[דעה] תקופת איסוף מטבעות נוספת לפנינו

דור שחר, אנליסט שמנתח את פעילות הבלוקצ'יין, בטור אורח שמסביר מדוע למרות הטרנד הדובי, הוא מצפה לעליות
בלוקצ'יין

בסקירת השוק האחרונה, ניתחתי את המידע מהבלוקצ׳יין שהיה נראה יציב בניגוד לתנודתיות המחיר. בסקירת שוק זו אמשיך להעריך מה מספר לנו המידע מהבלוקצ'יין על עתיד מחירו של ביטקוין.

ניתוח בלוקציין

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

במהלך השבועיים האחרונים ראינו ירידה במחיר מאזור ה-$45,000 למטבע ל-$40,000. כאשר עודי כותב המחיר חוזר מעלה לאזור ה-$44,000. 

המחיר הושפע מאירועים מאקרו-אקונומיים שהביאו למספר אירועי סגירת פוזיציות לונג (Long Liquidations) שהחלישו את המחיר עוד יותר. 

ניתן לראות זאת בסכום פוזיציות לונג של חוזים עתידיים שנסגרו.

ניתוח בלוקציין

מעבר לשוק הנגזרים שבו נגעתי במעט למעלה, והוא זה שמשפיע על המחיר בעיקר לטווח הקצר, נסתכל על התנהגותם של מחזיקים לטווח ארוך, אלו המחזיקים מטבעות עם למעלה מ-155 ימי מטבע שהתמריץ שלהם למכור נמוך. 

ניתוח בלוקציין

ניתן לראות כי מחזיקים לטווח ארוך המשיכו לקנות לאורך השבועיים האחרונים, אירוע שכזה מסמל שאיסוף המטבעות שלהם אינו זמני ושיכול להיות שתקופת איסוף מטבעות (Accumulation Period) נוספת לפנינו. תקופה שכזאת מתרחשת לרב ביחד עם ירידת מחירים.

באותה הנשימה, חשוב לציין כי מחזיקים לטווח ארוך לא מתרגשים מירידות המחירים וקונים מטבעות, מה שמעיד על ביטחון לגבי הטווח הארוך.

על מנת לסבר את האוזן, אירוע דובי לגבי הטווח הארוך היה אם מחזיקים לטווח ארוך היו ממשיכים למכור / חוזרים למכור יחד עם ירידת המחירים.

בנוסף לאספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך המוצגת למעלה, נסתכל על שינוי של ה-30 ימים האחרונים של האספקה המוחזקת על ידיהם. 

ניתוח בלוקציין
ניתן לראות כי השינוי הפך לחיובי, כלומר מחזיקים לטווח ארוך חוזרים לאסוף מטבעות, יש לציין כי שינוי 30 הימים באספקה שלהם לא הפך חיובי כבר חודשיים, מאז שיא ה- $69,000. דבר ששוב, מעיד על חיוביות לגבי הטווח הארוך אך דוביות לגבי הטווח הקצר.


אמשיך למדד שיצרתי הנקרא ׳יחס חיות למחיר ממומש׳ (Realized Price-to-Liveliness Ratio).

מזכיר שהמדד מספק אינדיקציות על נקודות תמיכה והתנגדות של הטרנד הרחב (Macro trend), סימנים ראשונים לשוק דובי ואישור על תחילתו של שוק שורי.

ניתוח בלוקציין

המדד הצליח לזהות את השפל של יולי, מהסתכלות עליו ניתן לראות כי המחיר קרוב אליו מאוד, ולדעתי ישנם שתי התרחשויות אפשריות.

  1. המחיר ירד, מעט מתחת למדד ויחזור לעלות כפי שעשה בשפל של יולי.
  2. המחיר מהנקודה הנוכחית יעלה מעלה ויתחיל מגמת עלייה חדשה.

חשוב לציין, שבירה מתחת למדד מספקת אינדיקציה ראשונית ששוק דובי מתחיל. נרצה לשים עין ולוודא שזה לא מתרחש. 

אסיים את הסקירה הנוכחית עם מדד הנקרא ׳תרדמה מותאם ישויות׳ (Entity-Adjusted Dormancy), שמספק את המחיר הממוצע של ימי המטבע שנהרסו לכל מטבע שהועבר.

תזכורת, שימי מטבע רבים נהרסים הדבר מעיד על כך שמחזיקים לטווח ארוך מוכרים את המטבעות שלהם (מטבעות שהוחזקו לאורך זמן וצברו המון ימי מטבע). 

ניתוח בלוקציין

ניתן לראות בבירור כי פחות ופחות ימי מטבע נהרסים לאורך החודשיים האחרונים, דבר המחזק את הרעיון כי מטבעות המועברים ברשת בתקופה זאת הם בעיקר של משתתפי שוק חדשים ולא מנוסים ושל סוחרים וספקולנטים.

מסקנות סיום

אני מאמין כי המחיר של ביטקוין לאורך החודשיים האחרונים וספציפית של השבועיים האחרונים לא משאיר אותכם אופטימיים. אך לאורך תקופה ממושכת המידע מהבלוקצ׳׳ין נשאר חיובי ומספק אינדיקציות שוריות. אני נשאר שורי וחושב שתקופת הירידות הנוכחית מכינה אותנו לקראת השוק השורי הבא, מה שהמידע מבלוקצ׳יין כבר המון זמן מספר לנו שיגיע. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן