נערכת למיזוג: קוינבייס מודיעה כי תעצור הפקדות ומשיכות במהלך המעבר לאתריום 2.0

בורסת קוינבייס (Coinbase) תעצור באופן זמני הפקדות ומשיכות של אתריום ושל טוקני ERC-20 במהלך המיזוג של רשת אתריום

אתמול (ג') הודיעה בורסת המטבעות הדיגיטליים קוינבייס (Coinbase) כי במהלך המיזוג של רשת הבלוקצ'יין של אתריום, אשר מתוכנן להתבצע בעוד פחות מחודש, היא תשעה זמנית את כל ההפקדות והמשיכות של מטבעות אתריום (ETH) ושל טוקנים בתקן ERC-20 של אתריום. צעד זה נועד לשמש כאמצעי זהירות ולאפשר לבורסה לוודא כי המערכות שלה אכן משקפות נאמנה את השינויים שיתרחשו בעקבות המיזוג.

לאחר המיזוג קוינבייס תודיע למשתמשיה באמצעות הרשתות החברתיות מתי היא מחדשת את ההפקדות והמשיכות.

בחברה אמרו כי בזמן המעבר של אתריום ממנגנון קונצנזוס של הוכחת עבודה (Proof of Work) למנגנון קונצנזוס של הוכחת החזקה (Proof of Stake), הנכסים של לקוחות הבורסה יהיו מוגנים ובטוחים ולא יידרשו עדכונים כלשהם מצד הלקוחות עצמם.

מה צפוי לקרות?

הציפיה היא לכך שמשתמשי קוינבייס המחזיקים באתריום, בטוקני ERC-20, ב-NFTs (טוקנים יחודיים או Non Fungible Tokens) או בפוזיציות כלכלה מבוזרת (DeFi) כלשהן על רשת הבלוקצ'יין של אתריום, כמעט ולא יושפעו מהמעבר לאתריום 2.0 ואולי אף לא יושפעו ממנו כלל.

משתמשי קוינבייס פריים (Coinbase Prime) עלולים לחוות עיכובים זמניים במשיכות של יתרות האתריום וטוקני ERC-20 שלהם.

משתמשי הענן של קוינבייס יכולים לצפות לעדכון שגרתי עם זמן השבתה של כעשר דקות לפני המיזוג. בנוסף, היכולת לעבד תשלומים חדשים תושבת באופן זמני במהלך המיזוג ללקוחות Coinbase Commerce.

קוינבייס מאפשרת ללקוחותיה לעשות סטייקינג (Staking) של אתריום וכיום נמצאים בבורסה כ-14.7% מסך מטבעות האתריום אשר נעולים בפלטפורמות הסטייקינג השונות. מטבעות אלה ישארו נעולים גם אחרי המיזוג וזאת עד שיושלם העדכון של פרוטוקול האתריום Shanghai במהלך 2023.

קוינבייס ייעצה למשתמשיה להיזהר מהונאות אפשריות הקשורות למיזוג ולא לשלוח מטבעות אתריום לאף גורם שינסה לשכנע אותם כי עליהם להעביר אליו את האתריום שלהם כדי לשדרג אותו לאתריום 2.0.

הסיבה לחששות

בעוד שניתן להבין מדוע קוינבייס נוקטת באמצעי זהירות לקראת המיזוג, החשש הוא כי במהלך ההשעיה הזמנית יחולו שינויים בשער אתריום כך שסוחרים לא יוכלו להכנס ולצאת מפוזיציות משום שקוינבייס עדיין לא תחזיר לפעילות את ההפקדות והמשיכות הקשורות למטבע. הבורסה אמנם הדגישה כי השעיית הפעילות לא תהיה ממושכת, אך גם עצירה קצרה של המסחר עלולה למנוע מסוחרים לנצל את התנודתיות בשוק בזמן המיזוג לטובתם ולהגן על עצמם מפני התנודתיות הזו.

מה צפוי בבורסות אחרות?

קוינבייס ובורסות נוספות כבר עצרו הפקדות ומשיכות במהלך שינויים מרכזיים ברשתות בלוקצ'יין שונות. ב-2017, למשל, קוינבייס עצרה פעילות במהלך הפיצול בין ביטקוין (BTC) וביטקוין קאש (BCH). קוינבייס עשתה זאת שוב ב-2018 וב-2020, כאשר התרחשו שני אירועי מיזלוג קשיח (Hard Fork) בביטקוין קאש.

בורסת בינאנס (Binance) אישרה כי בכוונתה לעצור הפקדות ומשיכות של אתריום ושל טוקנים בתקן ERC-20 במהלך המיזוג ואמרה כי תפרסם על כך פרטים בקרוב. בורסות FTX, קריפטו.קום (Crypto.com) וג'מיני (Gemini) טרם הודיעו על תוכניותיהן בנושא זה.

במקביל, חלק מבורסות הקריפטו הודיעו כי הן בוחנות את האפשרות לאפשר מסחר במטבע ETHW, שייווצר במידה ובעקבות המיזוג יתרחש פיצול ברשת אתריום, שאחריו תפעל רשת ETHW אשר תמשיך לעבוד על פי מנגנון הוכחת עבודה.

תגובות

ההודעה של קוינבייס זכתה להדים רבים בטוויטר, אך ניכר שרוב התגובות עסקו בעיקר בציון העובדה כי מדובר בחדשות משמעותיות. כאמור, מהלך של עצירת הפקדות ומשיכות, גם אם היא זמנית, מעורר מיד חששות ומגביר את חוסר הוודאות סביב המיזוג הצפוי.

לסיכום

המעבר לאתריום 2.0 נחשב לאירוע מרכזי בעולם המטבעות הדיגיטליים, בין השאר בשל החשיבות של הרשת מבחינה כלכלית. נכון למאי היו נעולים בה כ-13 מיליון מטבעות אתריום. שווי הפעילות הכלכלית על רשת אתריום באפליקציות DeFi במהלך 2021 היה כ-150 מיליארד דולר. מנתונים אלו ניתן להסיק כי לתקלות במהלך המיזוג או אחריו, במידה ויהיו כאלה, עלולות להיות משמעויות כלכליות כבדות משקל. על רקע זה ניתן להבין את אי הוודאות לא רק מפני המיזוג עצמו אלא גם מפני המהלכים הקשורים אליו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן