פקסוס הופכת לבנק מטבעות דיגיטליים הלאומי השלישי בארה”ב

פקסוס (Paxos) קיבלה אישור תחת תנאי להיות בנק המטבעות הדיגיטליים השלישי המפוקח פדרלית בארה”ב, לאחר אנקוראג’ (Anchorage) ופרוטגו (Protego). הבנק יפוקח באופן ישיר ע”י משרד המפקח על המטבע (ה-OCC), השייך למשרד האוצר האמריקני, ויהיה רשאי לפעול בכל מדינות ארה”ב. בשישי שעבר הודיע ה-OCC על האישור.  

פקסוס היא חברת סטארט-אפ בתחום הבלוקצ’יין אשר, בין היתר, מנפיקה סטייבלקוין, מספקת שירותי משמורן למטבעות דיגיטליים (שומרת ומאבטחת את המטבעות הדיגיטליים עבור לקוחותיה), מאפשרת החלפה, תשלומים, מסחר במטבעות דיגיטליים ועוד.

בפוסט מהבלוג של פקסוס, המבשר על קבלת האישור, נכתב שהמשימה שלהם היא “לקדם את תשתית השוק הפיננסי ולאפשר תנועה של כל נכס, בכל זמן בצורה בטוחה ואמינה.”

הרגולטורים מתקדמים אל העתיד הדיגיטלי

מהלך זה ומהלכים נוספים דומים, ממחישים ששוק המטבעות הדיגיטליים העולמי הופך ליותר ויותר מקובל על ידי גופים רגולטורים בארה”ב וברחבי העולם. 

האישור מראה כי ב-OCC מרגישים בנוח עם פקסוס בתור ספקית שירותי משמורן. זה משמעותי במיוחד בתעשיית המטבעות הדיגיטליים הנתונה למתקפות האקרים בלתי פוסקות ומשברים בזירות מסחר, כמו למשל מקרה ההונאה האחרון בטורקיה. 

משמעויות האישור

ההפיכה של פקסוס לחברת נאמנות מפוקחת ע”י ממשלת ארה”ב מאפשרת לה לפעול כזירת מסחר בינלאומית מבלי להצטרך להשיג רישיון מחוזי עבור כל מדינה בארה”ב בנפרד.

לרשות פקסוס עומדת שנה וחצי להוציא לפועל את התוכנית העסקית שלה ולהראות ל-OCC שהיא מסוגלת לפעול בצורה בטוחה. בסיום התקופה, ה-OCC יבחן את הפעילות של פקסוס ויקבע אם לחתום סופית על האישור. היועץ הכללי של פקסוס, דן בורשטיין, מאמין שהחותמת הסופית תגיע אפילו לפני סיום התקופה.

חברת פקסוס לא הופכת להיות בנק באופן מלא בשלב זה, מאחר ואין להם עדיין אישור מהתאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (FDIC) או מהפדרל ריזרב. החברה עוד לא החליטה סופית לאיזה גוף לפנות עבור האישור הנוסף הנחוץ כדי להפוך לבנק באופן מלא.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂