נקסו (Nexo) – המדריך המלא לפלטפורמת ההלוואות

נקסו (Nexo) היא פלטפורמת הלוואות מבוססת קריפטו שהוקמה בשנת 2017, ע"י קוסטה קנצ'ב, גאורגי שוליי, ואסיל פטרוב ואנטוני טרנצ'ב. מייסדי נקסו מגיעים עם רקע וניסיון בפוליטיקה, בנקאות, קידום ואוטומציה של מסחר באינטרנט וכישורי ניהול ופיתוח מערכות תוכנה.

נקסו מנוהלת ע"י חברת האם האירופאית Credissimo. קרדיסימו הינה חברה למתן שירותים פיננסים אשר הוקמה בשנת 2007. 

כיום נקסו מנהלת נכסים דיגיטליים בשווי של מעל 5 מיליארד דולר עבור למעלה ממיליון משתמשים.

מה היא פלטפורמת הלוואות מבוססת קריפטו?

פלטפורמת הלוואות מבוססת מטבעות דיגיטליים (קריפטו) מספקת שני שירותים עיקריים – האחד הפקדת מטבעות דיגיטליים כדי לצבור ריבית, והשני – הפקדת מטבעות דיגיטליים כדי לקחת הלוואה במטבע אחר. 

פלטפורמות אלו עובדות על בסיס משכון המטבעות. כלומר, כאשר אנחנו רוצים לקחת הלוואה אנחנו למעשה מפקידים את המטבעות שלנו כבטחונות (ערובה), והפלטפורמה מעניקה לנו הלוואה בסך אחוז מסוים משווי המטבעות הממושכנים.

נקסו מפורסמת בתור הראשונה שנתנה הלוואה עבור רכישת בית (משכנתא). בנובמבר 2018 יזם הקריפטו ברוק פירס, רכש בית ב-1.2 מיליון דולר. את הכסף הוא קיבל מפלטפורמת ההלוואות נקסו, לאחר שהפקיד בה ביטקוין בשווי של כ-3 מיליון דולר.

האבטחה של נקסו

נכון לכתיבת שורות אלו, לא ידוע על שום פריצות או הונאות מאז שנקסו הוקמה. עובדה זו מבססת את האמינות של הפלטפורמה. רוב הפלטפורמות המתחרות לא יכולות להציג ותק משמעותי בתחום.

נקסו משתמשת בשירותיה של BitGo, חברה מפוקחת בארה"ב השומרת בנאמנות על נכסים דיגיטליים המופקדים ברשותה על-ידי נקסו. המפתחות הפרטיים שנקסו מעבירה ל-BitGo מועברים לאחסון קר ברמה גבוהה וכוללים ביטוח עד 100 מיליון דולר.

החברה מעניקה הלוואות רק בשווי נמוך משמעותית מהנכסים המופקדים אצלה, ובכך שומרת על ניהול הסיכון בצד הבטוח של המטבע. החברה מגנה על עצמה גם בפני תנודתיות גבוהה בשוק הקריפטו, וגם במקרה של אי החזרת הלוואות. בנוסף, נקסו מתגאה בעמידה בתקנים ורגולציות.

עמלות בנקסו

הפלטפורמה לא גובה עמלות ניהול ותחזוקה. ניתן להפקיד מטבעות דיגיטליים, לקבל עליהם ריבית ולמשוך אותם ללא עמלות מצד נקסו. למרות שאין עמלות, עלויות המשיכה יכולות להשתנות, ואף להיות גבוהות, בהתאם לעלות הטרנסקציה של הבלוקצ'יין של המטבע אותו רוצים למשוך.

אין מינימום הפקדה כדי להתחיל לקבל ריבית בנקסו. יש מינימום משיכה וזה משתנה בהתאם לסוג המטבע. 

ריביות בנקסו

ניתן להפקיד ולקבל ריביות על כ-20 מטבעות מסוגים שונים, כולל ביטקוין, אתריום, יורו, פאונד, טרון, USDC ועוד. 

הריביות בנקסו מופיעות כל יום מחדש בחשבון. ניתן לקבל את הריבית במטבע המופקד או במטבע הייחודי של נקסו. 

כמו כן, הן מתחילות ב-4% לשנה, ויכולות להגיע עד ל-12% ריבית שנתית כשבוחרים לקבל את הריבית במטבע הדיגיטלי NEXO, שהושק ע"י החברה. 

מדרגות ריבית בנקסו

הריביות מושפעות מהיחס של מטבעות NEXO המוחזקים בחשבון. ככל שאחוז המטבעות NEXO שבחשבון גדול יותר, כך הריבית על פקדונות גבוהה יותר והריבית על הלוואות נמוכה יותר. 

אם רוצים לקבל את הריבית הכי גבוה בפלטפורמה יש להחזיק מעל 10% מהשווי של הנכסים במטבע של נקסו ולקבל את הריבית במטבע זה. את הפירוט המלא ניתן לראות בתמונה הבאה, כאשר +2% ריבית מתקבלת כאשר בוחרים לקבל את הריבית במטבע NEXO ולא במטבע המופקד.

מקור: Nexo.io

בנוסף לריביות גבוהות יותר, מחזיקי הטוקן NEXO יקבלו דיבידנדים מהחברה. בדומה להחזקת מניות חברה, נקסו מחלקים 30% מהרווחים של החברה למחזיקי המטבע NEXO על פי כמות המטבעות שברשותם.

היתרונות של נקסו

  • עד 12% ריבית על מטבעות דיגיטליים ומטבעות פיאט
  • אפשרויות אבטחה מתקדמות
  • הריבית מצטברת באופן יומי ולא נדרש זמן המתנה כמו בפלטפורמות אחרות

החסרונות של נקסו

  • לא ניתן למכור ולקנות מטבעות ישירות מהפלטפורמה (אלא רק להמיר בין המטבעות הנתמכים)
  • כדי לקבל את הריביות הגבוהות חייבים להחזיק כמות יחסית גבוהה של המטבע של החברה ולקבל את הריבית במטבע זה 
  • הביטוח מכסה רק 100 מיליון דולר מנכסי החברה

 

מדריך שימוש בפלטפורמת נקסו (Nexo)

היכנסו לאתר הרשמי של נקסו כדי לפתוח חשבון חדש. 

הוסיפו את כתובת האימייל שלכם ובחרו סיסמה חזקה. שמרו את הסיסמה במקום בטוח.

יש לבצע את הפאזל שמוודא שאתם לא רובוט, ולאחר מכן לאשר את פתיחת החשבון מהאימייל שלכם. 

לחצו על הכפתור תכלת כדי להכנס לחשבון החדש שלכם.

תתחדשו, אתם בחשבון נקסו החדש שלכם! 

בעמוד הראשי תוכלו לבחור להפקיד מטבעות, לקחת הלוואה, לצפות בהיסטורית הטרנסקציות שלכם ועוד.

השלב הראשון הוא להפעיל את האימות הדו-שלבי כדי לאבטח את החשבון שלכם בשכבת הגנה נוספת, ולאחר מכן תוכלו להפקיד כסף בחשבון ולהתחיל לצבור ריבית. 

כדי להפעיל את האימות הדו-שלבי יש ללחוץ על הכפתור בפינה הימנית העליונה עם הדמות, ואז ללחוץ בתת-התפריט על הכפתור אבטחה (Security). 

בתחתית עמוד האבטחה נלחץ על Enable מתחת לטקסט Two-Factor Authentication.

עכשיו תגיעו לעמוד שיציג בפניכם קוד QR אותו יש לסרוק עם אפליקציה לאימות דו שלבי כמו Google Authenticator. כאשר אתם סורקים את הקוד, האפליקציה תתחבר עם החשבון ותייצר קוד מתחלף כל מספר שניות אותו יש להכניס בכל פעם שרוצים להתחבר לחשבון נקסו.

עכשיו אפשר להתקדם בצורה יותר בטוחה. 

כדי להפקיד את המטבע המבוקש פשוט נלחץ על הכפתור TOP UP בשורה המתאימה. בצילומי המסך הבאים נדגים על אתריום. 

עכשיו יופיע עמוד עם כתובת ארנק האתריום. ניתן להעתיק את הכתובת על ידי לחיצה על כפתור העתקה.

לכתובת זו עלינו לשלוח את המטבעות שנרצה להפקיד בנקסו. לאחר השליחה יש להמתין מספר דקות עד שהמטבעות יגיעו לחשבון (שימו לב לעלויות הכרוכות בשליחה ומשיכה של מטבעות מרשת אתריום, בשל עמלות הרשת הגבוהות).

באופן דומה כאשר תרצו למשוך את הכסף, לחצו על הכפתור Withdraw בשורת המטבע שתרצו למשוך, והכניסו לשם את הכתובת המתאימה למשיכה.

*תמיד יש לוודא שהכתובת מדויקת ותואמת את הגרסה המעודכנת. לפעמים העברות בין ארנקים, זירות מסחר ופלטפורמות שונות לא תומכים באותן כתובות ויש לוודא זאת לפני ביצוע ההעברה עבור כל מטבע.

לסיכום

נקסו היא אחת הפלטפורמות המובילות בתחום ההלוואות במטבעות דיגיטליים. הניסיון הרב של החברה מחזקת את האמינות של נקסו.

נקסו היא הפלטפורמה יחסית נוחה וקלה לשימוש, ולעומת פלטפורמות דומות אחרות, הריביות שלה מופקדות בחשבון על בסיס יומי.

נראה שאפשר לבטוח בנקסו כפלטפורמה אמינה, אך תמיד כדאי לזכור שכאשר אנחנו מעבירים את הנכסים הדיגיטליים שלנו לארנק של מישהו אחר, אנחנו מאבדים את השליטה על המפתחות הפרטיים ותלויים במערכת שאליה העברנו את המטבעות.

יותר ויותר אנשים מעדיפים שאחוז מסוים מהמטבעות הדיגיטליים שלהם יצברו ריבית. אך ההמלצה גם כאן היא לא להעביר סכומים יותר גבוהים ממה שמוכנים לאבד.

בסופו של דבר, ארנק קר המגובה ומאובטח בצורה מיטבית הוא הדרך הכי בטוחה לשמור על המטבעות הדיגיטליים שלכם.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן