7 הספרים המומלצים לקריאה בעולם הקריפטו

עולם המטבעות הדיגיטליים יכול להיות סבוך ומסורבל ללמידה, במיוחד עבור חדשים בתחום. הסיבה העיקרית לכך היא ככל הנראה העובדה החד-משמעית שלמידת התחום אינה כרוכה בלמידת שפה טכנולוגית לחוד, כלכלה לחוד, או השפעות חברתיות לחוד – אלא היא משלבת את שלושתם יחדיו.

למזלנו, בדיוק לשם כך מיטב המוחות (שגם יודעים להתבטא בכתב) הצליחו לפשט את התחום עבורנו – החל מהצורך בביטקוין וטכנולוגיית הבלוקצ'יין, דרך כיצד הם עובדים ועד המשמעויות וההשלכות הפוטנציאליות על כלכלת העתיד.

הספרים המומלצים ביותר לקריאה בעולם המטבעות הדיגיטליים

ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך – דעאל שלו

דעאל שלו, בספר היחידי כיום שעוסק בביטקוין ונכתב בשפה העברית, מתאר מסע בהיסטוריה של הכסף באופן מרתק ומסייע בהבנת ערכם של אמצעי התשלום בהם אנו משתמשים כיום. לאחר מכן, ממשיך הסופר בהיכרות מעמיקה עם ביטקוין – כיצד הוא עובד, איך משתמשים בארנקי ביטקוין, היכן קונים ביטקוין ועוד. לאורך כל הספר ישנן אף אילוסטרציות אשר מסייעות למתחילים בתהליך הכניסה לעולם המטבעות הדיגיטליים.

ניתן לרכוש אותו ואף לקרוא את הפרק הראשון בחינם באתר האינטרנט של דעאל שלו, או לחלופין לרכוש אותו באחת מחנויות הספרים כגון סטימצקי או צומת ספרים, אשר לרוב מציעות הנחה כלשהי.

האינטרנט של הכסף חלקים 1 ו-2  – אנדריאס אנטונופולוס

אנדריאס אנטונופולוס הוא מרצה, סופר, ואחת הדמויות המוכרות והמוערכות ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים. הוא מוכר כל כך משום שהוא מצליח, איכשהו, להסביר דברים מסובכים באופן מאד פשוט.

האינטרנט של הכסף (The Internet of Money), על שני חלקיו, בנוי מהמלל של סדרת הרצאות ו/או סרטוני יוטיוב שהעביר אנדריאס במסעו להפצת בשורת הביטקוין ברחבי העולם.

החלק הראשון עוסק יותר בשאלת ה-"למה צריך מטבעות דיגיטליים מבוזרים מלכתחילה?", כולל השלכות חברתיות, כלכליות ופילוסופיות אפשריות.

החלק השני עם זאת, יצא יחסית לאחרונה (נוב' 17), ועוסק במגוון נושאים די רחב כגון "בלוקצ'יין נגד בולשיט" (כלומר כיצד יודעים היכן צריך בלוקצ'יין והיכן לא?), מלחמות שנגרמו בעקבות מטבעות, ירידה לעמקי את'ריום ואפליקציות מבוזרות ועוד.

חלק מהביקורות על הספר הן על גישתו המעט-לוחמנית של אנדראס בכל הנוגע לשליטתם של הגופים הריכוזיים בחיינו (בנקים, ממשלות), אך הספר בהחלט מומלץ שכן הוא פוקח עיניים לדברים רבים שמתנהלים לא כשורה בכלכלה של היום.

האינטרנט של הכסף

The Bitcoin Standard – ד"ר סייפדין עמוס

לא רציתי לתרגם באופן חופשי ל-"תקן הביטקוין" משום שזה נשמע קצת מעפן. אולי "ביטקותקן"? מעניין.

עזבו, לא משנה.

בכל אופן, ד"ר סייפדין עמוס הוא כלכלן ובעל דוקטורט בהתפתחות ברת-קיימא אשר נמנה בין התומכים הגדולים של כלכלת ביטקוין.

במרץ השנה (2018) הוציא עמוס את ספרו, The Bitcoin Standard, אשר מתחיל בשעת סיפור על מה גרם למשברים הכלכליים הגדולים בהיסטוריה וכיצד זה קשור להיסטוריית הכסף, וממשיך משם לתוך עמקי ביטקוין – הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת המשמעויות החברתיות-כלכליות. מטרת הספר בשורה התחתונה היא לצייר תמונה של עולם בו ביטקוין הוא האמצעי האולטימטיבי לשמירה על ערך, ומדוע ביטקוין טוב לכלכלה.

הביקורות על הספר בקרב קהילת המטבעות הדיגיטליים חיוביות מאד, ורובן המוחלט גורף שמדובר בספר שמספר את סיפורו של ביטקוין בצורה מצוינת. בנוסף, עמוס ידוע בתור "ביטקוינר" ולא כחובב מושבע של מספר מגוון של מטבעות, כך שבספרו תוכלו להנות מדעותיו על יתר המטבעות ומדוע, הוא סבור, שלא יצליחו.

ביטקוין סטנדרד ספר

מהפכת הבלוקצ'יין – דון ואלכס טפסקוט

מצדו השני של עמוס מגיעים דון ואלכס טפסקוט עם "מהפכת הבלוקצ'יין" (Blockchain Revolution) – כיצד הטכנולוגיה שמאחורי ביטקוין משנה את הכסף, העסקים והעולם.

דון ואלכס טפסקוט הם אב ובנו. דון הוא איש עסקים קנדי המתמחה באסטרטגיה עסקית, שינויים ארגוניים ותפקיד הטכנולוגיה בעסקים והחברה. כיום, משמש דון כיו"ר המוסד למחקר בלוקצ'יין אותו גם ייסד ביחד עם בנו. אלכס הוא מייסד ומנכ"ל NextBlock Global, חברת השקעות בתחום הבלוקצ'יין.

הספר בוחן שימושים שונים לטכנולוגיית הבלוקצ'יין, בתעשיות שונות. בהתחשב בכך שהטכנולוגיה רק בתחילתה, חלק מהשימושים המוצגים בספר יכולים אף להצטייר כפנטזציה. אך בסופו של דבר, הספר מלמד מתחילים מה צריך לדעת על הטכנולוגיה ועל ביטקוין, להבין את משמעויותיה, וכיצד יכולה ועשויה לשנות את חיינו.

מהפכת הבלוקצ'יין ספר

מאסטרינג ביטקוין & מאסטרינג אתריום – אנדראס אנטונופולוס

אנדראס חוזר אלינו שנית עם שני ספריו המיועדים למפתחי תוכנה, מאסטרינג ביטקוין, ומאסטרינג אתריום.

למי מכם שהינו בעל רקע (בסיסי) בשפות התכנות Python ו-C++ ומעניין להכיר את מאחורי הקלעים של ביטקוין – מאסטרינג ביטקוין זה בהחלט הספר להתחיל איתו.

בעזרת הספר ניתן לא רק ללמוד כיצד עובדת הקריפטוגרפיה שבבסיס הביטקוין, אלא גם כיצד ניתן לתכנת מטבע דיגיטלי (מאפס) בעצמכם.

לאחר שנים שמאסטרינג ביטקוין היווה "תורה" למפתח המתחיל בתחום, לאחרונה התווסף אליו מאסטרינג אתריום.

בספר החדש, שיוצא לאור בימים אלה, מתמקד אנדראס במאחורי הקלעים של אתריום וחוזים חכמים, בספר של כמעט 500 עמודים. לטובת הספר חבר אל אנדריאס גם ד"ר גאווין ווד, ממייסדי הפרויקט אתריום ומי שהיה מנהל הטכנולוגיות בתחילת דרכו. גאווין הוא ממציא שפת התכנות סולידיטי, אשר ייחודית לפלטפורמת אתריום.

מוזמנים להיות מהראשונים שמעבירים עליו ביקורות 😉

מאסטרינג ביטקוין

הספרים המומלצים ביותר בקריפטו

עד כאן רשימת הספרים הכי מומלצים, כמובן שישנם ספרים נוספים שהייתי רוצה לכלול כאן, אך בכל זאת יש לתת את המקום הראוי לשביעייה שלנו כאן.

אני מתאר לעצמי שלא-עוד-הרבה זמן אצטרך כבר לעדכן את הרשימה ואף ליצור אחת חדשה, משום שעולם הקריפטו רק ממשיך לגדול.

אם קראתם את אחד הספרים יותר מנשמח אם תשתפו את חוויותיכם ממנו ממש כאן בתגובות!

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן