[דעה] מחזיקים לטווח ארוך לא מודאגים ומצפים לשוק שורי

דור שחר, אנליסט ניתוח הבלוקצ’יין, מנתח את פעילות המטבעות על בסיס גילאי המטבעות והתנהגותם בתקופת חוסר וודאות זו
אונצ'יין

פרשנות מאת דור שחר, אנליסט המנתח את פעילות הבלוקצ'יין של ביטקוין.

בכתבה האחרונה סקרתי את השוק באמצעות זירות מסחר ומה הן מספרות לנו על מצב השוק. סיימתי את הסקירה עם מסקנות דוביות במעט וציינתי שישנה אפשרות להמשך ירידות.

מאז הסקירה האחרונה, שער הביטקוין הצליח להגיע לשיא של $45,000 למטבע, משם צנח חזרה ל-$37,000, עלה לאזור ה-$42,000 ובעת כתיבת הסקירה נסחר במחיר של $39,000. 

בסקירה הזאת אתמקד ב'חיי מטבעות' ומה ניתן להסיק מכך על כיוון השוק. אתחיל עם מדד שמפריד את נפחי המסחר על גבי רשת הבלוקצ'יין על פי גילאי המטבעות שנסחרו. כך, ניתן לראות מה נפח המסחר של מחזיקים לטווח ארוך ומה זה מספר לנו על התנהגותם ומצב השוק.

במדד מעל מופיעים גילאי המטבעות השייכים למחזיקים לטווח ארוך, ניתן לראות בבירור במהלך השבועיים האחרונים הם מהווים חלק קטן מנפח המסחר. כאשר ה-28 בפברואר מהווה יום יוצא דופן בו הם היוו בערך 15% מנפח המסחר, מתוך אחוז זה מטבעות בני חצי שנה לשנה מהווים את מירב נפח המסחר. אלה לדעתי הם מחזיקים לטווח ארוך שיוצאים בנקודת האיזון או בהפסד קטן. 

אך, באופן כולל, נפח המסחר של מטבעות הגילאים השייכים למחזיקים לטווח ארוך נשאר נמוך. לפיכך, זאת אינדיקציה על התנהגות החזקה וחוסר נכונות של מחזיקים לטווח ארוך למכור את המטבעות שלהם מתוך אמונה וידיעה שמחירים גבוהים יותר יגיעו. 

אמשיך עם מדד שמציג את הגיל הממוצע של מטבעות המועברים ברשת, מותאם לישויות (ישות – משתתף שוק שמחזיק מספר ארנקים).

ניתן לראות כי הגיל הממוצע של המטבעות יחסית נמוך, כעת הגיל הוא בערך 30.

מטבעות בגיל הזה מוחזקים על ידי מחזיקים לטווח קצר, שלרוב הינם משתתפי שוק חדשים חסרי ניסיון, סוחרים וספקולנטים.

הם נחשבים כ-״ידיים חלשות״, בין אם בגלל אסטרטגיית השוק שלהם או חוסר הניסיון. כך או כך אין להם נכונות להחזיק את מטבע לטווח הארוך.


העובדה שמטבעות צעירים מועברים ברשת בזמן ירידות או דשדוש מהווה אינדיקציה בריאה, שכן לא נרצה לראות את משתתפי השוק המנוסים, המחזיקים לטווח ארוך, עוזבים את השוק בזמן ירידות. 

כך שמחזיקים לטווח ארוך ממשיכים להחזיק, התנהגות שמחזקת את הרעיון שהם מצפים למחירים גבוהים יותר כאמור.

אסיים עם מדד שנקרא ״גלי החזקה״. המדד מאגד את היצע המטבעות לתוך קטגוריות תלויות גיל, ומציג אותן באמצעות רצועות צבע שונות כאשר עובי כל להקה פרופורציונלי לחלקו מתוך ההיצע הנזיל הכולל.

ניתן לראות שכמות מטבעות צעירים (בני יום עד שלושה חודשים) פוחתת לאורך החודשים האחרונים. זאת מהסיבה שהם מתבגרים לתוך רצועות גיל בוגרות יותר. זה אופייני לתקופת ״החזקת מטבעות״ שמכינה את הקרקע לשוק שורי, אשר במהלכו מתבזבזים מטבעות זקנים והופכים חזרה למטבעות צעירים שמתחילים להוות חלק ניכר יותר מהאספקה הנזילה הכוללת.

ברגע בו רצועות גיל הללו יתחילו לגדול יהיה ניתן לדעת כי מחזיקים לטווח ארוך מתחילים לממש רווחים ולמכור את המטבעות שלהם, שזהו אחד הסימנים המקדימים לשוק שורי. זה מדד שיש לשים עליו עין, אך כרגע לא נתן את האיתות. 

מסקנות סיום

בטווח הקצר, אני נשאר ניטרלי וזהיר עם נטיה לדובי. כלומר, מצפה או לדשדוש בטווח המחירים הנוכחי או לירידות כשעל פניו, נראה שמחזיקים לטווח קצר עדיין שולטים בנפחי המסחר ולפיכך להשפעה של החלטותיהם יש יותר משמעות על המחיר.

אך הצד החיובי הוא שמשתתפי שוק מנוסים (מחזיקים לטווח ארוך) לא עוזבים את השוק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן