ארנקי לדג'ר ננו אקס (Nano X) וננו אס+ (+Nano S) – המדריך המלא לארנקי החומרה

לדג'ר ננו אס

ארנקי החומרה לדג'ר ננו אקס (Ledger Nano X) ולדג'ר ננו אס+ (+Ledger Nano S) הם ארנקי חומרה שיוצרו ע"י חברת לדג'ר שהוקמה בשנת 2014 ו-2022 בהתאמה. מטה החברה ממוקם בצרפת, וצוות החברה מורכב ממעל 150 מומחים המפתחים מבחר של מוצרים ושירותים הרלוונטיים לעולם המטבעות הדיגיטליים. ארנקי החומרה לדג'ר ננו אס+ ולדג'ר ננו אקס הם המתחרים הגדולים ביותר של ארנק טרזור (Trezor), והלדג'ר ננו אקס הוא מוצר הדגל של החברה.

ארנק לדג'ר ננו S+

3.2/5

הארנק תומך במספר רב של מטבעות

מחיר: ₪550

כולל מיסים ומשלוח עד הבית

ארנק לדג'ר ננו X

4.9/5

מארנקי החומרה הפופולריים ביותר בשוק

מחיר: ₪900

כולל מיסים ומשלוח עד הבית

ארנק חומרה הוא ארנק דיגיטלי קר (כלומר שאיננו מחובר לאינטרנט) אשר יוצר במיוחד לאבטחת המטבעות הדיגיטליים. למעשה מדובר בכונן קשיח חיצוני (המתחבר ב-USB למכשיר הנייד או המחשב) בעל הצפנה ברמה הגבוהה ביותר, שמאפשרת לו להיות חסין לכל סוגי ההתקפות: רוגלות, נוזקות, התקפות פיזיות ועוד.

צפו בסרטון להסברים המלאים:

נגן וידאו

ארנקי לדג'ר ננו – רקע כללי

הביקורות עד כה על הארנקים בהחלט מצוינות עפ"י רוב המשתמשים, במיוחד ע"י אלו המחזיקים במספר רב של מטבעות שונים. במהלך שנותיו הוכיח לדג'ר כי הוא ארנק טוב ועמיד, על אף שהיו מקרים בהם זוהו באגים ותוקנו בטרם הספיקו לנצלם.

הארנק לדג'ר ננו אקס בנוי מפלסטיק ומתכת, ומאופיין במסך טאצ' קטן, כפתור וכיסוי שנסגר ונפתח להגנה על המסך.

ממה הארנק לדג'ר ננו אקס מורכב?

 • גודל הארנק – 72 על 18.6 על 11.75 מ"מ
 • משקל הארנק – 34 גרם
 • מסך – OLED, גדול יותר ובעל תצוגה טובה יותר 
 • תמיכת מערכות הפעלה – ווינדוס, מק, לינוקס, גוגל כרום
 •  תמיכה בבלוטות'
 • סוללה בת 8 שעות אם בשימוש תכוף, או 3 חודשים אם לא.

ממה הארנק לדג'ר ננו אס+ מורכב?

 • גודל הארנק – 62.39 על 17.40 על 8.24 
 • מסך – 128X64 פיקסלים
 • משקל הארנק – 21 גרם
 • תמיכת מערכות הפעלה – ווינדוס, מק, לינוקס, גוגל כרום
 • תמיכה ב-USB-C
הארנק לדג'ר ננו אקס בנוי באותו אופן, אם כי הכפתורים שונים מעט.

לדג'ר ננו אקס מול לדג'ר ננו אס+

שני הארנקים תומכים במגוון רחב של מטבעות, אך עבור מי מכם שמעוניין להחזיק במגוון רחב של מטבעות, חוויית השימוש תהיה נוחה יותר בלדג'ר ננו אקס שכן החומרה שלו מתקדמת יותר.

קוד התוכנה של הארנק פתוח חלקית, וכך גם מרכיבי החומרה אשר חשופים אך לא במלואם.

הבלוטות' הוא חיסרון ויתרון בו זמנית עבור הלדג'ר ננו אקס. מצד אחד, הוא משפר משמעותית את חוויית המשתמש, ללא הצורך להסתובב עם כבל עליכם במידה ואתם ניידים עם הארנק. אך מנגד, בלוטות' פותח ווקטורים חדשים למתקפות שייתכן שטרם נבחנו, ובנוסף הוא צפוי לחסל את חיי הסוללה יחסית במהרה. יכול לומר לגביי שאני לא הייתי מפעיל את הבלוטות' במכשיר.

כמו כן, שני הארנקים מספקים אינטגרציה עם תוכנות רבות בתחום הקריפטו והארנקים הם מסוג HD Wallet, כלומר כתובת הארנק מתחלפת כל הזמן לצורכי הגברת הפרטיות (אך הכתובות הקודמות עדיין מובילות לארנק שלכם).

 

כך שאם לסכם, עבור רוב המשתמשים הפשוטים שלא מתכוונים לבצע פעולות שוטפות בעולמות ה-DeFi וה-NFT, אלא לקנות ולהחזיק, אזי הלדג'ר ננו אס+ אמור להספיק לכם. אם אתם משתמשים בארנק דרך הטלפון או מתכוונים לבצע הרבה פעולות, אז עדיף את הלדג'ר ננו אקס.

כך או כך, לדג'ר חברה אמינה שמספקת רמת אבטחה מהגבוהות ביותר שניתן למצוא בשוק.

קניית ארנקי לדג'ר ננו אקס ולדג'ר ננו אס+

הדרך המומלצת והטובה ביותר לקניית ארנק החומרה היא דרך האתר הרשמי של החברה*.

 ארנק לדג'ר ננו אקס, נכון לכתיבת מלים אלו, עולה 650 ש"ח. עם זאת, ישנה תוספת עבור משלוח, מע"מ וייתכן שתיאלצו לשלם עוד 200-300 ש"ח על מנת לשחרר את הארנק מהמכס (לא תמיד זה קורה, עדיין לא ברור לי מה השיטה לפיה הם מחליטים). כך שבסך הכול, מדובר בעלות מוערכת של 800-1,000 ש"ח.

לרכישת הלדג'ר ננו אקס לחצו כאן.

ארנק לדג'ר ננו אס+ לעומת זאת, נכון לכתיבת מלים אלו, עולה 271 ש"ח. גם כאן ישנה תוספת עבור משלוח, וגם כאן ייתכן שתיאלצו לשלם על מנת לשחרר את הארנק מהמכס. כך שבסך הכול, מדובר בעלות של 300-500 ש"ח.

לרכישת הלדג'ר ננו אס+ לחצו כאן.

*גילוי נאות: מדובר בקישור אפליאציה. המשמעות היא שהמחיר עבורכם הוא זהה, אך אנחנו מרוויחים עמלה על כך שקניתם דרכנו. אם המדריכים והסקירות לטעמכם, זו דרככם לגמול לנו :

ארנק טרזור T

5/5

הארנק המוביל והמתקדם ביותר בשוק

מחיר: ₪1,200

ארנק לדג'ר ננו X

4.9/5

מארנקי החומרה הפופולריים ביותר בשוק

מחיר: ₪900

מה בתוך האריזה?

 • הארנק עצמו.
 • כבל USB.
 • הוראות הפעלה.
 • שרוך.
 • חיבור למחזיק המפתחות.

מוצר משלים – "ערכה לדרך"

לדג'ר מספקת גם אפשרות להוסיף להזמנה ב-63 ש"ח ערכה לדרך, שכוללת את כל הכבלים והמתאמים הדרושים כדי לחבר את הארנק למחשב הנייד או לטלפון החכם שלכם.

לדג'ר או טרזור – מה יותר טוב?

ככל הנראה מדובר בשאלה שנשאלת הכי הרבה בעולם המטבעות הדיגיטליים כיום. שני הארנקים הוכיחו עצמם ע"י שמירה בטוחה של כספינו ועל ידי חיזוק היתרונות והקטנת החסרונות. באופן כללי שני הארנקים מציגים את רמת האבטחה הגבוהה ביותר, אך ישנן כמה סיבות שאני ממליץ יותר על טרזור:

ארנק טרזור T

5/5

הארנק המוביל והמתקדם ביותר בשוק

מחיר: ₪1,200

ארנק לדג'ר ננו X

4.9/5

מארנקי החומרה הפופולריים ביותר בשוק

מחיר: ₪900

 1. קוד התוכנה והחומרה בארנקי טרזור פתוחים
 2. טרזור וותיקים יותר
 3. לאחרונה הייתה דליפת מידע גדולה של משתמשי לדג'ר, אשר מבחינתי הובילה לאבוד אמון חלקי בחברה – גם אם בשום שלב המטבעות עצמם לא היו בסכנה מיידית (כלומר הארנק כן בטוח, אך החברה העמידה בסיכון את משתמשיה בדרך עקיפה).
 4. בעבר טרזור תמכו במגוון קטן יותר של מטבעות ואילו היום אין כך הדבר.

 

קרדיט: bitcoinwalletguy

מדריכי הגדרה, התקנה ושימוש בארנק

עמלנו קשה על יצירת מדריכים עבורכם לדרכי השימוש בארנקי לדג'ר. להלן המדריכים:

בהצלחה

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן