משה חוגג: “נעקצתי בעסקת קניית מטבע דיגיטלי”

הבוקר, יום שלישי, נפתח בסערה עבור מנכ”ל חברת הטלפון-בלוקצ’יין הראשון Sirin Labs ובעלי בית”ר ירושלים – משה חוגג. בפוסט בקבוצת הפייסבוק של קהילת הביטקוין הישראלית, התוודה חוגג כי נעקץ בסכום לא ידוע בבואו להשקיע במטבע דיגיטלי חדש שהונפק לאחרונה.

עולם המטבעות הדיגיטליים ממשיך להפתיע בממדי העקיצות וההונאות שמאפיינות אותו, וכעת גם מגיע לדמות ישראלית מוכרת במיוחד בתעשייה – משה חוגג. חוגג, הוא היזם והמנכ”ל של חברת Sirin Labs, אשר גייסה מעל 150 מיליון דולר לטובת יצירת טלפון חכם מאובטח המיועד לשימוש במטבעות דיגיטליים ואפליקציות מבוזרות. בנוסף, לאחרונה רכש חוגג את קבוצת הכדורגל בית”ר ירושלים.

בפוסט שפרסם הבוקר בקבוצת הפייסבוק “ביטקוין – הקהילה הישראלית” מזהיר משה חוגג מעקיצה שחווה אתמול, כאשר ניסה לרכוש את המטבע הדיגיטלי גרין (GRIN). על פי הפוסט, מדובר בסכום משמעותי שנגנב. חוגג חיפש מוכר גדול של המטבע באמצעות אדם ידוע שהוא מחשיב כאמין, והגיע כך לכורה של המטבע (אדם אשר משקיע כוחות חישוב בכדי לייצר מן המטבע הדיגיטלי החדש). המוכר המליץ על נאמן, ומי שחוגג הגדיר כאמין המליץ על הנאמן גם כן.משה חוגג

כך, כאשר גם המוכר וגם הנאמן שותפים לקנוניה, הצליחו השניים לעקוץ מטבעות ביטקוין מידי חוגג. העסקה, לפי חוגג, אורגנה דרך אפליקציית המסרים ‘טלגרם’. בכדי לרכוש את אמונו, “המוכר” העביר לו תחילה מטבע לבדיקה, כדי להוכיח שברשותו מטבעות. לאחר שעשה זאת, חוגג העביר את מטבעות הביטקוין ל”נאמן” וברגע שהגיעו אליו – השניים נעלמו כלא היו.

בתגובות לפוסט הביע תקווה אחד המגיבים שלא מדובר בהפסד גדול מדי, ועל כך ענה חוגג ש”גדול זה עניין יחסי, אבל כאחד שמעריך כסף זה בהחלט סכום גדול לצערי”.

היזהרו מהונאות

עולם המטבעות הדיגיטליים עדיין צעיר במיוחד, ובעוד שככל שהזמן עובר ההזדמנויות להונאות פוחתות והמשקיעים מתבגרים, מדובר כאן בהוכחה שעדיין ניתן ליפול להונאה. לכן, זכרו לבצע מחקר מעמיק בטרם אתם מבצעים רכישה של מטבע דיגיטלי כזה או אחר, והימנעו מעסקאות מפוקפקות באפליקציות מסרים.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

3 תגובות

  1. אני מופתע ממשה. במספר קבוצות בטלגרם הזהירו שם לא להשקיע במטבע grin כי יש חדש להונאה.

    1. החשד מהונאות הוא בעיקר מהונאות “פישינג” כפי שחווה חוגג, כלומר שמטעים אותך ישירות.
      למיטב ידיעתי, אין חשש ש-Grin הינו מטבע שנוצר כהונאה, אלא להפך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!