שר האוצר במקסיקו מדגיש איסור על קריפטו

גורם בכיר בממשלת מקסיקו חזר ביום שני על איסור השימוש במטבעות דיגיטליים במערכת הפיננסית במדינה.

ארטורו הררה, שר האוצר של מקסיקו, אמר כי מטבעות דיגיטליים הם אינם מטבע חוקי ואינם מיוחסים כמטבעות על פי המסגרת הרגולטורית הנוכחית במדינה.

לפי דבריו שנמסרו במהלך מצגת בפני ה-FATF, כוח המשימה לפעולה פיננסית המהווה קבוצה עולמית נגד הלבנת הון, אמר הררה כי האיסורים הללו לא צפויים להתבטל בטווח הקצר.

ההודעה מגיעה לאחר הצהרתו של המיליארדר ריקרדו סלינאס פליגו ביום ראשון, שציין כי הוא פועל להפוך את בנק אזטקה, אחד הבנקים הגדולים במקסיקו, לבנק הראשון שיקבל קריפטו במדינה. סלינאס הוא יו"ר גרופו סלינאס שהיא חברת האם של הבנק.

הערותיו של הררה לא נקשרו במפורש להתחייבות של סלינאס, אלא הגיעו תוך שעות לאחר הודעתו.

הררה אמר כי משרדו יפרסם הצהרה באורך של כארבעה עמודים המפרטת את עמדת הממשלה.

מקסיקו חוק ביטקוין

בהצהרה משותפת של הבנק המרכזי במקסיקו, משרד האוצר והנציבות הלאומית לבנקאות וניירות ערך צוין כי מטבעות דיגיטליים אינם אמצעי תשלום חוקי ולא מוגדרים כמטבעות במסגרת החוק הנוכחי. בנוסף הזהירו מפני הסיכונים שבשימוש מטבעות דיגיטליים.

איסורים חוזרים ונשנים

שלושת הגופים הללו חזרו על האזהרות שהוציאו בעבר ב-2014, 2017 ו-2019 לגבי סיכונים במטבעות דיגיטליים כצורה של אמצעי תשלום, לשמירה על ערך או ככלי השקעה.

בנוסף, נכתב במסמך כי מוסדות פיננסיים במקסיקו אינם מורשים לעסוק בנכסים דיגיטליים כמו ביטקוין (BTC), את'ר (ETH) ואחרים, זאת "על מנת לשמור על מרחק בריא ביניהם לבין המערכת הפיננסית."

מוסדות פיננסיים המנהלים או מציעים פעולות עם נכסים דיגיטליים ללא אישור, יפרו את התקנות בכפוף לסנקציות החלות, הוסיף הדו"ח.

הביקושים ממשיכים לגדול 

מקסיקו היא המטה של Bitso, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר באמריקה הלטינית. בחודש מאי גייסה החברה 250 מיליון דולר בסבב המימון שלה השלישי שלה והגיעה לשווי של 2.2 מיליארד דולר.

באותו חודש אמר מנכ"ל Bitso, סרג'יו פוגל, בתכנית הטלוויזיה "The First Mover" שהבורסה, שמונה כ-2 מיליון משתמשים, חוותה עלייה חדה בביקושים למטבעות צמודי דולר (סטייבלקוינס).

איסורים כמו בבריטניה?

זמן קצר לאחר הודעת הרשויות הפיננסיות בבריטניה בנוגע להגבלת הפעילות של בורסת בינאנס, לקוחות הבורסה איבדו את היכולת להפקיד ולמשוך פאונדים עם אחת מערכות התשלומים המרכזיות במדינה.

בינאנס מסרה כי ביום שני, כי בפלטפורמה המרכזית שלה ב-Binance.com, האפשרות להוריד את השימוש בפאונד ממערכת התשלומים בשם Faster Payments, כרגע נמצאת "תחת תחזוקה". בינאנס לא אמרה כמה זמן הדבר יימשך והגיבה כי היא נוקטת בגישה של עבודה משותפת עם הרגולטורים והתייחסות לחובת הציות ברצינות רבה.

Faster Payments היא מערכת לעיבוד תשלומים במהירות והיא משמשת כאחד הערוצים החשובים להעברת מטבעות פיאט אל בינאנס וממנה. למרות שהלקוחות עדיין יכולים להעביר תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי, ההשפעה של השבתת המערכת הזו, מורגש.

לאחרונה, אנחנו רואים רגולטורים במספר מדינות, כולל יפן, קנדה וגרמניה מתחילים בצעדי אכיפה של בורסת בינאנס מאחר ואין לה את האישורים הרלוונטים לעסוק בשטחן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן