מנכ”ל מיקרוסטרטג’י: “לעולם לא נמכור את הביטקוין שלנו”

צניחת המחיר של ביטקוין עוררה שאלות רבות בנוגע ליכולת של מחזיקת הביטקוין הגדולה ביותר להעמיד ערבות כנגד ההלוואות שלה
מייקל סיילור לא מוכר את הביטקוין

מייסד ומנכ”ל חברת תוכנת הבינה העסקית מיקרוסטרטג’י (MicroStrategy) מייקל סיילור צייץ בחשבון הטוויטר שלו אתמול (ג’) וניסה להבהיר את משמעות התחייבויות החברה ביחס להלוואות מגובות הביטקוין שלה.

מיקרוסטרטג’י נחשבת לאחת מהחברות הגדולות בתחום הבינה העסקית והיא חברה ציבורית שנסחרת בנאסדק. החברה רוכשת ביטקוין בכמויות גדולות מאז אוגוסט 2020 – כשהודיעה על רכישת הביטקוין הראשונה שלה בגובה 250 מיליון דולר.

“למיקרוסטרטג’י יש הלוואה בהחזר קבוע של 205 מיליון דולר והיא צריכה לשמור על 410 מיליון דולר בטוחות”, אמר סיילור. בהקשר למצגת המשקיעים ברבעון הראשון של החברה שלו, סיילור ציין שמתוך 129,218 מטבעות הביטקוין (BTC) של החברה, 115,109 מהם (או יותר מ-3 מיליארד דולר במחירים נוכחיים) נותרו לא משועבדים.

בהמשך לדבריו, סיילור ציין כי מחיר הביטקוין יצטרך לרדת עד ל-3,562 דולר לפני שלחברה יגמרו ערבויות הקריפטו שלה כדי להתחייב להלוואותיה, וגם אם ביטקוין יגיע למחיר זה, החברה יכולה להעמיד בטחונות מסוג אחר. המשמעות של דבריו היא שתיאורטית אין כמעט מחיר נמוך מספיק שבו מיקרוסטרטג’י תצטרך חמכור ביטקוין בכפייה ולהנזיל את נכסיה.

הירידה החדה בשוק הקריפטו – שאמש סחפה את הביטקוין מתחת ל-30,000 דולר בפעם הראשונה מאז יולי 2021 – עוררה עניין רב סביב הנושא.

בשיחת ועידה של החברה בשבוע שעבר, אמר סמנכ”ל הכספים היוצא, פונג לה, שמחיר של 21,000 דולר למטבע הוא קריטי מאחר ובמחיר הזה תצטרך החברה להעמיד בטוחות נוספות לאחת מההלוואות שלה. עם זאת, נראה שהציוץ והמצגת של סיילור מבהירים שלחברה יש לעת עתה כמות עצומה של ביטקוין שלא משועבד כבטוחה נוספת.

מניית MSTR צונחת

בצל הספקות הרבים והירידות החדות, מניית החברה (MSTR) צנחה אתמול בכמעט 26% לצד מחיר הביטקוין. נכון לכתיבת מילים אלו נסחרת מנית החברה במחיר של 225 דולר, כ-84% מתחת לשיא כל הזמנים שקבעה בחודש פברואר 2021 – כשנסחרה במחיר של 1315 דולר למניה.

לסיכום

כמעט כל מי שמתעניין בתחום המטבעות הדיגיטליים, מכיר את מייקל סיילור ואת חזונו. ונכון לעכשיו, הגיע רגע מבחן העמידות של הדרך בה בחר – ללכת אול-אין (All In) על ביטקוין.

מצד אחד, האסטרטגיה והדרך בה סיילור פועל היא מתוחכמת – לקיחת הלוואות ארוכות טווח לטובת רכישות קבועות של ביטקוין שבעיניו היא המהות האמיתית של ביטקוין ככסף קשה אל מול כסף הפיאט הזול שהולך ונשחק עם הזמן. אך מצד שני, הגענו לרגע המבחן בו תמדד עמידות החברה והאסטרטגיה שלה במצבי קיצון.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים.
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

עדיין לא הצטרפתם למהפכת הקריפטו? הצטרפו עוד היום לקורס ולקהילת המסחר וההשקעה המקצועיים שלנו!

הצטרפו עוד היום לקורס ולקהילת המסחר וההשקעה המקצועיים שלנו