[דעה] כנס קונצנזוס 2022 – שקט בפנים, סוער בחוץ

"מי שמסתכל על המחיר בחורף הקריפטו מפספס" אמר דן שולמן, מנכ"ל פייפאל.
קונצנזוס 2022

טור דעה מאת אריאל רטנר, יועץ קריפטו לארגונים שהשתתף באירועי כנס קונצנזוס בתחילת חודש יוני, 2022.

כמה שהוא צודק, אבל קל להגיד, קשה לבצע. הוא גם הזכיר שאחרי כל חורף, מגיע אביב. את זה יהיה לנו קל לזכור.

בתקופה של "חורף קריפטו" שהופך לסופת טורנדו, כנס קונצנזוס 2022, שהתקיים ביוני באוסטין, טקסס, הציע למשתתפים (17,000 לפי דברי CoinDesk, החברה המארגנת) מסתור רגעי מגשמי חורף הקריפטו שנוחתים על כולנו ולרגעים הרגיש כמו מסיבת פרידה מהשוק השורי.

שוק דובי הוא לא חוויה נעימה: האם זה הסוף? האם הפעם הסקפטיים צודקים? האם זהו סופו של הביטקוין?

זו הפעם הרביעית או החמישית (תלוי איך סופרים), שאני חווה שוק כזה מאז ינואר 2013. אחרי הדרופ הראשון שחוויתי עם הנפילה של מאונט גוקס (כן, כן – היו לי שם ביטקוינים) של למעלה מ-70%, הבנתי שזו כנראה רוטינה שתחזור על עצמה במערכת פיננסית חדשה ומתפתחת.

להבדיל מסופות קודמות, הפעם היו איתי הרבה שותפים לסערה וזה הרגיש שונה, בטוח יותר, מוגן יותר. אוסטין, טקסס נצבעה כולה בקריפטו ובכל מקום בעיר דיברו קריפטו. אולם הכנסים הגדול של העיר התמלא בעשרות רבות של דוכני חברות גדולות וקטנות, מוכרות ואנונימיות, שכדי למשוך אליהן תשומת לב הציבו מכונית מקלארן אמיתית, עשו הגרלה על לגו של… למבורגיני, ואיך לא, עמדות לצילום תמונה שהופכת ל-NFT.

המסקנה העיקרית שלי מהכנס היא שכל הסוגיות שמעסיקות את תעשיית הקריפטו הישראלית הן גם אלו שתפסו את מרכז הבמה בפאנלים השונים: רגולציה, מטבעות של בנקים מרכזיים (CBDC), מטאוורס, Web3, זהויות דיגיטליות, איזוני פליטות גזי חממה.

פתרון פיננסי קיומי

אסור לשכוח שעבור הנוכחים בכנס וגם עבור הקוראים, ביטקוין ומטבעות דיגיטליים הוא מקור פרנסה, אידיאולוגיה, אהבה, אבל nice to have. בשביל רוב אוכלוסיית העולם הוא פתרון פיננסי קיומי. גם נושא זה הוזכר בכנס רבות. חשוב לעבוד על ה-last mile על מנת להפוך את השימוש והאחזקה של קריפטו לקל ונגיש עבור כולם ועל מנת שיתן מענה לקשת רחבה ככל האפשר של פתרונות פיננסיים. אנחנו עדיין לא שם. קריפטו יכול לפתור לא רק בעיות תשלומים וחיסכון, אלא גם לנהל זהויות בצורה אנונימית ומאובטחת ועוד.

אי אפשר לספר על הנעשה בכנס מבלי להזכיר את מסיבות האפטר פארטי וארוחות הערב הרבות שקיימו החברות השונות במטרה לזכות בחשיפה. לנו, המשתתפים, זו הייתה הזדמנות מצוינת להיכרויות חדשות עם רבים מהתעשייה העולמית. לא חושב שאי פעם היו לי הזמנות ל-6 מסיבות בערב אחד…

ריכזתי כמה דברים מעניינים שנאמרו בפאנלים מעניינים שבחרתי לשמוע:

• אבי ג'ונסון, יו"ר ומנכ"לית פידליטי השקעות, שהודיעה לאחרונה על האפשרות של אזרחים אמריקאים להשקיע את כספי הפנסיה שלהם בביטקוין, ציינה שהופתעה מההיענות הרבה של חוסכים אכן לנצל את האפשרות ולהשקיע כספי פנסיה בביטקוין.

• פאנל מעניין מאוד היה בהשתתפות דן שולמן, מנכ"ל פייפאל וחוזה פרננדס דה פונטה, סגן נשיא בפייפאל והאחראי על הבלוקצ'יין והמטבעות הדיגיטליים. הפאנל התקיים יומיים אחרי שפייפאל הודיעה שתאפשר להעביר קריפטו מחשבון פייפאל לכתובות חיצוניות, בנוסף על האפשרויות שהיו קיימות עד עכשיו – למכור, לקנות ולהחזיק בחשבון הפייפאל בלבד.

דן ציין שתנודתיות לא תורמת לאמון ופייפאל שמה לה למטרה להגביר את האמון. הוא רואה את פייפאל מייצרת גשר בין עולם הפיאט והקריפטו שיתקרבו בשנים הקרובות ורגולציה וממשלות יצטרכו להיכנס לעניינים. לדבריהם לפייפאל יש 400 מיליון צרכנים ו-35 מיליון חשבונות עסקיים והחוויה הנוחה והפשוטה מכניסה אחוזים מפתיעים של משתמשי פייפאל לקריפטו, כולל מבוגרים. פייפאל, לדבריהם, רוצה לתת מענה לכ-4 מיליארד איש מאזרחי העולם שהמערכת הפיננסית הקיימת לא משרתת אותם, תוך מתן מענה להעברות מהירות ולעמלות מופחתות, וזה נחוץ, מאחר ואוכלוסייה זו היא זו שהכי נאבקת כלכלית ושם משלמים את עמלות ההעברה והריביות הגבוהות ביותר. גם דן וגם חוזה ציינו שהם מחזיקים מטבעות קריפטו גם לפני שהיתה אפשרות לקנות אותם בפייפאל. חוזה ציין שהוא רואה את העתיד בשימושי NFT, מטבעות פיאט דיגיטליים (אם בצורה של סטייבלקוינס ואם בצורה של CBDC) וזהות דיגיטלית.

• אדוארד סנודן השתתף בכנס (בוידאו ממקום מקלטו) ואמר שהוא עדיין מודאג מאוד מהמעקב אחרי הזהות שלנו. האתגר של כל מי שמשתתף כיום בתעשייה, הוא לפשט את השימוש בקריפטו. הוא ציין שהפומביות של רשת הבלוקצ'יין של ביטקוין בעייתית בעיניו והזכיר מטבעות אחרים כמו מונרו ו-Zcash, אך אמר שהוא מאוד אוהד את הביטקוין.

• Brad Garlinghouse, מנכ"ל ריפל, אמר שריפל הוציאה יותר ממאה מיליון דולר על המלחמה ברשות לניירות ערך האמריקאית וזה לא היה רק בשביל ריפל, זה היה בשביל כל התעשייה, מאחר ולדעתו רוב משתמשי הקריפטו רוצים לפעול בהתאם לחוק. הוא קרא להרוס את השבטיות ולהתייחס לכל הרכיבים השונים של תעשיית הקריפטו כאל מקשה אחת.

הרצאת הסיכום המרתקת של הכנס על הבמה המרכזית היתה של העתידן ברט קינג. קינג התמקד בעתיד כמובן (2050). היתרון הוא שהוא לא יכול לטעות היום. ב-2050, לדבריו, הכלכלות יהיו חכמות והכלכלות הגדולות יבוססו במידה רבה על אוטומציה. את הכסף שלנו נחזיק על אמצעים דיגיטליים ונשתמש בהם לתשלום (פחות חשבונות בנק ופחות כרטיסי אשראי).

שיא הכנס מבחינתי היה ממש אחרי הנעילה: ישבתי לארוחת צהריים אחד על אחד עם ברט קינג. בזמן הארוחה (הרבה בשר טקסני משובח) דיברנו על עתיד העולם ועל איך אפשר לשמור עליו בשביל הילדים שלנו: דאגה לאנושות ולאנשים שמרכיבים אותה ושיתוף פעולה שיוכל להביא לאנושיות אופטימלית. ברט חושב שלקריפטו יש מרכיב משמעותי בהצלחה שלנו לשמור על העולם שלנו

קונצנזוס 2022 במספרים:

  • 4 ימים
  • 20,000 משתתפים
  • 600 דוברים

"אם אתם לא מתעניינים במה שקורה פה – אתם בצד הלא נכון של ההיסטוריה", מייקל קייסי, עורך ראשי קוינדסק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אריאל רטנר

אריאל רטנר

אריאל, שהכיר את עולם הקריפטו משנת 2013, מגיע מתחום מערכות מידע ושיווק דיגיטלי ומאמין שכל ארגון יאמץ עם הזמן את התחום. כיום אריאל מלמד ארגונים את שפת הקריפטו ועוזר להם למצוא את הכיוון הנכון לארגונים.
אריאל רטנר

אריאל רטנר

אריאל, שהכיר את עולם הקריפטו משנת 2013, מגיע מתחום מערכות מידע ושיווק דיגיטלי ומאמין שכל ארגון יאמץ עם הזמן את התחום. כיום אריאל מלמד ארגונים את שפת הקריפטו ועוזר להם למצוא את הכיוון הנכון לארגונים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן