מיקרוסופט, הייפרלדג’ר והאו”ם משלבים כוחות ליצירת זהות דיגיטלית מבוזרת

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט וחברת הבלוקצ’יין המפורסמת Hyperledger הצטרפו לברית ה-ID2020 – יוזמה ליצירת זהות דיגיטלית מבוססת בלוקצ’יין.

בפורום הכלכלה העולמי שנערך אתמול, ה-22 בינואר, בדאבוס שבשוויץ, הוכרזה הקמתה של הברית אשר חברים בה יחידת המחשוב הבינלאומי של האומות המאוחדות וסוכנות הסיוע Mercy Corps. מטרת הברית היא לשפר את חיי האנשים באמצעות אספקה של זהויות דיגיטליות ניידות.

לפי ההצהרה העיתונאית, הקבוצה עובדת על פיתוח פתרונות תוך התמקדות בשליטה ובעלות של המשתמש על כלל המידע הפרטי שלו, תוך שימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. העובדה שכיום מעל 1.1 מיליארד אנשים לא יכולים להוכיח את זהותם (וכתוצאה מתקשים לקבל הטבות ושירותים) היא זו שעומדת במוקד. המצב שצוין אף מעורר מחדש בעיות רציניות אף יותר, כגון סחר בבני אדם.

היוזמה קיבלה כבר תרומה בסך מיליון דולר מחברת מיקרוסופט, ותרומות נוספות מתאגידים גדולים כגון Accenture ו-Rockefeller Foundation. אקסנטור, אחת מהחברות המובילות את היוזמה, הכריזה על השקעה של מיליון דולר בפסגת ה-ID2020 בקיץ שעבר בניו יורק.

זהות דיגיטלית
קרדיט: AID:Tech

דיוויד טריט, מנהל מחלקת הבלוקצ’יין ב-Accenture אמר:

“זהות דיגיטלית מבוזרת אשר נמצאת בשליטת המשתמש מחזיקה בפוטנציאל להציג הזדמנויות כלכליות חדשות לפליטים ולמיעוטי יכולת נוספים, ובמקביל משפרת את חיי אלו שמנסים לנווט במרחב הסייבר בצורה בטוחה ופרטית.”

בנוסף, ההצהרה העיתונאית הסבירה שהזהות הדיגיטלית, אשר תהיה בשליטת המשתמש, תכלול מסמכים ממשלתיים של זהות חוקית ותאפשר תהליך אימות חלק עבור אנשים ומוסדות.

“אנו בונים אקו-סיסטם של שותפים אשר מחויבים לפעול ללא גבולות לאומיים או תאגידיים, על מנת להתמודד עם האתגר הזה” אמר דקוטה גרונר, המנהל התפעולי של ברית ID2020.

ביוני האחרון, מיקרסופט ואקסנטור כבר שיחררו אב-טיפוס עבור ID2020 אשר מתופעל על גרסה פרטית של הבלוקצ’יין של את’ריום.

תורגם במקור מ-Coindesk 

 

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!