לוקלביטקוינס (LocalBitcoins) – קניית ביטקוין מאנשים פרטיים

לוקלביטקוינס (LocalBitcoins) היא פלטפורמה המאפשרת לאנשים פרטיים לפרסם קניות ומכירות של ביטקוין בשער ובאמצעי התשלום המועדפים על-ידם. הפלטפורמה נועדה לתווך בין המוכרים לקונים ולבטח את העסקה ביניהם. אנשים פרטיים מכל העולם מפרסמים את הצעות הקנייה/מכירה של הביטקוין באמצעות המטבע המקומי (יורו, דולר, שקל וכו'), מציינים את הדרך הנוחה עבורם לביצוע העסקה (פייפאל, העברה בנקאית, העברה במזומן וכו') ואת הכמות אותה הם מעוניינים למכור/לקנות.

חברת לוקלביטקוינס נוסדה בשנת 2012 בהלסינקי שבפינלנד, שם עד היום ממוקמים משרדיה. המייסד ג'רמיאס קאנגס (Jeremias Kangas) גילה את הביטקוין כבר ב-2011 וקנה את הביטקוינים הראשונים שלו במחיר של דולר אחד בלבד. היזם הצעיר הבין במהרה את הצורך בהקמת marketplace שיחבר קונים ומוכרים מכל העולם והלך אול-אין עם האמונה שלו כשהשקיע את כל כספו במיזם. אמונה זו השתלמה בגדול, כאשר תוך שנים ספורות הפכה לוקלביטקוינס לסיפור הצלחה מסחרר. כיום מחבר אתר סוחרים מכ-250 מדינות וכ-1600 ערים בעולם.

לוקלביטקוינס – כיצד הפלטפורמה עובדת?

לוקלביטקוינס מציעים שירותי נאמנות עבור הסוחרים באתר. בעת ביצוע העסקה, כל הכסף שנשלח מהקונה למוכר מוחזק ע"י האתר (בחשבון נאמנות של לוקלביטקוינס) ומשוחרר רק לאחר האישור של המוכר שהכסף אכן הועבר אליו בהצלחה. בדרך זו משמשת לוקלביטקוינס כצד שלישי הערב לעסקה.

דרך נוספת בה משתמשת לוקלביטקוינס על מנת להבטיח רמת בטיחות גבוהה היא ע"י  דירוג מוניטין. הסוחרים באתר מקבלים דירוג על בסיס הפעילות שלהם. היסטוריית המסחר שלהם פתוחה לכל, לרבות הפידבקים על התנהלות במהלך העסקה.

לוקלביטקוינס מציעים תמיכה לסוחרים הן באמצעות דוא"ל (המענה לרוב מהיר ולא לוקח יותר מכמה שעות מרגע הפנייה) והן באמצעות הפורום באתר, בו ניתן להתייעץ ולדון בסוגיות השונות. כמו כן, חשוב לציין, שבמקרים בהם יש מחלוקות בין הסוחרים, מציעים לוקלביטקוינס גם שירותי גישור ובודק כל מקרה לגופו בצורה פרטנית ומדוקדקת.

מעבר לזאת, שיטות התשלום שהאתר מאפשר הן הבאות:

1. קניית ביטקוין במזומן במפגש פנים מול פנים.
2. קנייה ביטקוין במזומן באמצעות העברה במייל.
3. קניית ביטקוין באמצעות פייפאל (PayPal).
4. קניית ביטקוין באמצעות וובמאני (Webmoney).
5. קניית ביטקוין באמצעות ווסטרן יוניון (Western Union).
6. קניית ביטקוין באמצעות העברה בנקאית.

לוקלביטקוינס – יתרונות

  1. מגוון רחב של שיטות תשלום.
  2. רמת בטיחות גבוהה לביצוע העסקאות.
  3. שירות לקוחות מצוין.
  4. וותק ואמינות – האתר הינו מהוותיקים בתעשייה, פועל בשקיפות מלאה וזוכה לביקורות חיוביות מצד הסוחרים בו.

לוקלביטקוינס – חסרונות

  1.  שערים יחסית גבוהים (לעומת בורסות אחרות) – השער בו מוצע הביטקוין למכירה בדרך כלל גבוה יותר מאשר בחלפנים ובבורסות הגדולות וזאת משתי סיבות: היצע וביקוש (המוכרים נוטים לבקש שער גבוה יותר מהקונים), והחיסרון השני.
  2. צ'ארג'בק (Chargeback) – אחוז מסוים מהסוחרים שקונים ביטקוין בכסף פיאט עלול לפנות לחברת האשראי דרכה הועבר התשלום ולבקש את הכסף חזרה (תוך הישענות על טענת רמאות, הונאה או אי-קבלת המטבעות). בשל סכנה זו, גובה לוקלביטקוינס עמלה קבועה בגובה של 1%. עמלה זו נלקחת בדרך כלל מהמוכר (או ממי שפרסם את העסקה). חשוב לציין, שלסוחרים עצמם אין מה לחשוש מהצ'ארג'בק, שכן הפלטפורמה משקללת סיכון זה ולוקחת את הטיפול בתביעות החזרי הכסף על עצמה.

כיצד קונים ביטקוין באמצעות לוקלביטקוינס?

 

ראשית, על מנת ללמוד איך מבצעים בפועל את עסקאות הקנייה והמכירה ולאלו פרמטרים כדאי להתייחס (מחיר ליחידת ביטקוין, הכמות לקניה, המוניטין של מוכר לרבות הצפייה בהיסטורית הטרנסקציות שלו) – כדאי לצפות בסרטון הדרכה בן שתי דקות של הלוקלביטקוינס עצמם:

בנוסף, הכנו לכם את המדריך הבא:

ראשית, עליכם להיכנס לאתר לוקלביטקוינס ולהירשם בחינם.

גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).

לוקלביטקוינס

ההרשמה ללוקלביטקוינס קלה מאד. כל מה שעליכם לעשות זה להירשם עם המייל שלכם ולאחר מכן לאשר את ההרשמה עם הלחיצה על הלינק שיגיע אליכם לאי-מייל.

לוקלביטקוינס
קרדיט: CoinSutra

לאחר ההרשמה וכניסה לחשבונכם מומלץ להשלים את הפרופיל עם הוספת הפרטים האישיים, שכן יש סוחרים שמעדיפים לקנות רק מפרופילים שעברו תהליך הזדהות מסודר עם הרבה מידע אישי. לאחר מכן, עליכם לעשות פילטר לפי אופציית הקנייה או המכירה, לבחור מדינה ואמצעי תשלום מועדף.

לוקלביטקוינס
קרדיט: CoinSutra

אם ברצונכם לקנות ביטקוין, אתם מסננים את המוכרים ומתוך רשימת המוכרים בוחרים את אלה שעונים בצורה הטובה ביותר על צרכי הקנייה שלכם.

לוקלביטקוינס
קרדיט: CoinSutra

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת הסוחר עמו תבצעו את העסקה הוא מדד ה-“Feedback score”, זהו אחד המדדים הטובים ביותר לבחינת האמינות. מומלץ שלסוחר שתבחרו יהיה Feedback score של מעל 90%. פרמטר נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא כמות העסקאות שהסוחר ביצע. מומלץ לסחור עם אלה שיש להם מעל 20 עסקאות מוצלחות שבוצעו באתר.
מבין האפשרויות שבתפריט,הנכם רשאים להגדיר את שיטת התשלום המועדפת עליכם (בדוגמה שלפניכם – כסף מזומן) ולסנן לפיה.

לוקלביטקוינס
קרדיט: CoinSutra

לבסוף, חשוב מאד להשאיר פידבק משלכם על העסקה שביצעתם, שכן מידע זה עלול לעזור לסוחרים נוספים באתר.

לסיכום

פלטפורמת המסחר לוקלביטקוינס היא אכן דרך טובה ובטוחה למכור ולקנות ביטקוין מאנשים פרטיים. אפשרויות הסינון השונות מאפשרות לבחור סוחרים בעלי רמת אמינות גבוהה ולהקטין משמעותית את רמת הסיכון. האתר ותיק בתחום ופועל בצורה אפקטיבית וקלה לשימוש. במידה ונתקלתם בבעיה – קל מאד לקבל עזרה הן משירות הלקוחות והן מהפורום שבאתר. הגיוון בשיטות התשלום הוא יתרון גדול נוסף של לוקלביטקוינס עבור סוחרים במדינות בהן המערכת הבנקאית אינה ידידותית למטבעות הקריפטוגרפיים. לכן, במידה וחפצה נפשכם לסחור עם אנשים פרטיים– לוקלביטקוינס היא אכן אפשרות בטוחה ונוחה לכך.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.
אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן