מאסק רוכש את טוויטר: דוג'קוין מזנק 38% ביממה

טוויטר, פלטפורמת המיקרו בלוגינג והרשת החברתית, קיבלה את הצעתו של המיליארדר אילון מאסק לרכוש את החברה במחיר של 44 מיליארד דולר.
מאסק טוויטר ודוג'קוין

מאסק, המייסד והמנכ"ל של יצרנית הרכב טסלה (Tesla) וחברת החלל ספייס אקס (SpaceX), חשף בתחילת החודש כי ברשותו 9.2% מהמניות של טוויטר, בשווי 2.89 מיליארד דולר.

מאסק הוסיף וטען כי הרשת החברתית אינה נצמדת לכללי חופש הביטוי ולכן פוגעת ביסודות הדמוקרטיה ובכך רמז על כוונתו לחולל בה שינויים. מאסק תכנן להצטרף לדירקטוריון של טוויטר כמי שמחזיק בכמות המניות הגדולה ביותר שלה, אך בהמשך חזר בו וגילה את כוונותיו לרכוש את החברה כולה ולהפוך אותה לפרטית, מה שגרם למטבע דוג'קוין (DOGE) לזנק עשרות אחוזים בזמן קצר.

מאבק של הורדת ידיים

דירקטוריון החברה לא הסכים לאשר למאסק לרכוש יותר מ-15% ממניותיה ואף ביקש להשתמש בהגנת גלולת הרעל (Poison pill defense) – מהלך שנועד למנוע ניסיון השתלטות עוינת על חברה באמצעות מתן הנחה לבעלי המניות הקיימים לצורך רכישת מניות של החברה במחיר מוזל והפיכתה לפחות אטרקטיבית בעיניי הרוכש הפוטנציאלי.

בתגובה הגיש מאסק בקשה לרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) והציע לקנות מניות ישירות מבעלי המניות של טוויטר במחיר של 54.2 דולר למניה. על רקע מהלך זה הסיר דירקטוריון טוויטר את התנגדותו וקיבל את הצעתו של מאסק.

מחיר המניה

אתמול (יום שני) עלה מחיר המניה של טוויטר בכ-5.5% עד למחיר של 51.63 דולר, שבו נעצר המסחר לאור החדשות על רכישת החברה. התברר כי ההצעה של מאסק לרכישת החברה במחיר של 54.2 דולר למניה מבטאת פרמיה של כ-38% ביחס למחיר המניה של טוויטר עם סגירת המסחר ב-1/4/22, יום לפני שמאסק גילה את העניין שלו בטוויטר כאשר הודיע שהוא מחזיק ב-9.2% ממניותיה.

הצהרת הכוונות של מאסק

בהתייחסו לעסקת הענק אמר מאסק: "חופש ביטוי הוא אבן היסוד לדמוקרטיה מתפקדת וטוויטר הוא כיכר העיר הדיגיטלית שבה נושאים חיוניים לעתיד האנושות עולים לדיון. אני רוצה להפוך את טוויטר לטובה יותר מאי פעם על ידי העשרת המוצר בפיצ'רים חדשים (בין השאר הוספת אפשרות לעריכת ציוצים), הפיכת האלגוריתם לקוד פתוח כדי להגביר אמון, הכנעת הבוטים המייצרים ספאם ואימות של כל המשתמשים (כלומר אימות העובדה שמשתמש הוא אנושי ולא בוט)."מאסק הוסיף: "לטוויטר יש פוטנציאל אדיר ואני מצפה לעבודה משותפת עם החברה ועם הקהילה כדי לאפשר למשתמשים למצות את הפוטנציאל הזה."

תגובות מובילות

ברט טיילור (Bret Taylor), חבר דירקטוריון בטוויטר, אמר: "הדירקטוריון של טוויטר קיים תהליך מעמיק ומחושב כדי להעריך את ההצעה של אילון מאסק, עם דגש על בחינת הערך, הוודאות וההיבט הפיננסי. אנו מאמינים שזהו הצעד הנכון ביותר עבור בעלי המניות של החברה."

ג'ק דורסי (Jack Dorsey), מייסד טוויטר והמנכ"ל שלה לשעבר, שיבח את העסקה ואמר כי רכישת החברה על ידי מאסק היא הפתרון היחיד. לדבריו, הבעיה העיקרית של טוויטר היתה העובדה שהיא נמצאה בבעלות וול סטריט והיתה כבולה למודל העסקי של פרסום ולכן הצעד הראשון בדרך לשינוי הוא לקחת את החברה חזרה מידיה של וול סטריט.

דורסי הוסיף כי אינו חושב שזה נכון שאדם מסוים יחזיק בבעלות הבלעדית על טוויטר וינהל אותה לבד. טוויטר אמורה להיות פרוטוקול הפועל למען טובת הכלל. אך מאחר ובכל זאת מדובר בחברה, מאסק הוא היחיד שיוכל להוביל אותה למימוש החזון המקורי שלה.

דוג'קוין מזנק

בתגובה לעסקת הרכישה של טוויטר על ידי אילון מאסק, המטבע הדיגיטלי דוג'קוין (DOGE) השלים עליה של למעלה מ-38% בפחות מיומיים ממחיר של 0.12 דולר אל עבר 0.17 דולר ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר במחיר של 0.164 דולר.

נראה כי הערכת המשקיעים היא שחיבתו של מאסק למטבע תשפיע על האפשרות שדוג'קוין יתקבל כאמצעי תשלום למנוי הפרימיום של טוויטר כפי שנרמז על ידי מאסק.


למטבע יש היסטוריה של תנודתיות מחיר שהולכת יד ביד עם הציוצים של מאסק. דוגמה לכך ניתן היה לראות בדצמבר 2021, כאשר
מחיר הדוג'קוין זינק ב-33% לאחר שמאסק צייץ על כוונתו לאפשר לטסלה לקבל תשלומים במטבע זה. כעת נותר להמתין ולראות באיזו מידה יממש אילון מאסק את הבטחותיו ותוכניותיו ומה תהיה השפעתן על טוויטר ועל המטבע הדיגיטלי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן