[דעה] התאוששות בהתהוות: הסבירות לשוק שורי גדלה

דור שחר, אנליסט שמנתח את פעילות הרקע ברשת הבלוקצ'יין של ביטקוין, סבור שכוחות השוק מראים סימנים חיוביים והסבירות לשוק שורי - עולה.
אונצ'יין

בכתבה האחרונה סקרתי את השוק באמצעות גילאי המטבעות ומה הם מספרים לנו מצב השוק. סגרתי את הכתבה בנימה ניטרלית כאשר ציינתי שיש לנקוט בזהירות בתקופה זו שעלולה להביא איתה המשך ירידות/דשדוש.

בסקירה זו אנתח את השוק באמצעות מספר נישות אונצ׳יין שונות, כדי להבין לאן מועדות פנינו.

מאז הסקירה האחרונה ביטקוין הצליח להגיע לרמת ה-$44,000 בעת כתיבת הסקירה, זאת לאחר תיקון לאזור ה-$37,000. ניתן להגיד בבירור שביטקוין נעה בטווח במהלך החודשים האחרונים. כאשר שבירה מעל אזור ה- $46,000 מהווה אינדיקציה שורית מבחינה טכנית.

אתחיל את הסקירה עם מדד שמראה את האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך. 

ניתן לראות כי לאורך התקופה האחרונה מחזיקים לטווח ארוך מנצלים את ירידות המחירים והדשדוש על מנת לאסוף עוד מטבעות. 

אינדיקציה שורית המעידה כי ישנם עליות מחירים לפנינו בטווח הארוך.

באותה נשימה, מחזיקים לטווח ארוך אוספים מטבעות בתקופות של ירידות ודשדוש, משמע ישנו עדיין פוטנציאל להמשך דשדוש/ירידות מחירים בטווח הקצר – בינוני. 

אמשיך עם מדד שנקרא ״יחס רווח מטבעות שהועברו – מחזיקים לטווח קצר״, ניתן לראות שקו האפס; המקום בו מחזיקים לטווח קצר מגיעים לנקודת האיזון (Breakeven) משמש כאזור התנגדות ותמיכה למדד.

המדד רוקד סביב קו האפס בתקופה האחרונה, כאשר המדד ישבור את קו האפס כלפי מעלה זה יהווה אינדיקציה חיובית; משמע שמחזיקים לטווח קצר אינם מוכנים לסגור פוזיציות בנקודת האיזון.

אנו נרצה לראות את המדד שובר מעלה ונתמך על ידו.

אמשיך עם שינוי 30 ימים של האספקה המוחזקת באתרי מסחר, ניתן לראות באופן מובהק, במהלך החודשים האחרונים שולטת מגמה של משיכת מטבעות מזירות מסחר.

מזכיר כי משיכת מטבעות מזירות מסחר נמשכים לארנקים קרים לשם החזקה ארוכת טווח, דבר המעיד על אמון וביטחון של משתתפי השוק להחזיק מטבעות כנראה מתוך אמונה למחירים גבוהים יותר.

בנוסף לזה ניתן לראות כי מטבעות המוחזקים בזירות מסחר הגיע לשפל של 3 וחצי שנים. 

אציין כי ככל שישנם פחות מטבעות בזירות מסחר ההיצע נשאר נמוך, דבר העלול להשפיע לחיוב על המחיר כאשר יעלה הביקוש.

אסיים עם מדד ״מחיר ממומש לחיות״ (Realized Price-to-Liveliness Ratio), כפי שציינתי בעבר המדד משמש כאזור התנגדות ותמיכה למגמה הרחבה, בנוסף מספק אינדיקציה ראשונית לתחילתו של שוק דובי.

ניתן לראות כי המחיר נתמך על ידי המדד מספר פעמים בתקופה האחרונה, זאת לאחר שהמחיר שבר מתחת למדד והצליח לשבור חזרה מעלה. דבר המעיד כי על אף חולשת המחיר, שוק שורי והעליות מחירים עדיין על השולחן.

מסקנות סיום

בהסתכלות רחבה על השוק דרך נישות אונצ׳יין שונות, ניתן לראות כי ישנה מגמה חיובית של החזקה ואיסוף מטבעות הבאה יחד עם ירידת באספקת זירות מסחר ובכמות המטבעות הנזילים. כל אלה יחד עם מדד מאקרו המסמל כי המחיר מצליח להחזיק בטריטוריה חיובית, מכל אלה אני נוטה להיות שורי ומאמין כי ההתאוששות של ביטקוין מתהווה לקראת תחילת שוק שורי שאני סבור שיתחיל במהלך החודשים הקרובים.

מקורות מידע:

מנוי בתשלום – Glassnode

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן