיש חברה זה תמיד קל בעיקר כאשר מעתיקים כתבה מחו”ל
  בכול אופן אם תרצה להיצטרף לחברה ולדבר עליה בצורה רצינית אולי אוכל לשמש לך כעזר
  יום טוב לך

  1. חבל שאתה מתיימר להיות מבין בעצמך. מי שלא נמצא בחברה יכול לראות בצורה בהירה יותר את גודל ההונאה המתבצעת.
   CoinMarketCap אתר אמין? הונאות כמו ביטקונקט ו-OneCoin בילו בו תקופה ארוכה, בדיוק כמו שהונאות כמו קאראטברס מופיעות בו.
   אין שום מכרות כרייה ואין שום בנק אמריקני, ואני לא מסתמך על צד שלישי אלא ביצעתי את הבדיקות בעצמי.
   מציע לך להפסיק להיות תמים – כי חבל על הכסף שלך שבקרוב ככל הנראה ייעלם.
   הסבירות שקאראטברס לא הונאה שואפת לאפס.

   בן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!