ריפל בצרות: הרשות לני"ע האמריקנית תובעת כי XRP נייר ערך לא חוקי

ריפל

חדשות מסעירות אך כלל לא מפתיעות מגיעות מריפל, החברה שיצרה, הנפיקה ומתפעלת את המטבע הדיגיטלי XRP.

לפי דיווח של וול סטריט ג'ורנל, הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) צפויה לתבוע את ריפל על הפרת חוקי ניירות ערך, בדגש על מכירת ניירות ערך לא רשומים, למשקיעים.

בינתיים המטבע XRP מגיב בירידה של ב-6% ונסחר כעת בשווי של כ-$0.48.

מה שמפתיע במיוחד הוא שזוהי חברת ריפל שבחרה לצאת בהצהרה על כך שתובעים אותה, צעד לא שגרתי, שכן נהוג שהתובעת מגישה תחילה את התביעה.

מנכ"ל ריפל: "זוהי התקפה על כלל התעשייה"

לפי מנכ"ל ריפל, בראד גרלינגהאוס, אשר נמנה בין הנאשמים בתביעה הצפויה לצד כריס לרסן, שותף-מייסד של ריפל, התביעה הזאת "התקפה על כלל תעשיית הקריפטו ועל החדשות האמריקנית".

בשנים האחרונות ה-SEC הודיעה כי ביטקוין ואתר (ETH) אינם ניירות ערך שכן הם מבוזרים. אך XRP שונה, שכן כלל 100 מיליארד המטבעות נוצרו מראש ע"י חברת ריפל, והחברה עצמה עד היום מחזיקה את רובם.

גם גרלינגהאוס ולרסן מחזיקים בעצמם בכמות גדולה מן המטבע.

לפני שנתיים בדיוק, בדצמבר 2018, כתבתי למגזין הכלכלי ספונסר מאמר שעוסק בתביעות הצפויות של ריפל ומדוע אני סבור – גם אם אינני מומחה לניירות ערך וחשוב שאבהיר זאת – שהמטבע XRP יוכר כני"ע לפי מבחן האווי הנהוג.

אך גרלינגהאוס עלה להתקפה, והאשים את יו"ר ה-SEC היוצא, ג'יי קלייטון, ש"רגע לפני שהוא עוזב את תפקידו עם רגל אחת בחוץ. באופן מביש, הוא החליט לתבוע את ריפל ולהשאיר את העבודה המשפטית ליו"ר הבא."

הוא הוסיף ואמר "אני חושב שאנחנו צריכים לעמוד ולהילחם עבור כל תעשיית הקריפטו, ולא לאפשר ל-SEC להתעמר בתעשייה כולה. אנחנו הולכים להיות בצד הטוב של ההיסטוריה".

ריפל: "ביטקוין ואתריום נשלטים על ידי סין"

בניסיון להציג קייס משפטי לכך ש-XRP אינו חוזה השקעה או נייר ערך, ריפל הצהירה כי "XRP הוא לא מטבע, ולא צריך להיות רשום כחוזה השקעה. למעשה, משרד המשפטים והרשות לפיקוח פיננסי במשרד האוצר קבעו בשנת 2015 ש-XRP הוא מטבע וירטואלי ורגולטורים של G20 פעלו באופן דומה. אף מדינה לא קבעה כי XRP הוא נייר ערך."

ריפל ניסתה גם לתקוף את ביטקוין ואתריום ופרסמה את הציטוט הבא במסמך רשמי באתר שלה, בה ציינה סיבות נוספות מדוע לטענתה XRP אינו נייר ערך.

"החדשנות בתעשיית המטבעות הדיגיטליים תישאר אצל סין. רשתות הבלוקצ'יין של ביטקוין ואתריום נתונות לשליטתה של סין משום ששניהם נתונים לחוק הרוב הפשוט, בעוד שרשת XRP מונעת ריכוזיות דומה".

הציטוט הזה הוא לא פחות ממביך לחלוטין כשלוקחים בחשבון את הריכוזיות ברשת של XRP ואת העובדה כי ריפל צריכה לאשר מיהם הצמתים המאמתים בה.

ויטליק בוטרין, ממייסדי אתריום, גיחך על זה בטוויטר:

"נראה שהצוות של ריפל צולל לרמות חדשות של מוזרות. הם טוענים שהשיטקוין שלהם לא צריך להיקרא נייר ערך בגלל 'מדיניות ציבורית', בעיקר בגלל שביטקוין ואתריום נשלטים ע"י סין." ריפל ויטליק

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן