מסתמן: פרשת פיצויי הנושים של Mt. Gox מתקרבת לסיומה

על פי גורמים רשמיים בפרשה: משתמשים אשר איבדו את כספיהם בזירת המסחר לפני כ-7 שנים צפויים לקבל פיצויים בקרוב
mt gox

הנושים של זירת המסחר לשעבר Mt.Gox, מתקרבים אל היום שיקבלו פיצויים. נובואקי קוביאשי, הנאמן על פיקוח תוכנית השיקום של Mt.Gox, רמז באוקטובר שבקרוב המשתמשים אשר הגישו תלונה רשמית יוכלו לקבל את כספם בחזרה.

בית המשפט ביפן אישר סופית שעל זירת המסחר לפצות את הנושים. על פי מסמך רשמי מהנאמן, תוכנית השיקום אשר הוגשה לראשונה בבית המשפט המחוזי של טוקיו בחודש פברואר והיא עכשיו "סופית ומחייבת."

סוף פסוק?

אישור תוכנית השיקום בבית המשפט אמור להיות אחד מהצעדים האחרונים בתהליך אשר החל בשנת 2018 מעצומה של משתמשי Mt.Gox אשר איבדו את כספם. קוביאשי אמר שיצרו קשר עם הנושים בנוגע לפרטי הזמנים המדויקים, ההליכים וגובה סכום הפיצויים. 

על פי הודעתו, הנושים יצטרכו לרשום את פרטי חשבון הבנק שלהם באתר כדי לקבל את הפיצויים, אף על פי שלא ברור אם הכסף יועבר בביטקוין, בכסף פיאט או בשילוב של שניהם. אף על פי שנרמז כי הכספים ישלחו בהקדם, חלק מהנושים מדווחים על תקשורת לא עקבית עם הנאמן ושעדיין לא קיבלו שום עדכון על כך שהם בקרוב צפויים לקבל את הפיצויים.

מאות אלפי מטבעות ביטקוין "נעלמו"

זירת המסחר Mt.Gox הוקמה ביולי 2010, ותוך זמן קצר הפכה לזירת המסחר המובילה בעולם למסחר בביטקוין באותה התקופה. למעלה מ-70% מכל טרנזקציות הביטקוין בעולם עברו בה. במרץ 2011 זירת המסחר נרכשה על ידי מארק קרפלס אשר התגורר ביפן.

בשנת 2014 זירת המסחר הודיעה שכ-850,000 מטבעות ביטקוין השייכים לכ-24,000 לקוחות ולחברה עצמה נעלמו וככל הנראה נגנבו. אף על פי שכ-200,000 מטבעות ביטקוין נמצאו מאז, הראיות כיום מצביעות על כך שרוב המטבעות האבודים נגנבו מהארנק החם של זירת המסחר החל משנת 2011, מספר חודשים לאחר שהוחלפו בעלי החברה. 

בעקבות איבוד הכספים, בפברואר 2014, זירת המסחר הפסיקה לספק את שירותי המסחר, סגרה את האתר והגישה בקשה לפשיטת רגל.

אם נתייחס רק אל 650,000 המטבעות "האבודים", במחיר הביטקוין של 60,000 דולר מדובר על שווי של כ-39 מיליארד דולר. על פי מסמכים קודמים, הנאמן קוביאשי מחזיק רק כ-140,000 מטבעות ביטקוין ובנוסף מזומן ומטבעות ביטקוין קאש. 

בעקבות העלייה הגדולה בערך של ביטקוין, כל פיצוי אשר יסופק לא יוכל אפילו להתקרב להחזיר לנושים את כמות מטבעות הביטקוין אשר אבדו להם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן