בורסת קראקן (Kraken) – המדריך המלא למתחילים

בורסת קראקן

קראקן (Kraken) היא אחת מזירות המסחר הפופולריות למסחר במטבעות דיגיטליים, הבורסה מציעה עמלות נמוכות, אפליקצית מובייל טובה וכלים לסוחרים מתקדמים. קראקן היא אחת מהזירות הותיקות בשוק, אשר הוקמה בשנת 2011 ומבוססת בארה"ב.

זירת המסחר הוקמה ע"י היזם ג'סי פאוול ונפתחה לשימוש הציבור ב-2013, לאחר שנתיים של פיתוח. פאוול קיבל את השראתו מהקריסה של זירת המסחר Mt.Gox ב-2011 והחליט שהגיע הזמן לבנות זירת מסחר בטוחה יותר.

לאורך השנים הזירה שמרה על שמה כזירת מסחר מאובטחת היטב שמעולם לא נפרצה בצורה משמעותית. בנוסף, מתחילת דרכה קראקן פועלת בצורה מסודרת בהתאם לרגולציות ומציעה ממשק ידידותי למשתמש. 

בספטמבר 2020, זירת המסחר קיבלה אישור, על ידי ועדת הבנקים של ויומינג, לפעול כבנק. בכך קראקן הפכה לזירת המסחר במטבעות דיגיטליים הראשונה בארה"ב המפוקחת כבנק.

במדריך זה נסקור את בורסת קראקן ונסביר כיצד פותחים משתמש חדש ומבצעים פעולות בסיסיות. בנוסף, נסקור כמה מהפיצ'רים השונים שהזירה מציעה, העמלות שלה וכמובן היתרונות והחסרונות של השימוש בה. בואו נתחיל.

הפיצ'רים של קראקן

 1. מסחר ספוט המציע מכירה וקנייה של מטבעות דיגיטליים בזמן אמת מול סוחרים אחרים.
 2. מסחר מרג'ין עם מינוף של עד פי 5, תלוי בזוג המטבעות הנסחר.
 3. מסחר בחוזים עתידיים (Futures) עם מינוף של עד פי 50, תלוי בזוג המטבעות הנסחר.
 4. צבירת ריבית באמצעות סטייקינג (Staking). דרך זירת המסחר ניתן לעשות סטייקינג לכ-12 סוגי מטבעות, כולל מטבעות פיאט – דולר ויורו. גובה הריבית השנתית תלויה בסוג המטבע, ותשלום הריבית מבוצע דו שבועית.
 5. ממשק תכנות יישומים (API) המאפשר אוטומציה של מסחר באמצעות בוטים. 
 6. מסחר סמוי (Dark Pool) המאפשר מתן פקודות לזירת המסחר מבלי לחשוף את הנתונים בספר הפקודות הפומבי. משמש בעיקר שחקנים גדולים שלא רוצים להשפיע בחשיפת נתוני המכירה / קנייה שלהם בזירה.
 7. פלטפורמת ה-PRO, המאפשרת לנוע בקלות בין הגרפים של השווקים השונים, ומציעה נתונים וכלי שרטוט של ניתוח טכני מתקדם.
 8. מסחר במגוון מטבעות דיגיטליים, ביניהם: ביטקוין, אתריום, פולקדוט, קרדנו, מאטיק, לייטקוין ועוד למעלה מ-60 סוגי מטבעות נוספים.
 9. אפליקציות למסחר במובייל, הן לאייפון והן לאנדרואיד.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

עמלות 

עמלות מסחר בסיסיות בספוט מגיעות עד למקסימום של 0.26% לפעולה (עבור Takers הסוחרים בנפח חודשי נמוך), ועד למינימום של 0% (עבור Makers הסוחרים בנפח חודשי גדול במיוחד). 

לטובת ההסבר, רוב עמלות המסחר של קראקן מתחלקות לשתיים: Makers ו-Takers. עמלת Makers מתאימה לסוחרים המספקים את הנזילות לספר הפקודות באמצעות פקודות לימיט (Limit), ובהתאם לכך יקבלו הנחה בעמלות. עמלת Takers לעומת זאת נועדה לסוחרים המחפשים נזילות מידית ומבצעים פקודת מרקט (Market) לקנייה מידית מתוך ספר הפקודות. לפיכך יחויבו בעמלות גבוהות יותר.

עמלות המסחר בחוזים עתידיים, בדומה למסחר בספוט, מתחילות ממינימום של 0% ומגיעות עד ל-0.05% לפעולה.

עמלות מרג'ין משתנה בהתאם לנכס הבסיס (המטבע בו סוחרים), כאשר העלות לפתיחת פוזיציה נעה בין 0.01% לבין 0.02% מגודל הפוזיציה. בנוסף, בכל 4 שעות נגבית עמלה נוספת של 0.01% עד 0.02% מגובה המינוף.

עמלות הרכישה בכרטיס אשראי עומדות על 3.75% מסכום הרכישה ובנוסף 0.25 יורו.

עמלת הרכישה בהעברה בנקאית עומדת על 0.5%, ועמלת הפקדה בהעברה בנקאית מגיע עד ל-10 דולר. כמובן, זה לא כולל את העמלות והחיובים העלולים לרדת מצד הבנק שלכם.

קראקן – יתרונות 

 1. פיקוח כבנק בארה"ב ולפיכך עבודה יחסית שוטפת מול בנקים ישראליים
 2. אבטחה ברמה גבוהה
 3. זירה אמינה עם ותק רב יחסית לתחום
 4. ממשק ידידותי למשתמש
 5. מגוון מטבעות דיגיטליים (כ-70 מטבעות וממשיכים להתווסף) וזוגות מסחר רבים
 6. עמלות מסחר נמוכות 
 7. אפליקציה טובה
 8. אימות דו-שלבי
 9. אינטגרציה עם בוטים למסחר

קראקן – חסרונות

 1. שירות הלקוחות עשוי להיות איטי בזמני עומס
 2. מגבלות משיכה של 5,000 דולר ליום ללא תהליך אימות זהות מתקדם
 3. תהליך אימות זהות מתקדם (הכולל כתובת מגורים ודורש אישור של נציג קראקן) עשוי לקחת עד 5 ימים על פי החברה, ואף יותר מכך על פי דיווחים ברשת מצד משתמשים 
 4. האתר של זירת המסחר לא עמד בעומסים של זמני שיא
 5. חשיפה לרגולציה אמריקנית (למשל חשיפת מידע מול רשויות המס)

המדריך לשימוש בקראקן

לפתיחת חשבון ב-Kraken, היכנסו לאתר הרשמי ולחצו על הכפתור Create Account.

מלאו את הפרטים שלכם: כתובת האימייל, שם משתמש, סיסמה ומדינת מגורים. אל תשכחו להשתמש בסיסמה חזקה ולשמור אותה במקום בטוח. אשרו את תנאי השימוש ולאחר מכן לחצו על Create Account.

 

בשלב זה אימייל ישלח אליכם מקראקן עם קוד אימות. יש למלא את הקוד בשלב הבא ולאחר מכן ללחוץ על Activate Account.

ברוכים הבאים לזירת המסחר. בשלב הראשון מומלץ להפעיל אימות דו שלבי, ולאחר מכן להתחיל בתהליך הזדהות כדי שתוכלו לסחור בזירה.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

הפעלת אימות דו שלבי

כדי להפעיל את האימות הדו שלבי (2FA) בקראקן עליכם בשלב ראשון להוריד את האפליקציה הרשמית Google Authenticator. לאחר הפעלת האימות הדו שלבי האפליקציה תספק לכם קוד המתחלף כל מספר שניות ומסונכרן עם זירת המסחר כדי ליצור שכבת הגנה נוספת על הכניסה לחשבונכם. 

כך למעשה לא מספיקה רק הסיסמה שלכם כדי להיכנס לחשבון אלא גם גישה למכשיר הנייד שלכם עם האפליקציה המסונכרנת. עם יצירת האימות הדו-שלבי, תקבלו קוד גיבוי בעל מחרוזת ארוכה של מספרים ואותיות ורצוי לגבות אותו למקרה שמכשיר הטלפון שלכם ייהרס או יאבד.

לאחר שהתקנתם את האפליקציה המתאימה, לחצו על השם משתמש שלכם המופיע בפינה למעלה, ואז לחצו על 2FA Settings בתפריט שנפתח. 

ניתן לבצע אימות דו שלבי לעוד פעולות, אך בשלב הזה נבצע את האימות הדו שלבי עבור הכניסה לחשבון. כדי להפעיל את האימות הדו שלבי יש ללחוץ על הכפתור Activate Now.

כדאי לגבות בכתב יד למקרה שלא תהיה לכם גישה אל המכשיר הנייד. כאמור, יש ללחוץ על View Setup Key. את רצף המספרים והאותיות הזה יש לגבות כדי לא להינעל מחוץ לחשבון שלכם.

ועכשיו להפעלה עצמה: סירקו את קוד ה-QR באמצעות האפליקציה. עכשיו יופיע לכם קוד בן 6 ספרות. את הקוד הזה יש להכניס בשורה בה כתוב Enter code from 2FA app. שימו לב שהקוד מתחלף מדי כמה שניות אז יש להיות די זריזים.

אימות זהות – שלבי KYC

כמו כל זירת מסחר מסודרת בימינו יש לבצע תהליך הזדהות (KYC – Know Your Client). כדי להתחיל את תהליך אימות הזהות גשו שוב אל התפריט, ולחצו על Get Verified.

כדי להתחיל לסחור יש לעבור לפחות את אימות הזהות הראשוני (Starter), וכדי לרכוש דרך כסף פיאט (באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית) יש לעבור גם את תהליך האימות השני (Intermediate) המאפשר גישה גם למסחר בחוזים עתידיים ומעלה את מקסימום הכספים שניתן למשוך ביום מזירת המסחר מ-5,000 דולר ליום ל-500 אלף דולר ליום.

למי שרוצה להפקיד ולמשוך מטבעות דיגיטליים בלבד ולסחור איתם עשוי להסתפק ב-Starter, אך מי שרוצה לרכוש ישירות בכרטיס אשראי יכול ישר להתחיל מרמת האימות Intermediate.

תהליך אימות ראשוני Starter

תהליך אימות זה מהיר יחסית ודורש רק מילוי פרטים מזהים: שם מלא, תאריך לידה, כתובת מגורים ומספר טלפון נייד.

תהליך אימות Intermediate

תהליך אימות זה דורש מספר דקות מזמנכם, ולאחר מכן מספר ימים עד שנציגים של קראקן יאשרו את הבקשה. 

כדי לעבור את תהליך ההזדהות שיאפשר לכם לרכוש מטבעות דיגיטליים ישירות עם כסף פיאט, עליכם:

 1. למלא את הפרטים האישיים שלכם 
 2. להעלות צילום של הדרכון, תעודת הזהות או רישיון הנהיגה שלכם
 3. להעלות הוכחת כתובת מגורים על ידי שליחת מסמך רשמי כמו הצהרה מהבנק, פירוט חיוב כרטיס אשראי, חשבון חשמל ועוד. מה שחשוב שהמסמך יהיה משלושת החודשים האחרונים ויכיל את לוגו החברה החתומה על המסמך, שמכם המלא והכתובת אותה סיפקתם לקראקן בפרטים האישיים. אין צורך לתרגם את המסמך, גם בעברית זה טוב.

ברגע שקראקן יאשרו את בקשתכם, תוכלו להתחיל לרכוש ולסחור במטבעות דיגיטליים. עכשיו נראה כיצד תוכלו לעשות זאת.

רכישה באמצעות כרטיס אשראי

כדי לרכוש באמצעות כרטיס אשראי (ראו עמלות רכישה למעלה), יש ללחוץ על הכפתור הבולט הנמצא בראש העמוד Buy Crypto.

בעמוד Buy Crypto לחצו על התפריט תחת Pay with, ובחרו באפשרות New debit & credit card. הוסיפו את פרטי כרטיס האשראי ולסיום לחצו Add new card. אם יש לכם כסף פיאט בחשבון הקראקן שלכם תוכלו לבחור בו לצורך הרכישה.

עכשיו כאשר תלחצו שוב על התפריט Pay with, תוכלו לבחור את כרטיס האשראי שלכם. הכניסו את הסכום המבוקש ואת המטבע הדיגיטלי שברצונכם לרכוש (במקרה שבתמונה רכישת ביטקוין בשווי 100 יורו). 

אם אתם רוצים להתקדם לחצו על Preview buy. עברו על פרטי הרכישה ואם אתם מרוצים אשרו את הפקודה באמצעות לחיצה על Buy now.

הפקדת כספים

כדי להפקיד כספים אל חשבון הקראקן שלכם יש ללכת אל עמוד ה-Funding דרך התפריט הראשי. בעמוד זה תוכלו לראות את כל סוגי המטבעות ולבחור את המטבע שברצונכם להפקיד.

הפקדת ביטקוין

כדי להפקיד מטבע כלשהו, במקרה הזה ביטקוין, יש ללחוץ על הכפתור Deposit בשורת המטבע.

בעמוד ההפקדה יש לאשר כי אנחנו מכירים בכך שקראקן אינה אחראית במקרה שאנחנו שולחים את המטבעות לכתובת הלא נכונה באמצעות לחיצה על הכפתור Yes, I acknowledge.

לאחר שנלחץ על הכפתור, תיחשף בפנינו כתובת הביטקוין המשויכת לחשבון שלנו בקראקן ואליה יש לשלוח את הביטקוין. כתובות ישנות עשויות לא להיות בתוקף לכן יש תמיד לוודא לפני ששולחים. יש לחכות ארבעה אישורים בבלוקצ'יין (ארבעה בלוקים) לפני שהביטקוין שנשלח יהיה זמין למסחר בחשבון.

בצורה דומה ניתן להפקיד מטבעות דיגיטליים אחרים. תמיד ודאו שנית ושלישית שאתם שולחים את המטבע הנכון לכתובת הנכונה ברשת המתאימה לו. 

משיכת ביטקוין

משיכת הכספים עובדת בצורה דומה פשוט יש ללחוץ על הכפתור Withdraw בשורת המטבע.

כדי למשוך את הביטקוין שלכם מזירת המסחר יש לספק את הכתובת של הארנק שלכם. קראקן יזכרו את כתובת הארנק שלכם ולכן עליכם לתת שם לכתובת כדי שתוכלו לזכור בדיוק לאן היא שייכת. בכל פעם שתוסיפו כתובת חדשה תצטרכו לאשר את הכתובת דרך קישור אימות שישלח אל כתובת האימייל שלכם.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

מסחר ספוט בסיסי

כדי לגשת אל עמוד המסחר בקראקן יש ללחוץ על Trade בתפריט הראשי. 

כדי לבחור בין אלו מטבעות ברצונכם לסחור, יש ללחוץ על הכפתור Market הנמצא מתחת לכפתור Trade.

כאשר תלחצו על Market תראו את כל זוגות המסחר האפשריים. בשורה העליונה תוכלו לבחור את מטבע הבסיס מולו אתם רוצים לסחור, למשל דולר אמריקאי (USD). בשורות מתחת תוכלו לבחור את הזוג שתרצו לסחור מולו. למשל, כדי לסחור בין את'ר ודולר אמריקאי נלחץ על ETH/USD.

לאחר שבחרנו את המטבעות ביניהם אנו רוצים לסחור, נוכל להוסיף פקודה של רכישה (Buy) או מכירה (Sell) עתידיות. נמלא את הסכום שברצוננו לרכוש (Amount), ואת הסכום בו אנו מעוניינים לרכוש את המטבע (Limit). במידה ואנו רוצים לרכוש מיידית במחיר השוק נוכל ללחוץ על הכפתור Market ולשלם את המחיר הנתון. 

לסיום נלחץ על הכפתור Buy ETH with USD, נעבור על הפרטים ואם הכל תקין נאשר את הפקודה.

לסיכום

פלטפורמת קראקן היא פלטפורמה מפוקחת וותיקה שהוכיחה את עצמה לאורך ההיסטוריה של שוק המטבעות הדיגיטליים. קראקן מציעה מספר רב של אפשרויות של קנייה, מכירה מסחר ועוד. לקראקן עמלות זולות, ממשק משתמש נוח ואבטחה ברמה גבוהה, אך עם רגולציה מוסדר ולגיטימיות מגיעה גם בירוקרטיה. האימות בשלבים מתקדמים בקראקן יכול לקחת מספר ימים, מה שמהווה חיסרון גדול בשל המיידיות והתנודתיות של שוק הקריפטו. בנוסף, קראקן לא הצליחה להוכיח את עצמה ב'פיקים' של עומס והפלטפורמה שלה קרסה מספר פעמים. 

לבסוף, יש להכיר בחסרון המרכזי בהחזקת מטבעות אצל צד שלישי שמקבל את הבעלות על המפתחות הפרטיים של המטבעות שלכם. 

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן