המפקח על המטבע בארה”ב: “אין כוונה להוציא את ביטקוין מחוץ לחוק”

בריאן ברוקס ביטקוין

אחד מהחששות הגדולים של משתמשי ביטקוין הוא שממשלות גדולות יבחרו להילחם בו ויוציאו אותו מחוץ לחוק.

בריאיון ל-CNBC שהתקיים היום בשעות הבוקר (שעון ארה”ב) הפחית בריאן ברוקס, ראש משרד הפיקוח על הדולר האמריקני במשרד האוצר, את חששותיהם.

“אין כוונה להוציא את ביטקוין מחוץ לחוק”, הוא אמר והוסיף: “זה [הרגולציה] הולך להיות הרבה פחות גרוע ממה שאנשים דואגים שזה יהיה”.

שמועות על רגולציות חדשות

לפני כשבועיים צייץ מנכ”ל בורסת קוינבייס האמריקנית, בריאן ארמסטרונג, סדרה של ציוצים שעוסקת בשמועות שלכאורה הגיעו לאזניו. על פיהן, לקראת סוף הכהונה של טראמפ יוצגו רגולציות חדשות על מוסדות שמנהלים מטבעות דיגיטליים ללקוחותיהם, על מנת לאפשר מעקב נרחב יותר על העברות של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים.

בריאן ארמסטרונג

כשנשאל על כך ברוקס, שהינו גם בכיר לשעבר בבורסה, הבהיר ברוקס שהם “מאד ממוקדים בלעשות את זה [הרגולציה] נכון, ומאד ממוקדים שלא להרוג את זה [החדשנות שבביטקוין]. אך באותה מידה חשוב מאד שנפתח את הרשתות שמאחורי ביטקוין ומטבעות נוספים באופן שיאפשר לנו למנוע הלבנות הון ומימון טרור.”

במילים אחרות, סירב לתת תשובה חד משמעית, אך הוסיף “יש כאן איזון – והוא הולך לעבוד טוב עבור כולם”.

עם זאת, ברוקס הוסיף כי “אנחנו הולכים לראות חדשות טובות עבור מטבעות דיגיטליים עד סוף כהונת טראמפ”, כשהוא מתייחס לבהירות רגולטורית סביב מטבעות דיגיטליים ובנקים שהולכים לתמוך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

“האימוץ של ביטקוין גדול מדי בשביל לעצור אותו”

המועמד לנשיאות ביידן הצהיר השבוע כי ימנה את ג’נט יילן לשרת האוצר האמריקנית. יילן התבטאה בעבר נגד ביטקוין וידוע כי היא לא מעריצה של המטבע.

כשנשאל על כך ברוקס, הוא אמר:

“הנה החלק המצחיק על אמריקה: מה שמשנה יותר ממה שהנשיא או שר האוצר רוצים, הוא מה שאנשים רוצים. זכרי, יושבי ראש איגודי המוניות בארה”ב שנאו את המוניות השיתופיות של אובר ועשו כל שביכולתם להילחם בה, אך האמריקנים רצו את זה. אותו דבר קורה עם ביטקוין. הגענו לנקודה בה האימוץ של ביטקוין גדול מדי, הטכנולוגיה חשובה מדי, והצורך במטבע ובאמצעי לשמירה על ערך חשוב מדי – אז אני לא דואג לגבי זה.”

בשבועות האחרונים הקולות החיוביים כלפי ביטקוין ממשיכים לגבור. האחרונים שבהם הגיעו מחבר הקונגרס וורן דיווידסון שאמר כי “ביטקוין שינה את העולם והגיע הזמן שוושינגטון תסתכל”, וחברת הסנאט סינתיה לומיס שהוסיפה כי היא “רוצה לעזור לחבריי לסנאט להבין את ביטקוין… המטבע שלנו מאבד מערכו כחלק מהאופן שבו מעוצב ובנוי, בערך ב-2% בשנה, וכך כח הקנייה שלו יורד כל שנה. ביטקוין לא עושה את זה.”

אליהם הצטרף גם לארי פינק, מנכ”ל מנהלת הנכסים הגדולה בעולם BlackRock, שאמר השבוע בשיחה עם יו”ר הבנק המרכזי באנגליה לשעבר מארק קרני כי “ביטקוין עשוי לשמש כנכס גלובלי” וכי “מטבעות דיגיטליים מהווים איום על מעמד הדולר בעולם.”

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!