עדכון אמצ"ש: ויזה משיקה מוצר בלוקצ'יין, לייטקוין רושם עליות מרשימות, ומה עם טלגרם?

עדכון שוק

כן, כן. מודה שזה חריג, אבל בעקבות חוסר פעילות בתקופה האחרונה החלטתי לשחרר עדכון קצר על האירועים החשובים שקרו בימים האחרונים. בכל זאת, מטבע הלייטקוין ממשיך להשתגע ומשלים עלייה של 35% הן מול ביטקוין והן מול הדולר בשבוע האחרון, ויזה משיקה מוצר בלוקצ'יין במטרה להתחרות במערכת התשלומים של SWIFT, ועוד.

אז שנתחיל?

המטבע של טלגרם בדרך למכירה ציבורית

אתמול התפרסם לראשונה דיווח של TechCrunch על כך שטלגרם תוציא מטבעות נוספים למכירה דרך IEO (שיטת גיוס חדשה שנעזרת בזירות מסחר כמתווכות) בבורסת Liquid. על פי הדיווח, על אף שגייסה 1.7 מיליארד דולר במכירה פרטית, הדרישה למכירה פומבית הייתה גדולה ולכן טלגרם החליטה להנפיק מטבעות GRAM נוספים.

המכירה הפומבית המלאה צפויה להתחיל בחודש אוקטובר, אבל החל מה-10 ביולי יהיה ניתן כבר לרכוש את המטבעות בזירת המסחר Liquid. עם זאת, אין מדובר בתקשורת ישירה בין Liquid לטלגרם, אלא מדובר בשיתוף פעולה בין זירת המסחר לבין Gram Asia, ארגון שממוקם בקוריאה וטוען שהינו רוכש מטבעות ה-GRAM הגדול ביותר באסיה (במכירה הפרטית שנערכה).

טלגרם לא הגיבה להודעה לציבור, דבר שאינו נהוג במקרים כגון מכירות פומביות או שיתופי פעולה. על כך, מנכ"ל Liquid אמר "למרבה הצער, זאת טלגרם וכך הם פעלו גם מההתחלה".

ויזה משיקה מוצר בלוקצ'יין שיתחרה ב-Swift

ענקית האשראי ויזה מתכוונת להיכנס לשוק ההעברות הבינלאומיות והבין-ארגוניות (B2B) ותתחרה במערכת התשלומים Swift. השוק, שמוערך בכ-$125 טריליון דולר, מיושן מאד ותחרות צפויה לעורר אותו.

המוצר של ויזה, על פי הדיווח, ייקרא B2B Connect ויהיה מבוסס על טכנולוגיית הבלוקצ'יין. מטרתו תהיה לקשר בין בנקים באופן ישיר באופן שמעודד שקיפות, מעקב אדוק והתחשבנות מהירה יותר. המוצר פותח על גבי Hyperledger Fabric של IBM, ונמצא בפיתוח כבר כשנתיים לטענתו של קווין פאלן, ראש הפיתוחים העסקיים הבינלאומי של ויזה.

כמובן שגם כאן לא ברור השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, שכן לחברת ויזה תהיה שליטה מוחלטת על קוד התוכנה והמוצר עצמו.

אתר החדשות CCN מאיים בסגירה ובוחן את המשך דרכו בעקבות עדכון גדול של Google

בהודעה דרמטית שפורסמה אתמול, הודיע מייסד האתר ג'ונאס בורצ'גרבינק על סגירתו בעקבות העדכון האחרון של גוגל, אשר הוביל לירידה של 71% בהופעות האתר בחיפושים וכתוצאה מכך ירידה של מעל 90% ברווחיות.

גוגל הוציאו לאחרונה עדכון ששינה משמעותית את האופן בו מדורגים אתרים במנוע החיפוש הבכיר, ואתרים רבים בעולם המטבעות הדיגיטליים נפגעו אף הם, ביניהם CoinDesk ואחרים.

הבוקר פרסם מייסד האתר הודעה נוספת ובה הוא מודה על התמיכה והאהבה שהראתה הקהילה, בצירוף עדכון על כך שכתובת האתר הקודמת – CryptoCoinsNews.com – החלה לעלות בדירוגים כנגד הכתובת של CCN.

טרם ידוע אם זה אומר שהם כבר לא סוגרים, וג'ונאס אף אמר בכנות "זה מבלבל".

מה שבטוח – נעדכן!

מחקר של CoinShares – 74% מכריית ביטקוין נעשית באמצעות אנרגיה מתחדשת

CoinShares היא חברת מחקר והשקעות הפועלת בתחום המטבעות הדיגיטליים מזה תקופה ארוכה. השבוע הוציאה את הדוח החצי השנתי שלה, בו הגיעה למסקנה ש-74% מאנרגיית הכרייה של ביטקוין מיוצרת ע"י אנרגיה מתחדשת.

"במחירים הנוכחיים, הכורה הממוצע הוא רווחי במיוחד, אפילו עם ציוד ישן יותר וספקים יקרים ניתן להשיג תשואה חיובית על ההשקעה", כך לפי הדוח.

בנובמבר 2018 נרשמה הערכה ש-77.8% מכוחות הכרייה נובעים מאנרגיה מתחדשת, כך שמדובר בירידה קטנה מהדוח האחרון. כך או כך, מדובר בנתון מעודד שכן ממוצע השימוש באנרגיה מתחדשת בקרב מדינות הוא 18% בלבד.

לייטקוין מתקרב לחציית הגמול לבלוק – רושם עליות של 35%

בחודש אוגוסט הקרוב מטבע הלייטקוין צפוי להגיע ל"חצייה" השנייה בתולדותיו. החל מאוגוסט, הגמול עבור יצירת בלוק שמקבלים הכורים ייחתך בחצי ויעמוד על 12.5 מטבעות במקום 25 מטבעות.

חצייה היא אירוע מכונן שכן היא מסמלת את הקטנת כמות המטבעות החדשים המצטרפים לסירקולציה וכתוצאה מגבירה את השפעת הביקוש על המחיר.

בעקבות זאת, לייטקוין מוסיף עליה נוספת של 35% בשבוע האחרון בלבד, ומשלים עלייה של מעל 500% מתחילת השנה.

אירועים וחדשות נוספים התרחשו השבוע אך אלו בהחלט היו העיקריים שבהם. אין ספק שהימים שאנו נמצאים בהם מתחילים להזכיר את תחילת שנת 2017, רק שהפעם התשתית ערוכה הרבה יותר, הן הטכנולוגית והן הסובבת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן