בדרך לאירופה: קראקן מכוונת להוציא רישיון רגולטורי באיחוד האירופי

לאחר פרישת הממלכה המאוחדת מהאיחוד האירופי, קראקן מחפשת רישיונות להכנס מחדש אל השוק האירופאי
קראקן

זירת המסחר קראקן (Kraken), השנייה בגודלה בארה"ב לפי נפחי מסחר, מנהלת משא ומתן עם מדינות באירופה במטרה להשיג רישיונות כניסה מחדש אל שוק האיחוד האירופי עד סוף השנה. הזירה אמנם פעילה באירופה, אך פועלת דרך יישות הרשומה ב-Financial Conduct Authority או (FCA) של בריטניה, אשר פרשה מהאיחוד. 

למרות שבקראקן טוענים שהם פועלים בהתאם להנחיה החמישית של חוק איסור הלבנת ההון של האיחוד האירופי (5AMLD) – עליהם למצוא אפשרויות חדשות לכניסה מחדש אל האיחוד האירופי.

קראקן משתפת פעולה עם הרגולטורים

זירת המסחר, אשר הוקמה בשנת 2011 ומבוססת בארה"ב, מציעה עמלות מסחר נמוכות ביחס לשוק, ממשק נוח למתחילים וגם כלי לסוחרים מתקדמים. בספטמבר 2020 קראקן הפכה לזירת המסחר במטבעות הדיגיטליים הראשונה בארה"ב שקיבלה אישור לפעול כבנק ועובדת תחת הפיקוח המתאים למעמד זה.

"בתור זירת מסחר העומדת בתקנות ורגולציות ופועלת בקרוב ל-190 תחומי שיפוט בעולם, קראקן מקיימת דיונים פרואקטיביים ובונים עם רגולטורים ברחבי הנוף הרגולטורי האירופאי המתבגר במהירות," נמסר מדובר החברה אשר הדגיש שקראקן מתכוונת להמשיך לעמוד ברגולציות ובתקנות בהווה ובעתיד.

"אנחנו מחפשים רישיונות במדינה מהאיחוד האירופי," אמר ג'סי פאוול, מנכ"ל קראקן. לפי פאוול, קראקן מעוניינת בכניסה מחודשת לאירופה עד סוף השנה. מלטה, לוקסמבורג ואירלנד הן בין המדינות העיקריות אשר עשויות לאשר לקראקן את הרישיונות. 

קוינבייס והנפקות ציבוריות

ביוני השנה, קוינבייס (Coinbase), זירת המסחר הגדולה בארה"ב והמתחרה העיקרית של קראקן, קיבלה רישיון משמורן (Custody) ומסחר עבור השלוחה שלהם בגרמניה. בזכות הרישיונות מרשות הפיקוח הפיננסי הגרמנית BaFin, קוינבייס יכולה להציע שירותים במדינות אירופאיות נוספות. פאוול הדגיש שקראקן מעדיפה לא ללכת בדרך זו. לטענתו, האווירה הרגולטורית בגרמניה היא קשה ומגבילה מדי ולכן גם יקרה מדי עבור החברה.

מוקדם יותר השנה פאוול אמר שקראקן שוקלת מהלך דומה להנפקה הציבורית הישירה של קוינבייס. לאחר שהוא ראה את מניית קוינבייס צונחת, הוא הודה שהתוכנית הזו עשויה להשתנות. כעת הוא טוען שיש סבירות גבוהה שהחברה תלך להנפקה ציבורית, אם כי יש להם רשימה מאוד ארוכה של משימות לטפל בהן לפני שהם יגיעו להחלטה סופית.

"עבורנו זה טוב שקוינבייס הייתה הראשונה לצאת להנפקה ציבורית," אמר פאוול, והוסיף שהחברה גם מתבוננת מקרוב באירועים סביב אפליקצית המסחר רובינהוד, שיצאה להנפקה ציבורית ביולי. 

עלייה מהירה במשתמשים בשנת 2021

פאוול מצפה שהשנה תהיה השנה הכי מוצלחת של החברה, יותר משנת 2020 שהייתה השנה הכי מוצלחת עד כה. בחצי השנה הראשונה של 2021, נפח המסחר בקראקן היה קרוב לחצי מיליארד דולר – פי שלוש יותר ממה שדווח ב-2020. לדברי פאוול, רק בחודשיים הראשונים של 2021, הצטרפו לקראקן יותר משתמשים מאשר בכל שנת 2020.

זירת המסחר הותיקה קראקן, הוכיחה את עצמה לאורך השנים כזירה אמינה ובטוחה. כמו חברות אחרות בתחום המטבעות הדיגיטליים, ניתן לראות שהחברה ממשיכה לצמוח ולהתרחב צעד אחר צעד אל עוד ועוד שירותים ומשתמשים ברחבי העולם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן